Pronájem zahrady v Praze

2674
1.8.15 20:08

Pronájem zahrady v Praze

Naskytla se nám možnost pronajmout si zahrádku, jsme v Praze jenom v paneláku a nemáme kam jinam jezdit. Toto mi přijde jako zajímavé, mít svůj kousek přírody, vypěstovat si trochu nějakou zeleninu, pár ovocných stromů tam také je. Problém je v tom, že to je v zahrádkářské kolonii, není tu zavedena elektřina, voda je jen když se zalévají pole a mají tam vodu puštěnou. A to pouze užitková, ne pitná. Byla jsem se zeptat na místním úřadu, zahrady jsou všechny jedné majitelky, která je pronajímá nám ostatním. Co jsem mluvila s budoucími sousedy, tak už asi 5 let se mluví o tom, že zahrady skončí a vybuduje se tam nějaká retenční nádrž nebo se to prodá úplně na stavební parcely. I na místním úřadu o tom ví, ale zatím „se nic nechystá“.

Z domu to nemáme daleko, asi 10 km, to mi přijde docela dobře dostupné, můj plán je tam jezdit cca 3× v týdnu, jinak se tam časově nedostanu kvůli práci.

Trošku problém vidím v odstupném, které požaduje paní co to teď má pronajaté. Její představa je kolem 50 tisíc, je pravda že tam je chatička, ale malinká, spíš na nářadí + maličkatá místnost aby si bylo kam dát věci když tam budeme, je možnost si tam dát plynovou bombu na uvaření něčeho malého. Pokud by ale zahrádky skončily, my bychom nejspíš nedostali nic.

Nájem zahrádky je podle mého rozumný, 3 tisíce Kč ročně, spotřeba vody se nesleduje.

Nemáte někdo takto zahrádku pronajatou? Konkrétně Praha 4 Kunratice? Umím si představit že člověk využívá zahrádku u svého domu, s touto formou nemám zkušenosti. Nepřestalo Vás třeba po čase bavit tam jezdit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26152
1.8.15 20:12

Ještě bych zmínila, že si majitelé zahrádek stěžují na vandaly a zloděje ničící jejich úrodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
1.8.15 20:39

Mám s tím zkušenosti, v Komořanech. A nic moc. Dřív se to tak dělalo, mít zahrádku za Prahou…
Zvláště pak mám špatné zkušenosti s vandaly a zloději. Chatička za zimu 13× vykradená atd. Když jsem počítal kolik vyšlo pěstování rajčat, bylo to mnohem dráž než je koupit v krámě. Když se dívám zpětně, nenacházím pozitiva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
1.8.15 20:42

@AlphaOmega - díky za názor, i tak to může být. V chatičce by skoro nic nebylo, spíš jde o to, že to můžou zničit.

@Malaga - o úrodu bych se tolik asi nebála, většinou tam prý stále někdo je, okolní zahrádkáři tam někteří bývají i přes noc. Ale i s tím musí člověk počítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4680
1.8.15 20:48

@Evka73 Měli jsme takto zahrádku 3 roky. První rok nadšení, druhý rok už jsme tam jezdili jen z nutnosti a třetí rok vyloženě s odporem - vždycky jeden den z víkendu se na zahradu „muselo“, abychom posekali trávník, okopali záhonky…

A to jsme měli sousedy, co na zahrádce na černo bydlí, takže nám za cigára a nějaké to pivo zalívali a dávali pozor na chatku před vandaly.

Zahrádku jsme měli cca 20 min. autem. Znovu bych do toho už určitě nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
992
1.8.15 21:03

A máte balkon? mini zahrádku jde udělat i na balkoně, dát si tam rajčata a jinou drobnou zeleninu, bylinky. jak píší holky, zahrádky v Praze bych se bála kvůli vykrádání a kvůli lidem (často v takových chatkách bydlí feťáci apod.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
1.8.15 21:24

@Ladie - z toho mám trochu strach, aby tam děti za chvilku nejezdily v podstatě z povinnosti. I když plánujeme, že by na zahradě byl bazén, grilovalo se tam. Zatím se tváří nadšeně nad hrabáním se v záhonku, ale zkušenost nemají žádnou a možná je to přestane po měsíci bavit.

@mimi82 - balkon máme, ale to mi připadá že to není ono.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
1.8.15 21:32

@Evka73 a jak budete řešit WC?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
1.8.15 21:41

Také jsem se ptala, někteří to řeší suchým WC, někteří to neřeší, nebo pro tyto potřeby používají kompost. Já se přikláním k tomu suchému WC.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
1.8.15 21:44

A vy tu koupi nemůžete odložit na jaro? Přes zimu se může leccos stát, i když se o tom teď nemluví..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4680
1.8.15 21:54

@Evka73 My tam měli bazén, ohniště a stejně to všechny omrzelo. A co si budeme povídat. Pokud je to zahrádkářská kolonie, tak ani se soukromím to nebude moc žhavé :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
1.8.15 21:56

@Malaga - paní to chce dát pryč právě už teď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4680
1.8.15 21:57
@mimi82 - balkon máme, ale to mi připadá že to není ono.

Zlatý balkon :mrgreen: Já si vždycky vysadím bylinky, pár cherry rajčat a jsem spokojená. A tu zeleninu si radši bez práce koupím za pár korun na farmářských trzích.

Ale víš co. Pokud se ti myšlenka zahrádky líbí, jděte do toho! V Praze je velká poptávka po zahrádkách (vím z toho, jak jsme sháněli tu naši a kamarádky taky sháněly dlouho), takže kdyby vás to za rok omrzelo, tak se ji snadno zbavíte a neproděláte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
1.8.15 21:58
@Evka73 píše:
@Malaga - paní to chce dát pryč právě už teď

já bych do toho nešla…pokud mám pochybnosti a teprve zvažuji…no nevím, jestli je to takové terno, aby to bylo hned fuč…těch 50 tisíc bych asi investovala jinak.
A co na to říká rodina?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
1.8.15 22:04

@Malaga - rodinu nemám, děti (15,17 let) souhlasí. Ale vůbec netuší do čeho jdou, na zahrádce nikdy nebyly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama