Dá úřad vědět pronajímateli, že nájemník dostal příspěvek?

Anonymní
13.11.19 20:36

Pronajem bytu-pronajimatel

Ahoj, prosim mam dotaz na Vas co pronajimete byt. Stalo se vam, ze nejaky vas najemnik pobiral prispevek na bydleni? Dali vam ze socialky vedet, ze ho ma schvaleny? Jde o to, ze pronajimame byt a pani se zacala vymlouvat s placenim najemneho, ze prisla o praci atd. A ze uz si vybehala prispevek na bydleni, ale s placenim ma stale problem.Me by zajimalo, jestli ze socialky mne jako pronajimateli daji vedet, ze najemnik prispevek na muj byt pobira a tudiz muzu zacit pocitat s tim, ze zacne zase radne platit, nebo jestli mam spis pocitat s nejhorsim. Dekuji za odpovedi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
76229
13.11.19 20:37

Ne, proc by ti mela socialka davat neco vedet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
13.11.19 20:40
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim mam dotaz na Vas co pronajimete byt. Stalo se vam, ze nejaky vas najemnik pobiral prispevek na bydleni? Dali vam ze socialky vedet, ze ho ma schvaleny? Jde o to, ze pronajimame byt a pani se zacala vymlouvat s placenim najemneho, ze prisla o praci atd. A ze uz si vybehala prispevek na bydleni, ale s placenim ma stale problem.Me by zajimalo, jestli ze socialky mne jako pronajimateli daji vedet, ze najemnik prispevek na muj byt pobira a tudiz muzu zacit pocitat s tim, ze zacne zase radne platit, nebo jestli mam spis pocitat s nejhorsim. Dekuji za odpovedi.

počkala bych 3 měsíce a pak bych se s nájemníkem rozloučila. Nejsi sociální úřad, abys řešila cizí problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
13.11.19 20:47

Pokud si tam nahl5asili trvaly pobyt, prispevek dostavat muze. Schvaluje se ale az zpetne, takze cekat na prachy muze, kazdopadne tobe to vedet nikdo neda. Jsi majitel ale ne zadatel..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10609
13.11.19 20:47

Ne, vědět ti nikdo nedá, ten příspěvek je pro nájemníka, do jehož příjmu ti normálně nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.19 20:48
@Anonymní píše:

Každý měsíc dostane potvrzení o zaplacení nájmu, ten odnese na sociální. Podle mě tedy, když by ho nedostal, tak nedostane ani příspěvek.. a myslím, že je i potřeba trvalý pobyt, jinak příspěvek nedají. Ale to si nejsem teď jistá. A určitě smlouva o podnájmu. Ono taky asi trvá než to na úřadě vyřeší a schválí. A paní bych písemně upozornila na porušení smlouvy a následných kroků z Vaší strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
13.11.19 20:48

Pocital bych s vypovedi, a mozna i problemy ji z tama dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1238
13.11.19 21:00
@Anonymní píše:

Jako pronajímatel nemůžu nesouhlasit se zřízením trvalého bydliště, tudíž je zde předpoklad, že si nájemník o příspěvek zažádá. Osobně je mi to vcelku jedno, protože je pro mě důležité, aby nájemník platil včas a řádně a nemovitost byla v řádném stavu. Mnohem víc mě zajímá, jeszlu mi na zahradě nepěstujou marihuanu a nefeti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1238
13.11.19 21:02

Jinak kvůli neplacení nájemného jsem už jedny nájemníky vystěhovala dohodou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.19 21:08

Vim ze prispevek je pro najemnika a ne pro me, ale tak rikala jsem si ze kdyz mi z magistratu dali vedet, ze si tam nahlasila TP, tak ze treba i ze socialky davaji vedet, ze si nekdo na muj byt zazadal o prispevky, ale asi je to blbost.

• Citovat
  • Nahlásit
1238
13.11.19 21:20
@Anonymní píše:
Vim ze prispevek je pro najemnika a ne pro me, ale tak rikala jsem si ze kdyz mi z magistratu dali vedet, ze si tam nahlasila TP, tak ze treba i ze socialky davaji vedet, ze si nekdo na muj byt zazadal o prispevky, ale asi je to blbost.

Žádá se na jméno ne na byt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.19 21:44
@Anonymní píše:

JO, to je. Jestli to chceš zjistit, tak se musíš starat. Oni ten příspěvek mohou pobírat, jen když ukážou platnou smlouvu. Takže když pobírají a tobě neplatí, zneužívají dávky. Ale starat se musíš ty. Na úřadě ti to sdělí.

• Citovat
  • Nahlásit
14187
13.11.19 21:57
@Anonymní píše:

Na nic nečekat, často jde jen o výmluvy a zdržovací taktiku, aby si prodloužili bezplatné bydlení. Okamžitě napsat doporučeně /nejlépe s dodejkou/ upomínku o zaplacení dlužné částky, nebo ještě lépe dát přímo do ruky a na kopii si nechat podepsat převzetí, dát dejme tomu 14 dní na zaplacení. Po uplynutí termínu okamžitě další upomínku. Po nezaplacení dalšího nájmu to stejné. Jakmile dluh dosáhne 3měsíčního nájmu, okamžitě poslat/předat osobně okamžité zrušení nájmu. Vzory se určitě na netu najdou. A pokud by se náhodou srovnali, můžeš to zrušení nájmu stornovat kdykoliv. Někdy taky pořádný bububu zaslaný písemně srovná lidi, kteří odkládají placení nájmu, když je pronajímatel měkota, aby si mohli dopřát dostatek chastu a cigaret… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20103
13.11.19 22:28

Sociálka to vyloženě vědět dát nemusí, ale nájemce musí dokládat, že nájem skutečně platí. Takže buď pravidelně ty vystavuješ potvrzení o zaplacení nájmu nebo musí nájemce dokládat, že ti posílá peníze na tvůj účet uvedený v nájemní smlouvě. Ještě se nám tedy nestalo, že by nájemce žádal o příspěvek na bydlení a y jsme to nezjistili. Vždy po nás sociálka chce něco doložit. U nájemníků se kterými byl problém jsme si přímo na sociálce domluvili, samozřejmě s jejich souhlasem, že příspěvek nepůjde vůbec do ruky nájemce, ale chodil rovnou na náš účet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20103
13.11.19 22:41

Ještě jsem si uvědomila, že po nás sociálka vždy vyžadovala potvrzení, že u nás nájemník skutečně bydlí, smlouva není fingovaná a stále trvá. Ale to se může okres od okresu lišit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat