Pronajímáte dál pronajatý byt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

libuskavic
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 11:25
Pronajímáte dál pronajatý byt?

Ahoj, kamarád mi dnes psal, že si pronajali velký dvougenerační byt a udělali z něj „penzion“,zkrátka prostor na pronájem turistům a jsou spokojení…Nechci tak podnikat, ale já myslela, že když je to pronajímání pronájmu, tak se to nevyplatí? Provozuje to někdo v pronájmu? To by muselo být vstupní nájemné velmi nízké a hlavně není jistota naplnění turisty. Neumím si to přestavit, připadá mi to hodně nejisté. Jen mě to zajímá. Klidně napište i anonymně. Když nemáte turisty, tak to musíte přece dotovat? Děkuji :kytka:

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 12:00

Pronajímáme několik nemovitostí a všem píšeme do smlouvy zákaz přepronajímání a důsledně kontrolujeme, zda se z našich bytů nestaly airb'nb kutlochy :cert:

Hannah345
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 24.01.18 12:00

No, hlavně je to proti drtivě většině nájemních smluv. Pokud ti pronajímatel pronajme byt, tak si nepřeje, aby si ho ten dotyčný pronajímal dál. Jedině, že by se na tom dohodli, ale to se mi nezdá, pronajímatel na tom samozřejmě tratí. Pro většinu je toto porušení okamžitá stopka a smlouva tím padá

libuskavic
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 12:11

@Hannah345 proto se ptám, překvapuje mě to

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 24.01.18 12:24

Přesně obvykle pronajímatel má ve smlouvě zákaz dalšího pronájmu 3. osobám. Já dokonce mám ve smlouvě specifikováno jaké konkrétní osoby smí byt dlouhodobě užívat.

Takže tipuju že kamarád porušuje nájemní smlouvu a kdyby se to dozvěděl majitel, tak s ním nájemní smlouvu okamžitě ukončí. Žádný majitel nechce mít v pronajatém bytě cizí lidi. To si byt na Airb'nb může pronajímat sám.

jege
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 24.01.18 13:09

To vůbec nemusí být pravda, za běžný pronájem může majitel dostat třeba 15.000 Kč, nájemce se s ním domluví na 20.000 Kč, ale s povolením jej pronajímat dále a sám jej může pronajímat turistům za 1.000 - 1.500 Kč denně, takže teoreticky může obdržet až 30.000 - 45.000 Kč. Majitel nemá chuť a čas shánět turisty, zajišťovat jejích příjezd a odjezd, úklid, inzerci a pod., s menším poškozením bytu počítá a za větší ručí nájemce. Může to být výhodné pro všechny zúčastněné.

libuskavic
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 13:14

@Tess 85 Já to pochopila tak, že jde o majitele několika domů, který kamarádovi pronajal velký prostor cca 250m2,ať ten si ho pronajimá, protože sám se o pronájmy turistům a každodenní agendu s tím spojenou i péče o ně nestíhá starat.
Ptám se spíš někoho viz znění otázky, kdo to tak dělá, že dál pronajímá pronajatý prostor? Vím, že další pronajímání se dělá u kometických studií-že někdo si pronajme velký prostor a jednotlivé místnosti podnajímá např. kosmetičkám, nebo na erotické priváty, o tom byl článek v novinách. Neumím si to představit, proto se ptám. Děkuji

libuskavic
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 13:15
@jege píše:
To vůbec nemusí být pravda, za běžný pronájem může majitel dostat třeba 15.000 Kč, nájemce se s ním domluví na 20.000 Kč, ale s povolením jej pronajímat dále a sám jej může pronajímat turistům za 1.000 - 1.500 Kč denně, takže teoreticky může obdržet až 30.000 - 45.000 Kč. Majitel nemá chuť a čas shánět turisty, zajišťovat jejích příjezd a odjezd, úklid, inzerci a pod., s menším poškozením bytu počítá a za větší ručí nájemce. Může to být výhodné pro všechny zúčastněné.

ano, tak jsem to slyšela, proto se ptám někoho, kdo to tak dělá

jege
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 24.01.18 13:40

Je to podnikání jako každé jiné, buďto jsi šikovná, dobře si to propočítáš, snažíš se a naplníš to, takže se Ti top vyplatí nebo do toho skočíš jenom tak v očekávání vysokých výdělku a přibližným propočtem, jak jsem tady uváděl a pak se divíš, že to tolik nesype a že to musíš doplácet z vlastního. Zboží také musíš prodat se ziskem, jinak na něj doplácíš… Majitel má vrabce v hrsti, nájemce má buďto holuba na střeše nebo taky… nic. :mrgreen:

markyj
Závislačka 3974 příspěvků 24.01.18 13:46

Ano i takto se dá podnikat. Někteří majitelé to mají dokonce v inzerátu - Pronajmeme nemovitost vhodnou pro další podnájem. Majitel se většinou v tomto případě nechce starat o shánění podnájemníků nebo bydlí na druhém konci republiky atd. takže starosti přenechá jinému a jen si hlídá zda mu chodí nájem :nevim: docela běžná praxe

libuskavic
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 13:49

@markyj chápu,jen mě překvapilo, že nahoře psaly uživatelky, že to jde jen načerno. ahoj

markyj
Závislačka 3974 příspěvků 24.01.18 13:54

@libuskavic to není v žádném případě pravda. Záleží co je napsáno ve smlouvě. Někdo má ve smlouvě zakotven článek se zákazem dalšího podnájmu, ale to se většinou jedná spíš o majitele nějakého bytu. Pokud má někdo větší nemovitost např. se šesti jednotkami, tak právě může pronajmout celý barák a ten pak může nájemce dál podnajímat - samozřejmě se souhlasem majitele.
Jak to má zařízené tvůj známý to těžko říct, jestli ofiko nebo na černo :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 16:11
@libuskavic píše:
@markyj chápu,jen mě překvapilo, že nahoře psaly uživatelky, že to jde jen načerno. ahoj

To nikdo nepsal, to jsi špatně pochopila. Samozřejmě pokud se pronajímatel a nájemce takto dohodnou, že může být byt pronajímán krátkodobě třetím stranám, je to v pořádku. Znám ale i slečnu, která si pronajímá byt a provozuje v něm airbnb bez vědomí majitele bytu, patrně taky nic nedaní a neřeší. Tomu se snažím v našich bytech zabránit a kontroluji to.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama