Kdy začít hledat pronájem bytu na rok 2021?

23
25.5.20 12:17

Pronajem bytu rok 2021 - kdy zacit hledat?

Hezky den,
rada bych se ke konci roku 2021 (zhruba rijen-listopad) nastehovala do pronajmu. Kdy je nejlepsi zacit hledat? Myslim jako obvolavat nabidky, domlouvat si prohlidky. Budu se stehovat teprve poprve, tak v tom dost plavu :D Abych vse stihla vcas, ted je asi jeste brzo, ale uz jsem koukala, ze nekteri nabizi pronajmy uz na rok 2021. Proto se ptam, kdy jste zacali hledat vy? Jak dlouho vam vse trvalo domluvit, obehat? Uz jsem cetla i nejake diskuze, ale KOLIK je zhruba nejlepsi nasetrit si do zacatku? Mam nejake rezervy, prijem mam tez staly, pro jistotu se ale ptam. Moc dekuji vsem za pripadne rady. :kytka: E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2600
25.5.20 12:55

Tak ten poslední měsíc, nejvýše dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3377
25.5.20 13:07
@Elza2311 píše:
Hezky den,
rada bych se ke konci roku 2021 (zhruba rijen-listopad) nastehovala do pronajmu. Kdy je nejlepsi zacit hledat? Myslim jako obvolavat nabidky, domlouvat si prohlidky. Budu se stehovat teprve poprve, tak v tom dost plavu :D Abych vse stihla vcas, ted je asi jeste brzo, ale uz jsem koukala, ze nekteri nabizi pronajmy uz na rok 2021. Proto se ptam, kdy jste zacali hledat vy? Jak dlouho vam vse trvalo domluvit, obehat? Uz jsem cetla i nejake diskuze, ale KOLIK je zhruba nejlepsi nasetrit si do zacatku? Mam nejake rezervy, prijem mam tez staly, pro jistotu se ale ptam. Moc dekuji vsem za pripadne rady. :kytka: E.

Myslím si, že pokud někdo nabízí nájem od r.21, jsou to nejspíš developeři a nabízí ještě nepostavené bydlení… :nevim:
Na shánění bydlení bych to viděl cca 2-4 měsíce před plánovaným stěhováním, potřebuješ mít na první nájem + 1-3 měsíční kauci /dnes se říká jistota/ + provize realitce, obvykle ve výši jednoho měsíčního nájmu… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
25.5.20 13:09

Myslím že nejdříve tak 3 měsíce dopředu, dřív to nemá smysl. Oběhávat nic nemusíš, leda prohlídky bytu a pak se sejít k sepsání smlouvy. A našetřeno podle cen nájmů v dané lokalitě. Pronajimatelé většinou chtějí kauci ve výši 2-3 nájmů + nájem a zálohy na první měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6762
25.5.20 13:13

Ahoj,
z pohledu majitele nemovitosti je samozřejmě žádoucí nemít byt prázdný, většinou, pokud se jedná o normální nájemníky, tak ví o odchodu tak 2 měsíce předem a inzeruje tak 6 týdnů předem.
Samozřejmě je možné a vhodné hledat dříve. Úplný ideál by bylo najít si někoho, kdo chce k tomuto termínu nějaký hezký byt opustit a rovnou by tě majiteli představil jako zájemkyni. Takže rozhodit sítě po známých, známých známých atd.
Ohledně peněz - musíš počítat s kaucí (2-3 nájmy), možnou provizí pro realitku (kolem výše jednoho nájmu), minimálně jeden nájem mít rezervu u sebe a prostředky na dovybavení nebo zařízení bytu (20 tis - nekonečno, podle toho, jak bude byt zařízený a jaký si představuješ standart…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
25.5.20 13:15

2 měsíce dopředu. Většina majitelů shání nájemníky ihned nebo od následujícího měsíce. Já měla. problem sehnat byt s tříměsíční výpovědní lhůtou, výpověď jsem ještě dávat nechtěla a na prohlídce mi každý řekl, že nebude čekat 3 měsíce a dali přednost těm, co mohou ihned. Ale můžeš koukat už třeba 3-4 měsíce dopředu, někde píši, že chtějí třeba až od listopadu a pro ně zase budeš zajímavější ty, protože vypadnou ti, co hledají bydlení ihned. Jinak první nájem bývá většinou měsíc dopředu, majitel chce vratnou kauci 1-3 nájmy a pokud skrz realitku tak provize ve výši nájmu. Pořádně se ujistit, co se týče energií, mít ve smlouvě 2 nebo 3 měsíční výpovědní lhůtu, zkontrolovat byt pred podepsáním smlouvy, abys pak nemusela platit za věci, co jsi ty neznicila atd. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama