Propadnutí z matematiky na gymnáziu, přestup?

30
10.6.15 14:40

Propadnutí na gymnáziu... přestup?

Dobrý den,
mám dceru ve druhém ročníku na gymnáziu, kde jí dnes učitelka oznámila, že jí nenechá projít z matematiky. (Až na matematiku, ze které má 5, její druhá nejhorší známka je z fyziky a chemie, ze které má za 3, jinak samé 2 a 1 )Je na ní bez důvodu zasednutá už od prváku, má průměr 4,48, (spolužákovi, který má průměr 4,49 dala 4 bez zkoušení ) psala jí nejdříve email dcera, jak si může známku opravit, jestli se může nechat vyzkoušet, napsala jí, že má smůlu, teprve když jsem jí napsala email já, řekla, ať se za ní dnes dcera staví, že si domluví termín na zkoušení. Místo toho ji hned v kabinetu dala příklad, co byl údajně z 1. pololetí druháku. Dcera ho prý vyřešila dobře, jen zapomněla na podmínky a učitelka jí řekla, že je to to nejdůležitější a že si tu 5 zaslouží.
Věřím, že si tuto známku nezaslouží a tak jsme uvažovali o přezkoušení komisí, ale vzhledem k tomu, že příklady dává její matikářka, věřím, že jí dá příklady, se kterými by měl problém i zdatný jedničkář.
Proto se chci zeptat, pokud má dcera na vysvědčení za 5 je možné se i tak hlásit na jiné gymnázium? Je šance, že by ji vzali do druháku a ne do prváku? Vykonávala by nějaké zkoušky z toho předmětu, ze kterého propadla?
Pokud by se jí nakrásně podařilo u komise uspět, stejně by chtěla přestoupit na jiné gymnázium. Je možnost podat přihlášku už v červnu, nebo se musí čekat do srpna?
Děkuji za opovědi :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
10.6.15 14:48

@Balys protože nebude mít ukončený 2. ročník, nemůže jít výš. Tzn. že si ho může zopakovat na jiném gymplu - pokud ji ovšem vezmou - nejspíš bude dělat rozdílové zkoušky. Jinak na tom přezkoušení před komisí bych trvala. Učitelka jí může dát pouze příklady, které probírali, nic jiného :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
10.6.15 14:59

@Balys bohužel bude muset opakovat pokud nedá přezkoušení před komisí. Z vlastní zkušenosti vim, že pokud tě před komisí učitel chce potopit tak tě potopí. Já jsem přre komísí řekla to samé jako holka přede mnou. Měli jsme stejnou otázku já odešla za 5 ona za 1

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
10.6.15 15:00
@martina.se píše:
@Balys protože nebude mít ukončený 2. ročník, nemůže jít výš. Tzn. že si ho může zopakovat na jiném gymplu - pokud ji ovšem vezmou - nejspíš bude dělat rozdílové zkoušky. Jinak na tom přezkoušení před komisí bych trvala. Učitelka jí může dát pouze příklady, které probírali, nic jiného :nevim:

plně souhlasím :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
10.6.15 15:03

Mně je poměrně zváštní, že něco takového řešíš maximálně po mailu. Když máš takové podezření, tak co ti brání probrat ho s učitelkou osobně, potažmo rovnou i s ředitelem? Školy dostávají peníze na žáka, takže se naopak dělá všecko proto, aby děcka nepropadaly a školu následně neopouštěly.
Nevím taky, odkud máš informace o spolužákovi, každopádně průměr 4,5 nenasbírá dítě ve škole jen tak. Zvlášť v matematice, kde je těch známek kopec, musí selhávat systematicky, čili se mi velmi nezdá tvrzení, že dcera zvládla spočítat něco, na co ani nebyla připravená. Pokud ale máš pochybnosti, za co známky dostává, tak není nic jednoduššího než chtít vidět písemky, matematika se dá hodnotit velice objektivně. Ale ty jsi podle všeho ve škole osobně vůbec nebyla, pouze jsi poslala mail, a to až teď, těsně před uzavřením klasifikace. Podle mě jsi to vzala za trochu špatný konec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2643
10.6.15 15:07

@Balys
ale pozor aby sis nenabila čumes, ono jen průměry nic neřeší, jeden může mít celý rok dvojky, trojky a pár pětek, a druhý na to s prominutím může s. át celý rok, mít většinu pětek a chtít to spravovat čtrnáct dní před vysvědčením je celkem k ničemu.. oni ti učitelé nemůžou dávat známky jen tak z plezíru podle nálady, ale asi na tebe vytáhne tabulku se známkami popř. štos písemek za celý rok kde to bude čtyřkami a pětkami jen hrát..

a je možné že vytáhne i písemku, kde brali daný příklad, dcera si ho těžko bude pamatovat když ho viděla jednou za rok, ale jestli úča učí podle těch samých podkladů roky, tak v tom „dokazování“ jestli si na holku zasedla bude mít asi navrch..

a taky si můžeš vysloužit nepříjemné dotazy přímo ty, třeba od ředitelky, proč když víš že si na holku „zasedla“ od začátku roku a že ten předmět nezvládá, proč jsi s ní na tom neseděla a proč se staráš a vztekáš až 14dní před vysvědčením..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
10.6.15 15:10

@Len-til-kah Zvláštní zkušenosti můžu říct, že i přesto že muj problém se řešil s ředitelem tak to ničemu nepomohlo. Ten u toho zkoušení byl a podržel učitelku. Nebyla jsem sama koho vyhodili. Samozřejmě pokud je člověk jedničkář učitelka by to nedokázala, ale já jsem byla na 4 tak to trošku zveličila. A u nás se to dělalo proto aby škola měla lepší průměr u státní maturity bylo jim jasné, že lepší známku než 4 nedostanu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8813
10.6.15 15:13

Upřímně to řešíte dost pozdě a dost nešťastně pouze emailem. Tady měla být dlouhodobá spolupráce s učitelkou, sehnané doučování a další známky nenapovídají tomu, že by dcera celkově na gymplu zářila.

Druhá nebude mít ukončený, takže si ho bude muset zopakovat i jinde a osobně bych přemýšlela, jestli má cenu zase gympl nebo jiná střední škola.

Průměr je nic neříkající - sama podle něj striktně nejedu, je to doplňková info k ostatním aktivitám, přístupu atd.

Sama jsem jednou měla na gympl 4 z matiky, ale věděla jsem, že je zasloužená, sklapla krovky a mlčela. Další pololetí jsem měla alespoň trojku a zaměřila se na svoje humanitní předměty, abych to tam jedničkami vylepšila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
10.6.15 15:16

@annaei - tak pomoct to nemusí, ale mělo by se tím snad začít. Do zbytku nevidíme, máme info jenom o tom, že to řeší na konci školního roku přes mail.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5468
10.6.15 15:20
@annaei píše:
@Balys bohužel bude muset opakovat pokud nedá přezkoušení před komisí. Z vlastní zkušenosti vim, že pokud tě před komisí učitel chce potopit tak tě potopí. Já jsem přre komísí řekla to samé jako holka přede mnou. Měli jsme stejnou otázku já odešla za 5 ona za 1

Jak víš, že jsi řekla totéž? Přece jsi u toho zkoušení jiné studentky nemohla být…

Jinak souhlasím s ostatními, bohužel to řešíte dost pozdě a ještě nešťastně pouze emailem. Průměr není jediným kritériem pro hodnocení, pokud spolužák s v podstatě stejným průměrem má stejné „nadání“, ale vysloveně se snaží, pracuje, dělá domácí úkoly,… tak výsledná známka může být samozřejmě lepší než známka někoho s průměrem aritmeticky totoožným, ale negativním přístupem k výuce, zapomínání úkolů a pomůcek,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
10.6.15 15:25

@bumbinka Protože v době kdy ona byla zkoušená já byla vzadu ve třídě a dělala jsem gramatický test.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8813
10.6.15 15:26

@annaei to je divný, že jste měli stejnou otázku, příklad :think: typově snad, ale přesně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5468
10.6.15 15:28

@annaei já jsem si myslela, že se tvůj případ týká cizího jazyka. Ono totiž u jazyka je to hodně těžké… to, že si někdo myslí, že řekl totéž jako někdo jiný, neznamená, že to tak skutečně bylo, bohužel… sama jsem jazykář a debat o tom, kdo řekl totéž jako kdosi, jsem se už účastnila mnohokrát. A opravdu to v 99,9% je tak, že sice v hlavě měli oba stejnou nebo hodně podobnou myšlenku, ale jeden ji vyjádřil tak, jak se to skutečně řekne, a druhý vytvořil jakousi parodii na jazyk, v pevné víře v to, že tak, jak to říká on, to je správně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
10.6.15 15:32

@Ariadne Měli jsme si vytáhnout otázku a byl to jeden autor a já si vytáhla to samé. Začla jsem mluvit a ona na mě, že jí to nezajmá. Tak jsem mlčela a čekala, co mam dělat. Třídní ( se mě snažil zachranit) se zeptal at mi teda pomůže. Ona že mě neni pomoci. Já jsem začla něco koktat a ona, že by to pro dnešek stačilo. Bylo naprosto zbytečný tam chodit.
Pak jsem dělala reparát a to byla ještě větší komedie. Dostali jsme tak těžký gramatický test, že jsem netušila, co snim. Bylo nám řečeno, že to je na 3 hodiny, ale máme ukazat, co zvládnem za hodinu. Pak zpětně mi bylo řečeno, že k projití bych tam musela mít 5 chyb já jich měla 16. Kamarádi jich měli ještě mnohem víc. Všichni kdo jsme reparát dělali jsme neuspěli. Přesto, že zastupkyně mi řekla, že na 4 to bylo ( ona u toho byla)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
10.6.15 15:33

@bumbinka byla to čeština a byl to autor knihy. Neřikám, že umim čěštinu na jedničku, ale na 4 to bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama