Pronájem bytu - obavy z poškození podlahy

Anonymní
30.5.21 16:07

Pronájem bytu - obavy z poškození podlahy

Zdravím, budeme si pronajimat byt od primeho vlastníka. V byte jsou dubove kazetove parkety (v inzeratu jsou uvedeny jako vybaveni bytu). Majitel trva na tom, aby byly zakryte koberci, aby je neponicili nase dve deti a kocka. Nam se to moc nelibi, nechceme koberce jak z estetického tak úklidového důvodu. Platime kauci ve vysi jednoho najmu, jsem i ochotna si zajistit pojisteni odpovednosti za skodu a samozrejme dbát zvysene pozornosti, aby se nic nestalo. Ale uprimne nevim, zda by s tim majitel i tak souhlasil, zatim jsme s nim o tom nediskutovali a ani se mi do diskuze moc nechce pro pripad, ze by nam to odrekl. Bytu je malo a tenhle je až na koberce pro nas ideální. Poradte, co delat… Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8997
30.5.21 16:08

Tak si tam dejte lino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6546
30.5.21 16:11

No tak tam budete muset koupit lino…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31727
30.5.21 16:13
@Anonymní píše:
Zdravím, budeme si pronajimat byt od primeho vlastníka. V byte jsou dubove kazetove parkety (v inzeratu jsou uvedeny jako vybaveni bytu). Majitel trva na tom, aby byly zakryte koberci, aby je neponicili nase dve deti a kocka. Nam se to moc nelibi, nechceme koberce jak z estetického tak úklidového důvodu. Platime kauci ve vysi jednoho najmu, jsem i ochotna si zajistit pojisteni odpovednosti za skodu a samozrejme dbát zvysene pozornosti, aby se nic nestalo. Ale uprimne nevim, zda by s tim majitel i tak souhlasil, zatim jsme s nim o tom nediskutovali a ani se mi do diskuze moc nechce pro pripad, ze by nam to odrekl. Bytu je malo a tenhle je až na koberce pro nas ideální. Poradte, co delat… Dekuji.

Kdybych dopředu věděla, že máte zvíře, NIC bych ti nepronajala. Kup si vlastní byt a pronajímej ho. Pak pro tebe bude mít zařízení bytu větší význam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14943
30.5.21 16:18

Pokud nechcete koberce, dejte tam lino. Pokud chcete bydlet, musíte udělat kompromis a respektovat požadavky majitele. Ono obroušení a nalakování parket v celém bytě není levná záležitost a není to hotové za hodinku. Takže kvůli potřebě renovace majitel může mít být klidně měsíc navíc neobsazený. Takže to je ta vaše kauce. A kde jsou náklady na samotnou opravu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53759
30.5.21 16:19

Nevím, jestli je rozumné dávat na dřevo lino. Ta dřevěná podlaha bude udusaná, nebude dýchat. Měla bych strach, že někde budou fleky a možná plíseň, až se lino dá pryč :nevim:.
Sice nejsem zastáncem koberců. Ale co se dá dělat? On je majitel a ty jen nájemník. Buď přistoupit na jeho požadavky nebo si najdi jiný byt. Nebo si kup svůj, kde budeš svým pánem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 16:22

Koberce uz tam nějaké jsou, takže pokud budeme chtit lino, tak na vlastní naklady.

@Russet Do ted nikdo s kockou problem nemel a nema ji ani ten potencionální majitel, boji se o podlahu i skrz deti. Ty jo, diky za radu, moc rada bych si koupila byt a bydlela v nem sama, bohuzel soucasne nastaveni hypotek není uplne idealni. A proto, ze mi nespadnula do klina nemovitost ani nemám solventni rodinu, která by mi pujcila na zakladni 20% vklad na hypoteku, se na tech 800 tis, abych vubec mohla zadat o hypoteku šetří pomalu. A děkuji, že vim, ze ty bys mi byt nepronajala, nastesti k tobe bydlet nepujdu. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
31727
30.5.21 16:24
@Anonymní píše:
Koberce uz tam nějaké jsou, takže pokud budeme chtit lino, tak na vlastní naklady.@Russet Do ted nikdo s kockou problem nemel a nema ji ani ten potencionální majitel, boji se o podlahu i skrz deti. Ty jo, diky za radu, moc rada bych si koupila byt a bydlela v nem sama, bohuzel soucasne nastaveni hypotek není uplne idealni. A proto, ze mi nespadnula do klina nemovitost ani nemám solventni rodinu, která by mi pujcila na zakladni 20% vklad na hypoteku, se na tech 800 tis, abych vubec mohla zadat o hypoteku šetří pomalu. A děkuji, že vim, ze ty bys mi byt nepronajala, nastesti k tobe bydlet nepujdu. :palec:

Holt musíš pak plnit požadavky majitele. Jeho dům, jeho pravidla :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 16:26

Asi mi nic jineho nezbyva, nez se s tim smirit… :,( nechci nikomu delat nic za zady, jako vesele si sundat koberce a bydlet. Premyslim teď o tom linu, uvidime, zda by bylo pro majitele prijatelne nebo treba z technických duvodu ne. Jen jsem predpokladala, ze v dnešní dobe za 16500 v okresnim meste je omyvatelna podlaha standard…

• Citovat
  • Nahlásit
8436
30.5.21 16:29
@Anonymní píše:
Asi mi nic jineho nezbyva, nez se s tim smirit… :,( nechci nikomu delat nic za zady, jako vesele si sundat koberce a bydlet. Premyslim teď o tom linu, uvidime, zda by bylo pro majitele prijatelne nebo treba z technických duvodu ne. Jen jsem predpokladala, ze v dnešní dobe za 16500 v okresnim meste je omyvatelna podlaha standard…

Ona omyvatelná je, jen je šílené drahá a boji se jejího poškození. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 16:32

Navíc, vsechno vybavení budeme mit svoje, vc. mycky, ktera tam nezůstane, pracky a susicky. V byte zůstane základ, coz je kuchynska linka s troubou a plynovou deskou. I garnyze mam svoje. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
3325

Připadá mi divné ze v bytě s parketami si majitel vynucuje koberce. Ale tak buď ber nebo asi hledej něco jiného :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3325
@Anonymní píše:
Navíc, vsechno vybavení budeme mit svoje, vc. mycky, ktera tam nezůstane, pracky a susicky. V byte zůstane základ, coz je kuchynska linka s troubou a plynovou deskou. I garnyze mam svoje. :lol:

Nebo kyvni na koberce a pak je proste sundej :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53759
30.5.21 16:33

My máme třeba ve třídách u tabule kousek na parketách lino. Když to uklízečka malinko odsune, tak jsou ty parkety hnusné. Barva se vytratila. Nesvědčí jim ta guma. Tak si představ, že takhle bude v celém bytě lino. Dítě někde vyleje pití. Ty část utřeš a část zateče a ani si nevsimneš, že zatéká pod lino nebo kočka rozlije vodu. A máš problém. Opravuj pak podlahu v celém bytě, když bude poškozená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8312
30.5.21 16:33
@Anonymní píše:

za zády to asi ani udělat nejde, je to majitel a má právo kontrolovat svůj majetek, takže by na to, že jste sundali koberce a možná ničíte parkety přišel
a ani si neuvědomíš, ale podlaha je hodně namáhána, máme marmoleum a je teda hodně poškrábané, ale my do toho s tím šli, takže zas takový problém to pro nás není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat