Propadnutí rodičovského příspěvku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 20:48
Propadnutí rodičovského příspěvku

Mám dotaz… dcera se narodila v říjnu 2015… o RP jsem si zazadala v květnu 2016; drive jsem nevěděla, že mám na něco nárok.. dostala jsem RP tři měsíce zpětně. Teď v říjnu mi konci RP, měla jsem ho na tři roky.. ale z celkove částky budu mít tím pádem vybráno jen 193800 Kč, místo 220000 Kč. Nevíte jak to je? To mi ta částka do května propadne, nebo mi ji doplatí? Děkuji za info

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 20:49

*ctyri roky

Bony12
Povídálka 26 příspěvků 16.08.19 21:01

Já myslím že propadne, ale netuším, vlastní zkušenost nemám.
Nemuzes si zvýšit měsíční částku RP aby ses to vybrala? Tam je to podle předchozích příjmu.
Zkusila bych tam zajít. Mě to takhle nabízeli, Teda říkali že nejvisi částka by mi vycházela…asi na 12000 co bych mohla čerpat… Zašla bych tam a požádala o prepocitani, nebo se zeptala, za to nic nedáš

Lendeš
Kelišová 6830 příspěvků 16.08.19 21:20

Pokud nedočerpáš celkovou částku do října 2019 (včetně), tak ti nic nedoplatí, zůstane to státu. Ale i pokud jsi měla původně nárok jen na automatickou čtyřletou variantu, tak od ledna 2018 jsi mohla pobírat 7600 Kč měsíčně a celou částku dočerpat. Navyš si to na maximum aspoň teď od srpna, pokud jsi to ještě neudělala.

Váš příspěvek
Reklama