Pronájem bytu přes zprostředkovatelskou firmu

23.7.19 08:56

Pronájem bytu přes společnost Stálý nájem

Dobrý den, chceme dát byt do pronájmu. Byla nám nabídnuta spolupráce se zprostředkovatelskou firmou Stálý nájem. Máte s touto společností některá zkušenosti? Děkuji za každý názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Pvln34
23.7.19 09:20

Nemám. Myslím ze pokiaľ človek nemá XY nemovitosti, zvládne si to pošéfovať i sám :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
7692
23.7.19 10:28

Pokud nemáš těch bytů deset, opravdu doporučuji se jakékoli firmě vyhnout obloukem. Jak se něco stane, dají od tebe ruce pryč. Tj budou si akorát brát provizi a posílat nastrelene faktury za malé opravy, ale jakýkoliv větší problém si budeš řešit sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
3.9.19 20:02
@michalina2 píše:
Dobrý den, chceme dát byt do pronájmu. Byla nám nabídnuta spolupráce se zprostředkovatelskou firmou Stálý nájem. Máte s touto společností některá zkušenosti? Děkuji za každý názor.

Mě je ta služba sympatická, není na trhu první. Zkoušela jste už tu https://stalynajem.cz/kalkulace/ Poslali Vám něco zajímavého? S tím pošéfovat sám si nejsem jistá. Někdy toho může být nad hlavu, vše kolem smluv, kontrol. Ale chce to samozřejmě prověřit a mít spolupráci opravdu dobře podloženou. Jsem zvědavá, jestli je zkusíš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4420
3.9.19 21:40
@Mirila píše:
Mě je ta služba sympatická, není na trhu první. Zkoušela jste už tu https://stalynajem.cz/kalkulace/ Poslali Vám něco zajímavého? S tím pošéfovat sám si nejsem jistá. Někdy toho může být nad hlavu, vše kolem smluv, kontrol. Ale chce to samozřejmě prověřit a mít spolupráci opravdu dobře podloženou. Jsem zvědavá, jestli je zkusíš :)

Pošéfovat si sám není problém - přes klasickou realitku…
Uvedená firma určitě není charita, navíc má v reklamě/kalkulaci několik nepřesných či vyloženě lživých informací. Např. provize realitce - tu si nechá realitka zaplatit od nájemníka, u nás si realitky berou jako provizi jeden měsíční nájem. Dál tam mají uvedené nějaké úroky či danění jistiny 6%, to je absolutní pitomost. Jistina není příjem, tudíž se nedaní. Nájemník má ze zákona nárok na běžný úrok z jistiny, což je úrok běžný v bankách. Pokud mám od něj usraných 15-20000 jistiny/kauce, má nárok na nula nula nic. Ještě jsem nezažil, že by se někdo z nájemníků při stěhování z bytu zajímal o úroky z jistiny/kauce a kdyby ano, klidně mu tu +- 1 korunu za rok dám…
6% úrok neexistuje v žádné bance, snad jen u částek nad 10 Mega fixovaných minimálně na 4 roky… 8)
Smrdí mi tam i to zajišťování údržby, tam je velký prostor pro tunelování, na utažení kliky u dveří, které si udělám sám a zadarmo za 10 vteřin, můžou jejich spřátelené firmy fakturovat horentní sumy… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
3.9.19 23:55

Já bych se ti na tohle hlavně vybodla jako potenciální nájemník. :roll:
Zaprvé mám ráda jednání z oka do oka / ucha do ucha, alias problém - report - dohoda. Řešit v sobotu večer prasklou vodu v baráku nebo rozbitou lednici přes zastupující firmu, na to bych se ti mohla leda tak zvysoka :poblion: Majitel zná sousedy, barák a já vím, že mu jde taky trochu o svůj byt, co v něm je a jak se mi v něm žije. Do bytu spravovanýho firmou bych fakt upřímně nechtěla. :?
Zadruhé, to ta firma prolustruje x „kandidátů“ a bude od nic očekávat dodání osobních údajů? Jako really??? Respektuju, že majitel má svatý právo si mě proklepnout jak chce a kde chce, ale nějaká třetí strana a k tomu firma??? U který naprosto netuším, kam vleze a kam ty data pošle dál??? Tý kráso, no way. Úplně na okraj by mě fakt zvládlo vytočit sdělení, že „pokud se někdo chová k vašemu bytu nevhodně, podnajmeme jinému zájemci“. Zaprvé tuším, že takhle svět, respektive ukončování smluv nefunguje, zadruhé bych fakt nešla bydlet někam, kde bych existenčně závisela na tom, že se nějakýmu úředníčkovi s pravomocemi, notabene čmuchajícímu v mém soukromí :cert: něco líbí nebo nelíbí. On by se mu taky jednou třeba mohl zalíbit nebo hodit ten byt, třeba.
Takže sorry, tohle je možná cesta k bezstarostnýmu majiteli, ale taky pěkně nas..nýmu nájemníkovi. Já bych takhle inzerovaný byt obešla obloukem bez dalších úvah. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama