Pronajímatelé bytů, jak řešíte nyní nájem?

348
5.4.20 12:54

Pronajímatelé bytů, jak řešíte nyní nájem?

Pronajímám byt a asi před dvěma týdny se mě nájemník ptal, zda bych mu odpustila nájem, že má problémy (podotýkám, že určité problémy s pozdním placením jsem s ním řešila již před krizí). Odpuštění si nemohu dovolit, je to pro mě hlavní příjem, tak jsem mu navrhla, ať vytvoří splátkový kalendář - což udělal, a první splátku již poslal. Příští nájem by měl již zaplatit normálně + tu další splátku. Proto jsem se chtěla zeptat, jak to řešíte vy v případě podobných problémů? Předem díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34568
5.4.20 13:04
@Cassy25 píše:
Pronajímám byt a asi před dvěma týdny se mě nájemník ptal, zda bych mu odpustila nájem, že má problémy (podotýkám, že určité problémy s pozdním placením jsem s ním řešila již před krizí). Odpuštění si nemohu dovolit, je to pro mě hlavní příjem, tak jsem mu navrhla, ať vytvoří splátkový kalendář - což udělal, a první splátku již poslal. Příští nájem by měl již zaplatit normálně + tu další splátku. Proto jsem se chtěla zeptat, jak to řešíte vy v případě podobných problémů? Předem díky.

Já to zatím řeším tak, že jsem se dala na modlení, aby náš nájemník platil alespoň poplatky, pokud vláda schválí ten roční zákaz výpovědi za neplacení nájmu. 8o

Jinak problémy s ním nebyly, máme velmi korektní vztahy. Ale kdo ví, co s ním takový generální pardon udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
5.4.20 13:05

Slevila jsem o 2000,– ;) každopádně pokud vím, tak teď podle zákona, platit nemusí, když na to nemají, ale do května 2021 to musejí dorovnat. No já naštěstí vím, že platit budou, jen jsem jim ulevila tou slevou. To už mi doplácet nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.20 13:07

@Cassy25
Budeme to řešit smlouvou na tri měsíce a pak pripadne prodlouzeni podle toho, jestli platit bude nebo ne. Dale prepsani elektriny, vody a plynu na najemnika, aby jsme ani vetsinu sluzeb nenesli my..

• Citovat
  • Nahlásit
52
5.4.20 13:09

A není tam dána podmínka, že nárok na posunutí nájemného mají nárok jen ti, kteří v minulosti platili řádně? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34568
5.4.20 13:11
@Anonymní píše:
@Cassy25
Budeme to řešit smlouvou na tri měsíce a pak pripadne prodlouzeni podle toho, jestli platit bude nebo ne. Dale prepsani elektriny, vody a plynu na najemnika, aby jsme ani vetsinu sluzeb nenesli my..

Elektřinu a plyn přepsat můžeš, ale vodu nikoliv. Teplo taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
5.4.20 13:21

Zatím nic neřeším s nájemníky, dále pracuji tak snad problém nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54357
5.4.20 13:25

Doufám, no. A zvažuji neprodloužení smlouvy, na mě už příliš mnoho rizik. Akorát si říkám, kdo pak dneska pronajme byt „papírově rizikovému“ páru (on gastro, ona na RD, mimino).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.20 13:26

Byty mam dva. Jestli budú nájomníci delat problémy, smlouvu im nepredlzim. Jedna konci za mesiac, druhá koncom leta. Zatiaľ som nemala problém ani s jedným, tak dúfam ze to tak aj ostane a dohodneme sa. Samozrejme som ochotná ísť s cenou dole, (a odpustiť) ak budú potrebovať a rozumne to so mnou vykomunikuju. Ak by títo najemnici odišli, byty nechám radšej chvíľku prázdne, než niekomu platiť živobytie. Našťastie zvládnem pokryť obe hypotéky. Ale dúfam, že ten zákon neschvália.

• Citovat
  • Nahlásit
2120
5.4.20 13:28

Zatím neřeším, kdyby mě oslovili, že mají problém, tak jim vyjdu vstříc slevou, nicméně jsem na RD a je to můj příjem. Ale kdyby se ozvali, tak jim pomůžu, mám však ale nájemníky, kteří jsou vzorni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6685
5.4.20 13:28
@BarušKAhap píše:
Slevila jsem o 2000,– ;) každopádně pokud vím, tak teď podle zákona, platit nemusí, když na to nemají, ale do května 2021 to musejí dorovnat. No já naštěstí vím, že platit budou, jen jsem jim ulevila tou slevou. To už mi doplácet nemusí.

Můžeš hodit odkaz? Nevím o tom, že by něco takového už schválili. Není to zatím jen v návrhu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9543
5.4.20 13:34
@bigl píše:
Můžeš hodit odkaz? Nevím o tom, že by něco takového už schválili. Není to zatím jen v návrhu?

Neschválili, jednat se o tom má v úterý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
5.4.20 13:35

Zatím neresime, nájemník se neozval, sama mu to nabízet nebudu. Pokud by se ozval, mluvili jsme s manzelem o splatkovem kalendáři, ale upřímně doufám, ze to nenastane, u nas je to teď jediný “jistý” příjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
5.4.20 13:49

Asi to tedy ještě schváleny není..a taky doufám, že to u nás k tomu nedospěje..a bude jim stačit ta sleva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.20 14:06

Ahojky, napíšu vám to ze strany toho, kdo má byt pronajatý. Bydlím tady tři roky, ani jednou jsem nezaplatila pozdě. Bytná mi už jednou zvýšila nájemné, to jsem byla ochotná respektovat. Plyn a elektřinu si platím sama. Když se mi narodilo dítě, nešla jsem jej hned nahlásit na družstvo. Bytná mi volala a cosi kafrala, ať ji hned nahlásím, ok no problem. Byt jsem na svoje náklady vymalovala, vyměnila dřezovou baterii, do pokoje koupila koberec a chybějící lustr (byly tam jen dráty). A hlavně uklidila, protože tady byl extra hegeš. Majitelka se ani jednou nezeptala, jestli tady není něco potřeba nebo tak. Za ty tři roky poslala asi 3 SMS (že zvyšuje nájemné, že mám přihlásit dítě na družstvo a že posouvá termín pro platby nájemného). Bude se ke mně stěhovat přítel a prosila jsem ji, zda si tady může napsat bydliště (prodává svůj dům a musí se někam napsat - jde teda hlavně o firmu a její sídlo). Ne, striktně ne (já tu taky bydliště mít nesmím). Nemyslím, že by mi dala byť jen minimální slevu a taky to nechci, jsem na RD, takže nájem zvládnu zaplatit. Ale mrzí mě její přístup okolo. Snad brzo půjdeme do vlastního. Je to asi OT, ale potřebovala jsem si postesknout. A prosím o anonym, abych náhodou neměla problém.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat