Proplacení dovolené na rodičovské

120
17.12.18 12:04

Proplacení dovolené na rodičovské

Ahoj holky,
teď jsem zjistila, že mi zaměstnavatel proplatil zbytek dovolené kterou jsem nevyčerpala před nástupem na MD. Asi měsíc pobírám rodičovský příspěvek a teď nevím jestli to nějak nekoliduje s tou proplacenou dovolenou? Jako jestli není potřeba to hlásit na ÚP nebo tak něco :) díky moc za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3817
17.12.18 12:09

Nic hlásit nemusíš. Jeto takhle v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12893
17.12.18 12:09

@Fiškuska Ne, není to problém. Můžeš požádat o řádnou dovolenou a brát současně RP. Jen je mně teda divné, že ti to takhle udělá. Já musela žádat hned po skončení mateřské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
17.12.18 12:14

Díky moc! Proplatil mi to automaticky možná proto, že mám smlouvu jen na dobu určitou do konce tohoto roku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15253
17.12.18 12:15

Já si ji budu vybírat před mateřskou, kolegyně si ji vybrala mezi mateřskou a rodicakem, ale jinak je to jedno, nic hlásit nemusíš, při RD můžeš mít nějaký příjem mimo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19526
17.12.18 12:22

@Fiškuska Jen počítej, že se ta de facto proplacená dovolená (ona je ve skutečnosti čerpaná) počítá do příjmu. Takže pak může ovlivnit nárok na uplatnění slevy na vyživovanou manželku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12893
17.12.18 12:36
@Fiškuska píše:
Díky moc! Proplatil mi to automaticky možná proto, že mám smlouvu jen na dobu určitou do konce tohoto roku :)

Jj, tak to jo, to je jasné. Já pak nastoupila na rodičovskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
17.12.18 22:20

Ahoj holky, jak je to v pripade, ze jsem si dovolenou mezi materskou a rodicovskou nevybrala? Ted jsem uz rok na rodicovske dovolene, navazovala jsem na predchozi RD, mam jeste na neco narok, nebo ne? Myslela jsem, ze si dovolenou vyberu pred nastupem do zamestnani..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7827
17.12.18 22:34

@naike Pokud sis dovolenou, na kterou vznikl nárok za MD, nevybrala, tak si ji vybereš po návratu z RD. Ale může být krácená, záleží kolik tam bylo dní na RD v daném roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama