Pronájem bytu v Brně se psem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leny5
Kecalka 180 příspěvků 18.09.18 15:34
Pronájem bytu v Brně se psem

Ahoj holky, sháním zkušenosti s hledáním pronájmu bytu pro pár se psem v Brně. Moje kolegyně a dlouholetá kamarádka hledá už od začátku roku a vím že aktivně - má účty na různých webech s nabídkami a o přestávkách v práci je pravidelně kontroluje, řeší s přítelem kdo bude komu volat, kdo kdy může na prohlídky…
No, k věci: hledaly jste někdy takhle bydlení v Brně nebo blízkém okolí se psem? Za jak dlouho jste bydlení našly? Měly jste při hledání problémy, že majitel bytu vás ani nechtěl vidět a rovnou oznámil, že se psem prostě nájemníky nechce…? A co děti? Jaké to je hledat bydlení s novorozenětem, batoletem?
Protože je znám a vím, že jsou bezproblémoví (oba jsou abstinenti a nekuřáci, oba vystudovaní a zaměstnaní) a pes je čistotný a dobře vychovaný, tak je mi jich líto. Kdybych měla byt k pronájmu tak jim ho pronajmu hned, ale oni mají hrozné problémy něco najít.
Na druhou stranu rozumím i postoji majitelů bytu, měla bych strach, kdybych nájemníky neznala, někomu byt pronajmout… je to složité. Na čí stranu byste se klonily vy?

Reakce:
kilčo
Kecalka 174 příspěvků 18.09.18 15:41

:nevim: to říká každý že má čistotného a vychovaného psa,ale realita je hodně jiná; nám třeba jokšír rozkousal spodek botníku a další pes okousal nohyskříně.

V brně je velká poptávka po bydlení,takže si majitelé bytu mohou nájemníky vybírat no a s takovou si vždy radši vezmu nájemníky bez zvířat,to je přeci jasný.

Spíš nechápu lidi,kteří nemají svoje bydlení apořídí si psa a pak čekají velkorysost a toleranci od cizích.A hrozně se diví…

35ja
Kecalka 402 příspěvků 18.09.18 15:43

Ahoj nemám zkušenosti z Brna ale jiného většího města kde bydlela kamarádka s manželem ( bezdětní) se psem a podnájem byl bez šance,nakonec sehnala podnájem v jiném malém městě a do práce dojíždějí.jinak podnájem hledala asi rok,nikdy bych tomu nevěřila že to je tak těžké sehnat když máš psa.jenze není chovatel jako chovatel jsou slušní i špatní jako ve všem.

lea79
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 18.09.18 15:58

@Leny5 Nevím jak se psem, ale s dětmi v Brně v pohodě. Hledala jsem větší před narozením druhého dítěte a rovnou jsem hlásila, že budeme mít dvě děti. Nikdy mi žádný pronajímatel neřekl, že nemá zájem. Jenže my hledali větší byt a ten logicky bude hledat rodina s dětmi. Nedovedu si představit, že si např. 4+kk pronajme jeden člověk.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6338 příspěvků 18.09.18 16:19

Se psem mají malou šanci. Děti nevadí, ale pes je takřka vždy důvod hledat jiného nájemníka. Nikdo nestojí o spory se sousedy kvůli hlučnosti, zničený byt apod. Dobré slovo fakt nestačí. Vlastně ani nechápu, proč si někdo bez vlastního bytu psa pořizuje.

Leny5
Kecalka 180 příspěvků 18.09.18 16:23

@kilčo díky za podnětný názor :kytka:
@35ja taky to v Brně tak je, v okolí prý nemají většinou problém, ale to dojíždění pak je horší. Máš pravdu, je to docela risk, jak píšu, taky nevím jestli bych do toho šla, alespoň dokud bych ty majitele a toho psa neviděla, jak se chovají, jak na mě působí…
@lea79 Ona mi právě ukazovala na některých portálech s byty vyloženě dodatek „bez dětí“, ale oni hledají menší byt, maximálně 3+1. Ale jsem ráda, že jste dobře pořídili.
V příštím životě chci být rentiér 8o :lol:

Leny5
Kecalka 180 příspěvků 18.09.18 16:24

@Janli Situace na jejich bytu se změnila, proto hledají nový. A kolik mladých párů znáš co v této době vlastní byt?

lea79
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 18.09.18 16:57

@Leny5 Taky jsem viděla, že někde v popisu mají vyloženě uvedeno bez dětí a zvířat. My měli asi štěstí jak u prvního bytu, to bylo 2+kk i teď u toho velkého 4+1. Ale já hned na rovinu do telefonu říkala, že máme dítě a další na cestě, že pokud nemají zájem ušetříme si čas všichni. :think:

Na druhou stranu my pronajímáme takovou malou chaloupku a tím, že jsme to vybavovali opravdu kvalitně, tak tam také nechceme zvířata. Děti v pohodě, protože tam jezdíme s našima. :lol:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6338 příspěvků 18.09.18 17:05
@Leny5 píše:
@Janli Situace na jejich bytu se změnila, proto hledají nový. A kolik mladých párů znáš co v této době vlastní byt?

A co to má společného s vlastnictvím psa bez vlastního zázemí?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 22:38

Tak my pronajali byt páru který měl psa (nejhodnější na světě atd.) a byt je totálně zničený, škoda tak kolem 100.000 Kč. Kuchyňská linka, obložené dveře, podlaha podrápaná. Takže za nás pes už NIKDY.

káťa
Extra třída :D 13196 příspěvků 24.09.18 08:42

Známa pronajímá byty a nejvíc zdevastované má vždy po dětech…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >