Pronájem domu a údržba

Anonymní
25.11.20 23:58

Pronajem domu a udrzba

Ahoj. Prijde vam normalni chovani meho muze?
Bydlime v pronajmu, je to domek a uz pri podpisu nas majitel upozornil, ze kolem domu nechce mit starost, takze mame volnou ruku, pro souhlas mame prijit pouze pri velke zmene. No a ted… bylo potreba vymenit dvere a tak jsme sehnali dvere, akorat jsou vetsi a tak se to muselo prestavet… no manzel to udelat jakoby ze zacatku chtel, ale porad, ze nema cas, ze to neumi a nema na to lidi (ze platit nikomu prachy nebude kdyz to neni jeho) no takze dvere nemame, venku oprene a ted je na vymenu a vystavbu zase zima. Kazdopadne ted je tam dira jako prase, cpu tam hadr, ale je to marný, marný… chlap me odbude, ze s tim delat nic uz nejde delat a ze to nevyresi… pritom ja tady mam naseho rocniho syna a vicememe on je doma málo (jezdi kamionem, takze ma klidek) pripadam si jako cikani. Ja chapu jak to mysli… v dubnu se budeme stehovat, ale do te doby jako co… 8o on byl na penize vzdy premyslivý, ale tohle si myslím je proste investice do nasi blbosti, kdyz jsme s tim souhlasili. Jak ho primet s tim neco udelat, vzdyt tohle je hnusny sobectvi a stydim se to psat i sem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9356
26.11.20 00:28

Nějak to s těmi dveřmi nechápu, ale prostě zavolej řemeslníka, ať to udělá a je to :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19569
26.11.20 01:31

Zavolej remeslnika, kdyz se k tomu tvuj nema. To jako budete pres zimu s ditete s netesnicima dverma a topit ven? Jestli je tam dira, tak to brzo zacne okolo plesnivet a mozna se v dubnu budete divit az vam majitel vyuctuje skody na majetku k nahrade a jeste zaplatite raketu za topeni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32818
26.11.20 05:28

Přijde mi normální investovat do nemovitosti, ve které bydlíte, ale není Vaše. Zákon určuje podle plochy nemovitosti, kolik peněz může jít z vaší kapsy. A to i přesto, že vám majitel dal souhlas a volnou ruku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15779
26.11.20 06:31

Těm dveřím to také Nesvědčí, že budu opřené venku. Akorát se zkroutí a budou to vyhozené peníze. Oslovila bych kamaráda, šikovného hodinového manžela nebo řemeslníka, aby s tím pomohl. Alespoň provizorně zatím usadit s tím, že na jaře se to dodělá pořádně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18206
26.11.20 07:39

Já to nechápu. Vy jste tam před tím dveře neměli? A proč větší… 8o, ty se přece vyrábějí na stavební otvor. Hele, když už jste do baráku vybourali díru, tak ji urychleně zazděte, protože na tohle přijít jako majitel, tak vás rozcupuju. Sežeňte si řemeslníka a dejce to do cajku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6149
26.11.20 08:04

@Janli ja to pochopil tak, ze tam byly treba 90tky a oni nemaji metr a borec donesl 100ky a tak musi kus ubourat, aby tam ty dvere dostali. Kazdopadne tohle musi byt vyplod hodne prazdnych hlav. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32030
26.11.20 08:39

Tak tam nechte staré dveře a ty širší halt prodejte, i když se ztrátou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18206
26.11.20 10:51
@Cenarius píše:
@Janli ja to pochopil tak, ze tam byly treba 90tky a oni nemaji metr a borec donesl 100ky a tak musi kus ubourat, aby tam ty dvere dostali. Kazdopadne tohle musi byt vyplod hodne prazdnych hlav. :D

Lituju majitele, ten asi nemyslel tou údržbou, že mu budou bourat barák…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 13:42

Ale i ne. Zadne diry nedelame. Dvere byly stare a ja je v lete natrela, ale zespod se rozlozily a vznikla v nich dira. Ne ve zdi. Naopak jsme to tu po svem udelali. Meli jsme zadarmo material a tak pouze za nasi praci - nove zdi, malovani.
No a pokladali jsme nove krytiny.
A ty dvere se totiz museji vymenit i s rámem, nasadit nove nepujdou. Jenze to nedovoli statika domu a tak by se musela od zakladu pristavet chodbicka s dvermi. A to chlap nechce investovat. Vubec nevim jak ty puvodni dvere opravit. Aby vydrzeli do dubna. Budeme kupovat svuj dum a stehovat se.

• Citovat
  • Nahlásit
18206
26.11.20 18:19

Za pár stovek sežeňte někde na bazaru odpovídající rozměr a otvírání. Fakt jsi si jistá, že zvládnete vlastní dům, když bezvládnete vyřešit jedny dveře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
26.11.20 19:18
@Anonymní píše:
Ale i ne. Zadne diry nedelame. Dvere byly stare a ja je v lete natrela,ale zespod se rozlozily a vznikla v nich dira. Ne ve zdi. Naopak jsme to tu po svem udelali. Meli jsme zadarmo material a tak pouze za nasi praci - nove zdi, malovani.
No a pokladali jsme nove krytiny.
A ty dvere se totiz museji vymenit i s rámem, nasadit nove nepujdou. Jenze to nedovoli statika domu a tak by se musela od zakladu pristavet chodbicka s dvermi. A to chlap nechce investovat. Vubec nevim jak ty puvodni dvere opravit. Aby vydrzeli do dubna. Budeme kupovat svuj dum a stehovat se.

Ach synku, synku… Když se ti zlámalo, dej ho spravit, nauč se hospodařit.
Jestli neumíte opravit svépomocí dřevěné dveře, místo nich koupíte jiné špatného rozměru a neumíte je zazdít, nemá to nic společného se vztahy, ale se zručností na úrovni Pata a Mata. Za těchto okolností by bylo dobré zvážit, zda je pro vás bydlení v rodinném domku vhodné. M. j. nad každým stavebním otvorem je přece překlad, takže o statiku nemůže jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 19:49

Aha. A vy tu bydlite, ze? Je tu stara klenba se kterou nelze hnout a ram dveri je na jine nepouzitelny. Jednodusi je vybourat a pristavit chodbu. Pokud mate nekdo tip jak opravit stare dvere budu rada.
A svuj dum - tak samozrejme ve svem uz neni problem zaplatit delnikum za praci tisíce… :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
18206
27.11.20 21:18
@Anonymní píše:
Aha. A vy tu bydlite, ze? Je tu stara klenba se kterou nelze hnout a ram dveri je na jine nepouzitelny. Jednodusi je vybourat a pristavit chodbu. Pokud mate nekdo tip jak opravit stare dvere budu rada.
A svuj dum - tak samozrejme ve svem uz neni problem zaplatit delnikum za praci tisíce… :palec:

Tak ty dveře vysaďte a vemte k truhláři…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
27.11.20 21:26

těhotenství

Dobrý den,
potřebuji rady, možná uklidnit, nevím… Beru HA s týdenní pauzou, v prvním týdnu po menses jsem nechtěně vynechala tři tabletky(nevím jak se mi to povedlo). V době kdy jsem antikoncepci vynechala jsem měla nechráněný pohlavní styk. HA beru už rok a nikdy se mi nic podobného nestalo, jen jsem ji nebrala pravidelně, občas v osm ráno někdy v jednu hodinu ráno. Nevzniklo z toho nic a co jsem se dozvěděla v jiných diskuzích by mohlo…
Chtěla jsem se tedy zeptat jestli se mám teď obávat nebo být v klidu, vaše názory. Pomohlo by mi to. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat