Pronájem bytu - přiznání k dani z příjmů

1687
7.12.07 11:10

Pronájem bytu - přiznání k dani z příjmů

Ahoj,

ještě trošku brzy na daňové přiznání, ale chci se zeptat. Od 08/2007 jsem na mateřské a zároveň jsem začala projímat byt (jako fyzická osoba). Tzn. do daňového přiznání chci přiznat i příjmy z pronájmu bytu. Zajímá mne však, zda mohu mít nějaké odčitatelné položky na tento byt. Platím na něj hypotéku (úroky budu odečítat).

Díky za radu. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1403
7.12.07 11:40

Ahoj,
bohuzel nevim, jestli se neco nezmenilo, ale my jsme toto presne delali asi pred 4 roky a normalne jsme si do nakladu dali vsechny veci spojene s tim bytem - hodne jsme investovali do uprav, pripadne oprav (topeni, voda, plyn, zachod a koupelna, vestavene skkrine atd.) Podle me by to jit melo, pokud budes mit doklady s adresou toho bytu, ale fakt nevim, jestli nebyla nejaka zmena.

Pekny den
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
7.12.07 14:04

Pokud máš doklady ohledně vynaložených nákladů, tak si je můžeš odečíst. Druhá možnost: odečítáš si 30% z celkově vydělaných peněz za pronájem - to se bere jako automaticky vynaložené náklady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
9.12.07 20:00

Díky za radu. Jelikož nemám žádné prokazatelné náklady, tak tedy využiji ten paušál 30 %.

JEště jednou díky.

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.14 20:27

Mam dotaz kolik bude platit kamaradka za dan z pronajateho bytu kdyz mesicne dostava 9000

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5664
4.4.14 14:15
@salinda píše:
Mam dotaz kolik bude platit kamaradka za dan z pronajateho bytu kdyz mesicne dostava 9000

To se nedá takto říct, záleží na ostatních příjmech, výdajích k tomu pronájmu, odečitatelných položkách, slevách na dani atd. Bez konkrétních údajů nelze odpovědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
18.6.14 09:30

daně

Dobrý den. pronajímám jeden pokoj ve 2 pokojovém bytě studentovi. Nájem 1700, záloha na spotřebu 2600 Kč měsíčně. Je nutné platit daně? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama