Reklama

Propadlina na čele po pádu a rentgen

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gabulca
Povídálka 47 příspěvků 10.03.10 15:05
Propadlina na čele po pádu a rentgen

Ahoj vsem, vcera na navsteve mne malej (1,5 roku) spadl na dreveny kolik od kresla… po padu mel na hlave promacklinu, nezvracel, nebyl spavej, ani malatnej…trochu to nateklo a ma podlitinu velikosti koliku…byla jsem ale vydesena jako blazen… Dnes jsem volala dr a na jeho doporuceni jsem naklusala… odeslal nas na rentgen, ktery byl v poradku… Ted mam zase paranoiu, ze mu delali dva snimky hlavy… Nevite, jak je to s rentgenem u malych deti? Je nejake pravidlo, jaky je maximalni pocet rtg snimku u malych deti? Nejaky minimalni vek, kdy se rtg nedela? Predem se omlouvam, asi to bylo nutny zrentgenovat…jsem asi fakt blazen… :-)

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24089 příspěvků 10.03.10 15:24

Teď zrovna se bavili o rentgenech v samadoma, myslím, že dva snímky mu fakt neublíží, neboj :wink:
Dneska už jsou ty dávky záření a doba, po kterou jsi jim vystavená čím dál menší, myslím, že ten rentgen vadí mnohem méně, než kdyby ho neudělali a zanedbalo se něco s tím úrazem na hlavičce.

veveruskaa
Neúnavná pisatelka 17010 příspěvků 10.03.10 15:35

2 rtg snímky lebky jsou standard - dělají se 2 projekce boční a předozadní, jinak by se to ani nedalo hodnotit, dělá se to tak běžně :wink:
a pokud se týče jakéhokoliv zranění - ať už končetin či obzvláště hlavy rentgen se dělá - lepší trocha záření než něco zanedbat - podle mého teda :wink:

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 10.03.10 15:38

Rentgenu se neboj, naše generace chodila ve třech měsících hromadně na rentgen kyčlí neb sono bylo v plenkách a nikomu to neublížilo. Myslím, že kdyby se takhle malé děti rentgenovat neměly, tak by vás tam mudr. neposlala. A souhlasím s Pipet, mnohem horší by bylo něco zanedbat.
Hoď to za hlavu, hlavně že je prcek vpořádku!

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 10.03.10 15:40

Gabulco, buď v klidu, hlavně, že je všechno v pořádku. Záření je na klasickým RTG fakt minimální, dělá se i malým miminům, když je potřeba.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 10.03.10 15:42

Rtg je nebezpečný hlavně proto, že se to záření, které do těla dostaneme, za celý život sčítá, takže taky si myslím, že 2 snímky problém nebudou (a přesně mě napadly ty kontroly kyčlí, když jsme my byli malí).

Taky jsem zhruba v tomto věku byla s Anežkou na rtg. Ale neudrželi jsme ji v klidu, takže snímek na nic (naštěstí jen jeden)..

Gabulca
Povídálka 47 příspěvků 10.03.10 15:45

Holky, diky moc za uklidneni… asi fakt v posledni dobe blaznim…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >