Reklama

Pronajímatel je otřesný

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 08:51
Pronajimatel je otresny

Ahojky holky, zazili jste nekdy nektera takoveho pronajimatele? Jde o me rodice, ktery jsou uz dost stari ale chudaci si nemuzou ani v byte s prominutim,,u­prdout" bez souhlasu majitele. Rodice bydli v bytovce se zahradkou, garazi a kulnou, jedna se tam o 4 bytove jednotky. Nasi tam bydli uz pres 30 let ale do nedavna bytovku vlastnila obec, ted to koupila pani co v te bytovce zila taky nejaky cas ale ted jim zaclo peklo. Majitelka ma nos velmi na hore. Napr. tatka si chtel vybrousit v garazi nejaky kachlicky, tak mu hned sla vynadat ze co to jako dela, ze to smrdi a prasi se (uplna blbost, podotykam ze tatkovi je 77 a ji je kolem 50 ). Nebo ja bydlim take v byte ale nemam zadnou zahradku ani garaz a chtela jsem si u nich v garazi jenom neco udelat na aute, tak na me hned majitelka nabehla ze ja tam nemam co delat, ze tohle vsechno je jeji a nemam opravneni vjizdet na jejich pozemek. No tak to uz me dostalo, rodice za to vsechno plati nehorazny najem a ona jim vsechno zakazuje. Jednou jsem chtela jet s dcerou na prazdniny k rodicum, tak majitelka hned na me nabehla ze mi da smlouvu kde bude napsano ze tam mohu byt jen max. 14 dnu nebo ze vyhodi i nase rodice. Jsem z toho nestastna, moc bych nasim chtela pomoc ale oni tam zijou spoustu let a nedokazou si predstavit, bydlet nekde jinde. Navic jsou oba duchdci ale zije tam s nima jeste muj bratr, jelikoz je postizeny a mamka ho ma v peci (je mu 48 let).Tohle si prece k nim majitelka nemuze dovolit. Ona jim i leze na jejich zahradu, nebo prisla za tatkou ze bude delat strechu a at si jde otec vytrhat zatepleni, co na te strese delal pred x lety.Je mi z toho fakt smutno.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 10.10.18 08:59

Tvl to musi bejt krava. Tohle ale asi nema reseni, kdyz ji to patri…co kdyby rodiče pozadali o byt od města? Vsechno lepsi nez tohle.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2099 příspěvků 10.10.18 09:13

Platí nehorázný nájem - šla bych ho platit jinam a baba at si trhne. Jinsk nevím, jak mají řešenou smlouvu, ale pokud není těžce v jejich neprospěch, asi sotva je může jen tak vyhodit a extra smlouvy po nich taky chtít nemůže

Příspěvek upraven 10.10.18 v 09:14

Uživatel je onlineBandii
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 10.10.18 09:13

Ta střecha je mimo, to jo. Ale jinak mi nepřijde chování nijak divné. Pokud tam chceš být s dcerou na prázdniny, jsou to prostě dva lidé navíc, za které je potřeba zaplatit, to mi přijde v pořádku. A co se týče toho auta - pozemek je její, takže :nevim:

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 10.10.18 09:17

@Bandii jako pokud platej za energie tak se to ukaze na spotrebe, co vic muze chtit? Chova se jako krava. Ja bydlim v pronajatým a majitel mi treba minulej tejden dovezl bednu jablek zadara, kecame spolu, vsechno se dá domluvit. A návštěvy mu fakt nehlásim.

Mrakotinka2018
Kecalka 143 příspěvků 10.10.18 09:17
@Anonymní píše:
Ahojky holky, zazili jste nekdy nektera takoveho pronajimatele? Jde o me rodice, ktery jsou uz dost stari ale chudaci si nemuzou ani v byte s prominutim,,u­prdout" bez souhlasu majitele. Rodice bydli v bytovce se zahradkou, garazi a kulnou, jedna se tam o 4 bytove jednotky. Nasi tam bydli uz pres 30 let ale do nedavna bytovku vlastnila obec, ted to koupila pani co v te bytovce zila taky nejaky cas ale ted jim zaclo peklo. Majitelka ma nos velmi na hore. Napr. tatka si chtel vybrousit v garazi nejaky kachlicky, tak mu hned sla vynadat ze co to jako dela, ze to smrdi a prasi se (uplna blbost, podotykam ze tatkovi je 77 a ji je kolem 50 ). Nebo ja bydlim take v byte ale nemam zadnou zahradku ani garaz a chtela jsem si u nich v garazi jenom neco udelat na aute, tak na me hned majitelka nabehla ze ja tam nemam co delat, ze tohle vsechno je jeji a nemam opravneni vjizdet na jejich pozemek. No tak to uz me dostalo, rodice za to vsechno plati nehorazny najem a ona jim vsechno zakazuje. Jednou jsem chtela jet s dcerou na prazdniny k rodicum, tak majitelka hned na me nabehla ze mi da smlouvu kde bude napsano ze tam mohu byt jen max. 14 dnu nebo ze vyhodi i nase rodice. Jsem z toho nestastna, moc bych nasim chtela pomoc ale oni tam zijou spoustu let a nedokazou si predstavit, bydlet nekde jinde. Navic jsou oba duchdci ale zije tam s nima jeste muj bratr, jelikoz je postizeny a mamka ho ma v peci (je mu 48 let).Tohle si prece k nim majitelka nemuze dovolit. Ona jim i leze na jejich zahradu, nebo prisla za tatkou ze bude delat strechu a at si jde otec vytrhat zatepleni, co na te strese delal pred x lety.Je mi z toho fakt smutno.

To je hrozne to co tu popisujes, to se snad ani uz dele neda vydrzet. Je to ohromny tlak na psychiku rodicu, to urcite nedopadne dobre

Ancek
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 10.10.18 09:45
@Bandii píše:
Ta střecha je mimo, to jo. Ale jinak mi nepřijde chování nijak divné. Pokud tam chceš být s dcerou na prázdniny, jsou to prostě dva lidé navíc, za které je potřeba zaplatit, to mi přijde v pořádku. A co se týče toho auta - pozemek je její, takže :nevim:

Ne, pronajímatel ti nemusí schvalovat každou návštěvu. A pokud garáž mají pronajatou, tak ji může využívat, jak jsou dohodnuti ve smlouvě. Broušení dlaždiček nebo umytí auta mi přijde standardní využití garáže.
Ale jediné řešení je asi se přestěhovat. Paní už jiná nebude…

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2099 příspěvků 10.10.18 10:37
@Ancek píše:
Ne, pronajímatel ti nemusí schvalovat každou návštěvu. A pokud garáž mají pronajatou, tak ji může využívat, jak jsou dohodnuti ve smlouvě. Broušení dlaždiček nebo umytí auta mi přijde standardní využití garáže.
Ale jediné řešení je asi se přestěhovat. Paní už jiná nebude…

Tak tak. Ten příspěvek by si měl přečíst každý zastánce trvalého pronajímání - po 30 letech ten byt koupil blb a na stará kolena mají důchodci peklo

Janli
Kelišová 5625 příspěvků 9 inzerátů 10.10.18 12:33

Proč rodiče byt nekoupili sami? Předpokládám, že jim byl nabídnut přednostně. Záleží na tom jak mají postavenou nájemní smlouvu. Zda v ní je užívání garáže a okolních pozemků nebo jen nájem bytu. Tady lze těžko soudit. Pokud nemají garáž v nájmu oficiálně, pak tam nemáš ani ty co dělat. Na prázdniny přijet můžeš i bez nějaké smlouvy, ale pokud by jsi tam byla opravdu neustále, může majitelka požadovat navýšení záloh za energie. V případě, že zateplení střechy nebylo uděláno oficiálně a s nějakým projektem a jí by odstraněním firmou vznikly další náklady, může odstranění po původci požadovat. Podívej se, co je v nájemní smlouvě a vše ošetřete smluvně. Vystěhovat rodiče může pokud bude potřebovat užívat byt pro sebe nebo rodinného příslušníka, jinak pouze při neplacení nájmu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 13:25
@Janli píše:
Proč rodiče byt nekoupili sami? Předpokládám, že jim byl nabídnut přednostně. Záleží na tom jak mají postavenou nájemní smlouvu. Zda v ní je užívání garáže a okolních pozemků nebo jen nájem bytu. Tady lze těžko soudit. Pokud nemají garáž v nájmu oficiálně, pak tam nemáš ani ty co dělat. Na prázdniny přijet můžeš i bez nějaké smlouvy, ale pokud by jsi tam byla opravdu neustále, může majitelka požadovat navýšení záloh za energie. V případě, že zateplení střechy nebylo uděláno oficiálně a s nějakým projektem a jí by odstraněním firmou vznikly další náklady, může odstranění po původci požadovat. Podívej se, co je v nájemní smlouvě a vše ošetřete smluvně. Vystěhovat rodiče může pokud bude potřebovat užívat byt pro sebe nebo rodinného příslušníka, jinak pouze při neplacení nájmu.

Samozrejme v najemni smlouve maji v pronajmu garaz, kulnu ,zahradu i byt. Za zahradu dokonce plati 500 kc mesicne a za garaz a kulnu take. Proc ho nekoupili rodice? Hypoteky duchodcum nedavaji, jak jsem psala, otci je 77 let, myslite ze by mohl dostat hypoteku? Zatepleni otec udelal pred x lety po domluve s obci, tudiz s byvalyma majitelema. Energie maji rodice napsane na sebe. Tudiz do navyseni stejne nema co mluvit. Smlouva majitelka jim dala na rok, s tim ze se bude prodluzovat vzdy po roce a ze s kazdym rokem bude najemne o neco vyssi.Navic obec prodavala celou nemovitost a ne jen byty samotne .Kdybych mohla tak bych jim ho samozrejme koupila ,ale ja jsem na rodicaku a take bych nedosahala na hypoteku ,ja sama jsem take v najmu ale teda ja mam suproveho pronajimatele, nikdy by si nic takoveho nedovolil. Jedine co me napadlo, je najit si k pronajmu dvougeneracni domek a vzit rodice k sobe, jelikoz oni jinak takhle budou trpet.Jsou uz dost stari a tohle je myslim docela moc. No a spletla jsem se,bydli tam vic jak 30 let, jelikoz za komunistu ten barak otec sam stavel,jelikoz byl zamestnanec kravina a kravin tu bytovku stavel pro zamestnance,mel i smlouvu ze byt bude po 3 letech najmu bude jeho ale pak prsel prevrat, kravin daroval objekt obci a tak ta smlouva padla.No ale to uz je asi jedno.

pannda
Kelišová 6498 příspěvků 32 inzerátů 10.10.18 13:29

Mě spíš zarazí fakt, že obec prodá bytovku, aniž by přednostne byty nenabídli původním nájemcům… Takže bych se pidila po tom, za jakých okolností madam/krava získala právo to vlastnit

zrcadlo
Kelišová 6741 příspěvků 10.10.18 13:32

Jestli mají smlouvu na rok a už takové problémy, tak majitelka jim to evidentně stejně neprodlouží, protože má s celým objektem jiný záměr, v podstatě je chce vyštvat. Takže bych opravdu nečekala na to, že jim oznámí na poslední chvíli, ať se vystěhujou, a začala bych řešit situaci ihned. Jestli tam jsou 4 bytové jednotky, tak co ostatní, taky takové problémy?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 13:41
@pannda píše:
Mě spíš zarazí fakt, že obec prodá bytovku, aniž by přednostne byty nenabídli původním nájemcům… Takže bych se pidila po tom, za jakých okolností madam/krava získala právo to vlastnit

Obec nabizela celou bytovku k prodeji,vsem najemcum co tam bydli (coz byla i nynejsi majitelka,take tam bydlela jako najemnik) . Jelikoz rodice by hypoteku nedostali, tak meli smulu .Pak udelali obalkovou metodu a vyhrala to tahle super pani.Ona byla hrozna uz jako jen najemnice ale nemohla delat nic,jelikoz nebyla majitelem. Ted se vyziva asi v moci nad staryma lidma. To si pamatuju uz drive ze kdyz jsem tam bydlela kdysi s rodicema, tak ona mi treba nadavala za to ze parkuju auto pod jejim oknem, ze kdyz odjizdim do prace, tak ji to budi,no proste pani ma a vzdy mela se vsim strasnej problem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 13:47
@zrcadlo píše:
Jestli mají smlouvu na rok a už takové problémy, tak majitelka jim to evidentně stejně neprodlouží, protože má s celým objektem jiný záměr, v podstatě je chce vyštvat. Takže bych opravdu nečekala na to, že jim oznámí na poslední chvíli, ať se vystěhujou, a začala bych řešit situaci ihned. Jestli tam jsou 4 bytové jednotky, tak co ostatní, taky takové problémy?

Ano, take problemy..V jednom byte bydli nasi, v druhem byte pani majitela, dalsi byt je prazdny, jelikoz rodina nevydrzela jeji vladu a tak se radsi odstehovali a ve 4 byte bydli jedna starsi pani ktera by teake chtela odejit, jelikoz nedava to jeji buzerovani. Pani majitelka ji vynadala za to ze byl pruvan a ze u ni triskli v byte dvere. Tak hned aby si davala pozor, ze to neni jeji byt :P .Proste normalni clovek nepochopi.

zrcadlo
Kelišová 6741 příspěvků 10.10.18 13:56
@Anonymní píše:
Ano, take problemy..V jednom byte bydli nasi, v druhem byte pani majitela, dalsi byt je prazdny, jelikoz rodina nevydrzela jeji vladu a tak se radsi odstehovali a ve 4 byte bydli jedna starsi pani ktera by teake chtela odejit, jelikoz nedava to jeji buzerovani. Pani majitelka ji vynadala za to ze byl pruvan a ze u ni triskli v byte dvere. Tak hned aby si davala pozor, ze to neni jeji byt :P .Proste normalni clovek nepochopi.

Hele, v mnohém je právo na straně tvých rodičů (např. že si v pronajímané garáži může opravovat auto kdokoliv, komu to oni dovolí, a pokud neruší noční klid, tak si tam můžou brousit do aleluja), ale upřímně - opravdu chcete jít do toho, že se budou bránit soudní cestou? Klidné dožití jim to stejně nezaručí, a i kdyby paní majitelku různými předžalobními výzvami dotlačili k tomu, že bude chtít odejít ona, tak rodiče to odkoupit nemůžou. Hledala bych jiné bydlení, šířila bych všude důvody odchodu (ať to ví i další potenciální nájemníci) a odešla co nejdříve, ať si to tam majitelka bez nájemců užije.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >