Proplacení dovolené na druhé mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Irena.Hlovcová
Stálice 60 příspěvků 19.09.18 10:16
Proplaceni dovolene na druhe materske

Dobry den. Znama mi rikala ze kdyz mi konci rodicovska dovolena a ihned nastoupim na dalsi materskou, vznika mi tak narok na proplaceni dovolene od zamestnavatele. Smlouvu mam na neurcito. Ale zda se mi to blbost. U prvni materske mi dovolenou proplatili ale podle me je to blbost aby mi proplaceli dalsi kdyz dobptace nepujdu ale pujdu rovnou na materskou po rodicaku.
Diky za odpovedi

Reakce:

Uživatel je onlinesmurfka
Nadpozemská drbna 29932 příspěvků 19.09.18 10:20

ano proplatí..protože čas na mateřské se počítá jako práce..takže těch cca 28 týdnů ber jakože si v zaměstnání..

dickys
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 19.09.18 10:20

Nárok vzniká při čerpání MD, takže si zase můžeš požádat o čerpání dovolené mezi MD a RD. Jsem ve stejné situaci.

Irena.Hlovcová
Stálice 60 příspěvků 19.09.18 10:26

Tak dekuju moc. To jsem neverila ze to muze byt pravda :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 10:50

Ty jo, to jsem asi zameškala, nevěděla, že to jde a nepožádala si… Asi. Zpětně to už asi nejde, co? Mě už RD končí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 11:00

Už jsem to našla, proplatili mi ji, jen už jsem si to nepamatovala ;)

alenka8484
Nováček 2 příspěvky 08.11.18 08:57
mateřská s druhym dítětem

jak je to prosím s mateřskou u druhého dítěte? myslím tim u zaměstnavate­le.pokud bych se měla v dubnu 2019 vrátit do práce a druhé čekala až třeba na srpen-září, jak je to s těmi pár měsíci? protože mateřská se proplácí 6 týdnů před termínem…budu mít vůbec na mateřskou nárok?

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 08.11.18 09:14

alenka8484 pokud se máte vrátit do práce v dubnu 2019, tak se v dubnu 2019 vrátíte do práce, 6-8 týdnů před termínem porodu nastoupíte na mateřskou dovolenou, po dobu MD budete brát peněžitou pomoc v mateřství.

Lendeš
Kelišová 5577 příspěvků 09.11.18 12:24

@alenka8484 Na tu dobu do nástupu na další MD/PPM můžeš požádat zaměstnavatele o neplacené volno. Záleží na zaměstnavateli, jestli vyhoví. Nárok na PPM to neovlivní.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >