Pronájem domu - vybavení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kintyre
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 05.09.19 12:20
Pronájem domu - vybavení

Hezký den,

plánuji pronajímat rodinný dům se zahradou. Ráda bych znala názory ostatních, zda byste upřednostňovali dům vybavený nebo nevybavený.
Vybavený - komplet nábytek (skříně, manželská postel s nočními stolky, komody, jídelní stůl, židle, 2× gauč, komplet kuchyně se spotřebiči, pračka, zahradní nábytek)
Nevybavený - jen kuchyň se spotřebiči, pračka?

Teď právě váhám, zda nábytek dát pryč/prodat - názor realitní kanceláře, nebo nechat vybavený s tím, že nábytek pak bude poničený.

Moc děkuji za názor…

Samozřejmě preferuji dlouhodobý pronájem.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janina_81
Závislačka 2511 příspěvků 05.09.19 12:23

Záleží na jakém místě je a jaké očekáváš nájemníky, pokud v Praze a očekáváš nájemníky z řad středního managementu zahraničních firem nebo lidi z velvyslanectví, tak je vždy lepší nechávat s nábytkem. Člověk si ze země do země většinou nábytek netahá.

Pokud někde jinde a cílíš na jinou skupinu, tak bez nábytku.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 05.09.19 12:24

V inzerátech bývá že pronajmou bez nábytku a po dohodě možno nechat nábytek tak se prostě domluv

Kintyre
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 05.09.19 12:24

Praha východ

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1247 příspěvků 05.09.19 12:27

Zatím bych ho neprodávala (to můžeš udělat vždycky), max. bych zpeněžila nebo si odvezla nějaký kousek, který by mne vážně mrzel, příp. pro který mám uplatnění..
a co a jak se zařízením bych se pak dohodla až s nájemníkem… někdo vlastní nábytek má všechen včetně pračky, lednice.. a někdo zas uvítá, že je byt zařízený

Popokatepetla
Závislačka 3550 příspěvků 05.09.19 12:39

Nechala bych to na dohodě s budoucím majitelem. Jestli jde o RD, tak budoucím nájemcem bude spíš nějaká mladá rodina? Ti třeba budou za vybavení rádi, že nebudou muset hned vše kupovat..

prejeta_zaba
Kecalka 280 příspěvků 14 inzerátů 05.09.19 13:14

Jestli bys jinak vybavení postavila k popelnici, klidně pronajmi vybavený. Ale fakt se smiř s tím, že se to opotřebuje užíváním, spíš ale lidi jsou schopní všeho, takže se ti taky místo nábytku může vrátit hromada třísek. S tím počítáš? :nevim: Vždycky se dá domluvit a třeba něco z toho nechat, něco dát pryč. :nevim:

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1548 příspěvků 05.09.19 13:34

Ono také záleží, komu chceš ten byt pronajímat. Pokud studentům, řekla bych, že ti jednoznačně dají přednost bytu zařízenému. Stabilnější páry už většinou mají zařízení své, které také potřebují někam dát, případně si chtějí byt vybavit podle svého stylu.

Ancek
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 05.09.19 13:55

Kdybych hledala dlouhodobý pronájem, tak hledám nezařízený, jen kuchyň se spotřebiči (sporák, myčka, lednice), pračka, případně skříně. Cokoliv navíc by mě spíš odrazovalo, protože to jsou krámy, kterých bych se nemohla jen tak zbavit. Pokud ale chceš radši krátkodobější pronájmy studentům či pro firemní zaměstnance, tak je naopak lepší mít dům plně zařízený, aby měli snazší stěhování a menší náklady.

Jogo-Bela
Kecalka 321 příspěvků 05.09.19 13:55

Pokud chceš dlouhodobé nájemníky, tak spíš bez nábytku, ale ideální je to nechat na domluvu

Tejule
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 05.09.19 13:57

Já bych to řešila s budoucím najemnikem, co má a co by tam chtěl nechat, běžné opotřebení normální, kdyby to zničil, musí nahradit novým. Takový standard, my když jsme byli v nájemním bytě, rozbila se tam lednice - ne naší vinou, ale domluvili jsme se s majitelem, že pořídíme novou a on při odchodu pokud bude funkční a my si ji nebudeme chtít odvést, tak ji proplati s tím, že něco se strhne Samozřejmě jsme nekupovali lednici za 30000 ale obyc za 7000, tak nám dal 6000 Kč. To mi přišlo fér pro obě strany.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 14:06

Já bych byla osobně raději za vybavený byt. Náš první nájemní byt vybavený byl. Ložnice s manželskou postelí, skříňky, šatní skříň. Ve vstupní chotbě šatní skříň, botník, další chotba vestavěné skříně a další skříňky. Koupelna s pračkou, zrcadlem, obývák gauč, křesla, stolek. Kuchyně mikrovlnná trouba, lednice, spíž a 2 skříňky. Po dohodě s majitelem jsme si časem něco vyměnili (jeho nábytek dali do sklepa). Druhý nájem byl absolutně bez ničeho. Nebyly tam ani lustry. Na zemi všude hnusný lino. Nechutná vana, záchod. Vanu a záchod jsme dělali nový. Na podlahy nakoupili koberce a bylo potřeba celý byt vybavit novým. Nakonec jsme tam vydrželi jen rok, vzali si hypotéku a samozřejmě do nového se nám většina nábytku nehodila. Takže teď máme starý (před rokem koupený) nábytek ve sklepě a zase jsme kupovali nový. :roll: Pokud bych si jako nájemník měla vybrat, jdu do bytu (domu) s vybavením.

Uživatel je onlineJanli
Extra třída :D 10192 příspěvků 05.09.19 14:13

Moje zkušenosti jsou takový, že nájemníci chtějí byt nevybavený, ale dům spíše vybavený, často ho shánějí rozvedení s dětmi a ti nábytku moc nemívají. Nicméně to nech na domluvě s budoucími nájemníky. Doporučuju ovšem vše nafotit, pořídit důkladný seznam a u spotřebičů dát do nájemní smlouvy, že nejsou součástí vybavení a v případě jejich poruchy nebude majitel pořizovat nové.

Kintyre
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 05.09.19 14:14

Moc děkuji za názory. Jedná se o novostavbu, takže všechno víceméně dýchá novotou včetně nábytku. Asi zkusím na domluvě s nájemníky.

bse.pedro
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 05.09.19 14:31

Realitky mají občas zcestné myšlení. Když máš barák a nábytek nový/skoro nový, nabízej ho tak jak je, s vybavením. S potencionálním nájemníkem se pak dá domluvit, jestli si vybavení v baráku nechá, nebo si pořídí svoje a ty ho vypakuješ. Prodávat zánovní nábytek podle mě nemá cenu, moc za něj nedostaneš. Spíš ho kdyžtak uskladnit, pokud máš kde, může se hodit pro další nájemníky. Často se stane. že nájemníci mají zájem o dlouhodobý nájem, ale pro někoho dlouhodobý znamená třeba rok a pak ti utečou, koupí si byt, nebo postaví vlastní dům… :nevim: 8)
Já ve svém domě pronajímám dva podkrovní byty, kde je základní vybavení - kuchyňská linka, sporák, lednice. Jeden mám s vybavenou ložnicí, kterou jsem si jako rok starou dovezl z bývalého bydliště. Každý nájemník preferuje něco jiného. Občas se vyskytnou extrémisti, jako třeba manažer, který chce dlouhodobý nájem, ale chtěl by v bytě sedačku a svou si kupovat nebude, protože neví, jestli nepůjde za dva měsíce jinam. Takže já bych mu mohl koupit sedačku za 20 litrů/3 měsíční nájmy a za 2 měsíce ji vyvézt na skládku, protože další ji chtít nebude… :zed: :lol: 8)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama