Reklama

Pronájem bytu v Brně se psem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Leny5
Kecalka 175 příspěvků 18.09.18 15:34
Pronájem bytu v Brně se psem

Ahoj holky, sháním zkušenosti s hledáním pronájmu bytu pro pár se psem v Brně. Moje kolegyně a dlouholetá kamarádka hledá už od začátku roku a vím že aktivně - má účty na různých webech s nabídkami a o přestávkách v práci je pravidelně kontroluje, řeší s přítelem kdo bude komu volat, kdo kdy může na prohlídky…
No, k věci: hledaly jste někdy takhle bydlení v Brně nebo blízkém okolí se psem? Za jak dlouho jste bydlení našly? Měly jste při hledání problémy, že majitel bytu vás ani nechtěl vidět a rovnou oznámil, že se psem prostě nájemníky nechce…? A co děti? Jaké to je hledat bydlení s novorozenětem, batoletem?
Protože je znám a vím, že jsou bezproblémoví (oba jsou abstinenti a nekuřáci, oba vystudovaní a zaměstnaní) a pes je čistotný a dobře vychovaný, tak je mi jich líto. Kdybych měla byt k pronájmu tak jim ho pronajmu hned, ale oni mají hrozné problémy něco najít.
Na druhou stranu rozumím i postoji majitelů bytu, měla bych strach, kdybych nájemníky neznala, někomu byt pronajmout… je to složité. Na čí stranu byste se klonily vy?


Reklama

Reakce:
 
kilčo
Kecalka 147 příspěvků 18.09.18 15:41

:nevim: to říká každý že má čistotného a vychovaného psa,ale realita je hodně jiná; nám třeba jokšír rozkousal spodek botníku a další pes okousal nohyskříně.

V brně je velká poptávka po bydlení,takže si majitelé bytu mohou nájemníky vybírat no a s takovou si vždy radši vezmu nájemníky bez zvířat,to je přeci jasný.

Spíš nechápu lidi,kteří nemají svoje bydlení apořídí si psa a pak čekají velkorysost a toleranci od cizích.A hrozně se diví…

 
35ja
Kecalka 402 příspěvků 18.09.18 15:43

Ahoj nemám zkušenosti z Brna ale jiného většího města kde bydlela kamarádka s manželem ( bezdětní) se psem a podnájem byl bez šance,nakonec sehnala podnájem v jiném malém městě a do práce dojíždějí.jinak podnájem hledala asi rok,nikdy bych tomu nevěřila že to je tak těžké sehnat když máš psa.jenze není chovatel jako chovatel jsou slušní i špatní jako ve všem.

 
lea79
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.09.18 15:58

@Leny5 Nevím jak se psem, ale s dětmi v Brně v pohodě. Hledala jsem větší před narozením druhého dítěte a rovnou jsem hlásila, že budeme mít dvě děti. Nikdy mi žádný pronajímatel neřekl, že nemá zájem. Jenže my hledali větší byt a ten logicky bude hledat rodina s dětmi. Nedovedu si představit, že si např. 4+kk pronajme jeden člověk.

 
Janli
Kelišová 5714 příspěvků 9 inzerátů 18.09.18 16:19

Se psem mají malou šanci. Děti nevadí, ale pes je takřka vždy důvod hledat jiného nájemníka. Nikdo nestojí o spory se sousedy kvůli hlučnosti, zničený byt apod. Dobré slovo fakt nestačí. Vlastně ani nechápu, proč si někdo bez vlastního bytu psa pořizuje.

 
Leny5
Kecalka 175 příspěvků 18.09.18 16:23

@kilčo díky za podnětný názor :kytka:
@35ja taky to v Brně tak je, v okolí prý nemají většinou problém, ale to dojíždění pak je horší. Máš pravdu, je to docela risk, jak píšu, taky nevím jestli bych do toho šla, alespoň dokud bych ty majitele a toho psa neviděla, jak se chovají, jak na mě působí…
@lea79 Ona mi právě ukazovala na některých portálech s byty vyloženě dodatek „bez dětí“, ale oni hledají menší byt, maximálně 3+1. Ale jsem ráda, že jste dobře pořídili.
V příštím životě chci být rentiér 8o :lol:

 
Leny5
Kecalka 175 příspěvků 18.09.18 16:24

@Janli Situace na jejich bytu se změnila, proto hledají nový. A kolik mladých párů znáš co v této době vlastní byt?

 
lea79
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.09.18 16:57

@Leny5 Taky jsem viděla, že někde v popisu mají vyloženě uvedeno bez dětí a zvířat. My měli asi štěstí jak u prvního bytu, to bylo 2+kk i teď u toho velkého 4+1. Ale já hned na rovinu do telefonu říkala, že máme dítě a další na cestě, že pokud nemají zájem ušetříme si čas všichni. :think:

Na druhou stranu my pronajímáme takovou malou chaloupku a tím, že jsme to vybavovali opravdu kvalitně, tak tam také nechceme zvířata. Děti v pohodě, protože tam jezdíme s našima. :lol:

 
Janli
Kelišová 5714 příspěvků 9 inzerátů 18.09.18 17:05
@Leny5 píše:
@Janli Situace na jejich bytu se změnila, proto hledají nový. A kolik mladých párů znáš co v této době vlastní byt?

A co to má společného s vlastnictvím psa bez vlastního zázemí?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 22:38

Tak my pronajali byt páru který měl psa (nejhodnější na světě atd.) a byt je totálně zničený, škoda tak kolem 100.000 Kč. Kuchyňská linka, obložené dveře, podlaha podrápaná. Takže za nás pes už NIKDY.

 
káťa
Extra třída :D 12831 příspěvků 24.09.18 08:42

Známa pronajímá byty a nejvíc zdevastované má vždy po dětech…


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >