Pronájem bytu na firmu - agenturu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vybipa03
Nováček 10 příspěvků 16.01.17 13:32
Pronájem bytu na firmu - agenturu.

Dobrý den,

pronajímám byt už dva roky stejným nájemníkům - Slovákům, kteří u nás ve městě pracují - jsem s nimi spokojená, platí včas - prostě vše OK. Chtějí u mě zůstat i další rok, ale chtějí napsat nájemní smlouvu na firmu - agenturu, která jim práci v CZ zprostředkovala. Díky tomu budou mít prý větší příspěvky na bydlení úplně tomu nerozumím). Chci se zeptat, nevíte o nějakých nevýhodách tohoto? Jak ošetřit ve smlouvě, aby bylo jasné, že zodpovědnost mají stále nájemníci a né ta firma? Přijde Vám to jako dobré řešení? Jak jsem psala, jsem s nimi spokojená, ale v dnešní době nikdy nevíte. Popřípadě, jak se pak budou řešit nějaké problémy?

Děkuji moc za jakýkoliv názor

Reakce:

Jaara
Kecalka 126 příspěvků 16.01.17 13:52

Riziko tu je poměrně malé. Pokud pronajmete byt agentuře, musíte ve smlouvě výslovně uvést, že agentura může byt poskytnout jen tomu a tomu. Někomu jinému jen s Vaším výslovným písemným souhlasem. Jinak se může stát, že tam najednou bude bydlet někdo jiný a vy s tím nic nenaděláte. Otázka odpovědnosti za případné škody je vždy na nájemci, v tomto případě na agentuře. Vám to ale může být jedno, kdo případné škody uhradí. Je ale možné to ošetřit i ve smlouvě, že škodu bude hradit ten a ten.
Osobně v tom nevidím problém.

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 16.01.17 13:59

Jak píše @Jaara, uvést konkrétní osoby užívající byt a dát podmínku souhlasu majitele se změnou.
Jinak ohledně tvé právní jistoty je to zhruba nastejno.

vybipa03
Nováček 10 příspěvků 16.01.17 14:21

Moc děkuji.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >