Propadlina na čele po pádu a rentgen

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gabulca
Povídálka 47 příspěvků 10.03.10 15:05
Propadlina na čele po pádu a rentgen

Ahoj vsem, vcera na navsteve mne malej (1,5 roku) spadl na dreveny kolik od kresla… po padu mel na hlave promacklinu, nezvracel, nebyl spavej, ani malatnej…trochu to nateklo a ma podlitinu velikosti koliku…byla jsem ale vydesena jako blazen… Dnes jsem volala dr a na jeho doporuceni jsem naklusala… odeslal nas na rentgen, ktery byl v poradku… Ted mam zase paranoiu, ze mu delali dva snimky hlavy… Nevite, jak je to s rentgenem u malych deti? Je nejake pravidlo, jaky je maximalni pocet rtg snimku u malych deti? Nejaky minimalni vek, kdy se rtg nedela? Predem se omlouvam, asi to bylo nutny zrentgenovat…jsem asi fakt blazen… :-)

Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 10.03.10 15:24

Teď zrovna se bavili o rentgenech v samadoma, myslím, že dva snímky mu fakt neublíží, neboj :wink:
Dneska už jsou ty dávky záření a doba, po kterou jsi jim vystavená čím dál menší, myslím, že ten rentgen vadí mnohem méně, než kdyby ho neudělali a zanedbalo se něco s tím úrazem na hlavičce.

veveruskaa
Neúnavná pisatelka 17010 příspěvků 10.03.10 15:35

2 rtg snímky lebky jsou standard - dělají se 2 projekce boční a předozadní, jinak by se to ani nedalo hodnotit, dělá se to tak běžně :wink:
a pokud se týče jakéhokoliv zranění - ať už končetin či obzvláště hlavy rentgen se dělá - lepší trocha záření než něco zanedbat - podle mého teda :wink:

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 10.03.10 15:38

Rentgenu se neboj, naše generace chodila ve třech měsících hromadně na rentgen kyčlí neb sono bylo v plenkách a nikomu to neublížilo. Myslím, že kdyby se takhle malé děti rentgenovat neměly, tak by vás tam mudr. neposlala. A souhlasím s Pipet, mnohem horší by bylo něco zanedbat.
Hoď to za hlavu, hlavně že je prcek vpořádku!

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 10.03.10 15:40

Gabulco, buď v klidu, hlavně, že je všechno v pořádku. Záření je na klasickým RTG fakt minimální, dělá se i malým miminům, když je potřeba.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 10.03.10 15:42

Rtg je nebezpečný hlavně proto, že se to záření, které do těla dostaneme, za celý život sčítá, takže taky si myslím, že 2 snímky problém nebudou (a přesně mě napadly ty kontroly kyčlí, když jsme my byli malí).

Taky jsem zhruba v tomto věku byla s Anežkou na rtg. Ale neudrželi jsme ji v klidu, takže snímek na nic (naštěstí jen jeden)..

Gabulca
Povídálka 47 příspěvků 10.03.10 15:45

Holky, diky moc za uklidneni… asi fakt v posledni dobe blaznim…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >