Pronájem: Má majitelka klíče od vašeho bytu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Balys
Povídálka 30 příspěvků 05.09.18 19:27
Pronájem: Má majitelka klíče od "vašeho" bytu?

Dobrý den,
již půl roku bydlíme bez jakýchkoliv problémů v pronájmu. Po téhle době však majitelka přišla, ať jí dáme náhradní klíč od bytu a také ať přítel ( na kterého je nájem psán ) přijde podepsat ještě nějakou smlouvu, že je nájemce, i když tu první smlouvu ( klasickou, se vším všudy ) podepsal už půl měsíce před naším nastěhováním. Je normální, že majitelka má klíč od bytu, ve kterém žijete? Kromě holých stěn a kuchyně tu nic nemá, veškerý nábytek jsme si museli pořídit sami. Je mi jasné, že by sem jen tak lézt neměla, ale už jste jen o ten pocit, že " může kdykoliv přijít" mě docela děsí 8o
Další zvláštnost je, že si vzpomněla necelý týden před naší dovolenou v zahraničí. O té by sice vědět neměla ale..
Máme tu veškeré své věci, počítače, televizi, šperky. Tím nechci říct, že se bojím, že by nás vykradla, jde spíš o ten pocit.
Jak je to u vás?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 19:32

Ano, máme klíče od bytu který pronajímáme. Nejde nám o kontrolu nájemníka (je slušný), ale v případě havárie nebo nějakého problému musíme mít do bytu přístup.

Persefona
Kecalka 113 příspěvků 3 inzeráty 05.09.18 19:33

Je otázka, proč je chce. Pro případ nějaké krizové události možná, záleží na důvěře. Ale samozřejmě nemá právo Vám tam chodit bez vaseho souhlasu. Zase na druhou stranu - manžel pronajímal byt a klíče měl, např. kdyby mu nájemník po odstěhovani neodevzdal klíče apod.

stonožka12
Kecalka 493 příspěvků 4 inzeráty 05.09.18 19:34

Připadalo by mi spíš divné, kdyby majitel neměl klíče od vlastního bytu…

Vendina922
Stálice 55 příspěvků 05.09.18 19:35

Tchýně pronajíma byt a klíče má. Je to jen hlavně z důvodu, kdyby se cokoliv stalo aby se tam dostala i v případě kontroly topení a vody :) :) Nic víc bych za tím nehledala. Byt se dá otevřít i zámečníkem, takže asi tak :kytka: Ale tím tě nechci znervozňovat :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 19:36

ano, náš pan domácí klíče má. občas se to hodí - třeba když se v domě předělávaly stoupačky, tak u nás hlídkoval.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 05.09.18 19:36

Mám klíče od bytu,který pronajímám. Když se stane nějaká havárka,jak bych se tam jako majitel dostala? Máme to napsané ve smlouvě,že tam mohu jen v případě poruchy či jiné vážné situace a na ,,kontrolu" jen po předchozí domluvě. Možná proto po vás chtěla podepsat novoz smlouvu,ne?

markyj
Závislačka 4066 příspěvků 05.09.18 19:37

Ano, klíče máme

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 05.09.18 19:37

@Balys ano, je to běžné. Klíče od pronajímaných bytů z ruky nedáváme.

Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 05.09.18 19:42

Máme klíče od bytů, co pronajímáme. Píšeš, že tam majitelka nic nemá. Myslíš, že byt sám o sobě žádnou hodnotu nemá?

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 1 inzerát 05.09.18 19:42

Majitel bytu, kde bydlíme má taky klíče. Nepřijde mi to zvláštní :think: Jednou jsem si klíče zabouchla, kontaktovala majitele a tak jsme se bez problémů dostali do bytu a nemuseli jsme volat zámečníka.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7613 příspěvků 05.09.18 19:43
@Balys píše:
Dobrý den,
již půl roku bydlíme bez jakýchkoliv problémů v pronájmu. Po téhle době však majitelka přišla, ať jí dáme náhradní klíč od bytu a také ať přítel ( na kterého je nájem psán ) přijde podepsat ještě nějakou smlouvu, že je nájemce, i když tu první smlouvu ( klasickou, se vším všudy ) podepsal už půl měsíce před naším nastěhováním. Je normální, že majitelka má klíč od bytu, ve kterém žijete? Kromě holých stěn a kuchyně tu nic nemá, veškerý nábytek jsme si museli pořídit sami. Je mi jasné, že by sem jen tak lézt neměla, ale už jste jen o ten pocit, že " může kdykoliv přijít" mě docela děsí 8o
Další zvláštnost je, že si vzpomněla necelý týden před naší dovolenou v zahraničí. O té by sice vědět neměla ale..
Máme tu veškeré své věci, počítače, televizi, šperky. Tím nechci říct, že se bojím, že by nás vykradla, jde spíš o ten pocit.
Jak je to u vás?

Ahoj,

my bydleli v podnájmu bytového domu (8bytů), kde cele jedno patro obývali majitelé. A měli klíč, poznali jsme to tak, že jsme zamkli psa (štěne) do ložnice, a když jsem došla, byl pes v obýváku a vše rozkousané, zničené a sežraný celý bochník chleba (1200g- hned jsme jeli na veterinu, byl tak nafouklý, že jsem myslela, že má torzi žaludku :zed: ). A majitelka ho prý pustila, protože strašně naříkal, tak se šla podívat zda mu něco není a pak ji nechtěl poslouchat a tak ho nemohla zamknout vzdala to. Následující měsíc jsme se stěhovali.

Ale pokud vám tam nebude lozit, tak majitel má nárok na to mít své klíče, kdyby se něco stalo apod. Ze 4 nájmů nám majitel jen v jednom řekl „Kupte si novou fabku a instalujte, tuhle schovejte - mají to tak všichni nájemníci, zda předchozí měl tuhle, nebo svoji, nevím - ta at vás nevybere“

Uživatel je onlineHanka1
Extra třída :D 13560 příspěvků 05.09.18 19:45

Ano, od pronajimanych bytu mame klice. Zalepene v obalce a jsou k pouziti jen v pripade nouze/havarie a tak je to psane i v najemni smlouve. Jednou jsme toho v pripade havarie praskle stoupacky vyuzili. Podruhe, kdyz se stoupacky menily a najemnik tam nemohl byt. Nikdy se nad tim zadny najemnik nepozastavoval a neresil. Dalsi/vsechny uzivatele bytu/najemce mame ve smlouve bezne, je to kvuli poctu osob a vyse poplatku za sluzby.

debra.morgan
Závislačka 3718 příspěvků 05.09.18 19:46

ano, ovsem, ze ma majitel klice od sveho domu, proc by jako nemel mit?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 19:46

Ano, mám. V životě bych si nedovolila jim tam bez předchozí domluvy vstoupit s výjimkou náhlé havárie. Ale ve chvíli, kdy by mi sousedé zdola volali, že jim ze stropu crčí voda, a nájemníci na 14denní dovolené, neváhala bych, pak bych jim to sdělila. Pokud nájemník chtěl výměnu zámku, neměla jsem s tím problém, ale poprosila jsem o náhradní klíč - klidně v zapečetěné obálce.
Pracuji jako správce nemovitosti (anonym kvůli povolání) a ano, mám přístup do všech pronajatých prostor já, technici a ostraha. Ve smlouvě všichni mají, že mimo mimořádné události tam bez předchozí domluvy nesmíme, což striktně dodržujeme, ale např. v případě nočního hlášení požáru to samozřejmě kontrolujeme a o všem je proveden záznam.
Vztah nájemce-pronajímatel je ošetřen smluvně vč. možnosti vstupu a dodržování smlouvy je samozřejmě o důvěře, oboustranné. Oni mi věří, že jim tam nepolezu během dovolené krást šperky, já jim věřím, že mi nebudou vytrhávat parkety a dělat v obýváku ohníček.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >