Reklama

Pronájem bytu na firmu - agenturu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vybipa03
Nováček 10 příspěvků 16.01.17 13:32
Pronájem bytu na firmu - agenturu.

Dobrý den,

pronajímám byt už dva roky stejným nájemníkům - Slovákům, kteří u nás ve městě pracují - jsem s nimi spokojená, platí včas - prostě vše OK. Chtějí u mě zůstat i další rok, ale chtějí napsat nájemní smlouvu na firmu - agenturu, která jim práci v CZ zprostředkovala. Díky tomu budou mít prý větší příspěvky na bydlení úplně tomu nerozumím). Chci se zeptat, nevíte o nějakých nevýhodách tohoto? Jak ošetřit ve smlouvě, aby bylo jasné, že zodpovědnost mají stále nájemníci a né ta firma? Přijde Vám to jako dobré řešení? Jak jsem psala, jsem s nimi spokojená, ale v dnešní době nikdy nevíte. Popřípadě, jak se pak budou řešit nějaké problémy?

Děkuji moc za jakýkoliv názor

Reklama

Reakce:

Jaara
Kecalka 126 příspěvků 16.01.17 13:52

Riziko tu je poměrně malé. Pokud pronajmete byt agentuře, musíte ve smlouvě výslovně uvést, že agentura může byt poskytnout jen tomu a tomu. Někomu jinému jen s Vaším výslovným písemným souhlasem. Jinak se může stát, že tam najednou bude bydlet někdo jiný a vy s tím nic nenaděláte. Otázka odpovědnosti za případné škody je vždy na nájemci, v tomto případě na agentuře. Vám to ale může být jedno, kdo případné škody uhradí. Je ale možné to ošetřit i ve smlouvě, že škodu bude hradit ten a ten.
Osobně v tom nevidím problém.

Premek_Orac
Závislačka 4212 příspěvků 16.01.17 13:59

Jak píše @Jaara, uvést konkrétní osoby užívající byt a dát podmínku souhlasu majitele se změnou.
Jinak ohledně tvé právní jistoty je to zhruba nastejno.

vybipa03
Nováček 10 příspěvků 16.01.17 14:21

Moc děkuji.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama