Proplacení dovolené po skončení HPP

1.11.19 20:57

Proplacení dovolené po skončení hpp

Ahoj, včera mi skončil pracovní poměr na dobu určitou. Z celkových 12ti měsíců mám reálně odpracováno 5. Poté jsem kvůli těhotenství skončila na nemocenské, která trvá doteď a za pár dní nastupuju na mateřskou. Měla jsem nárok na čtyři týdny dovolené a nevybrala jsem si ani den. Vím, že se to nějak krátí a podle nějaké online kalkulačky bych měla mít nárok na proplacení zhruba asi jednoho týdne. Jenže vůbec nevím, jak to je. Dneska mi přišly nějaké papíry o výši výdělku atd. Ale co nevím, jak je to s tou dovolenou. To by mi jí měli automaticky vyplatit teď ve výplatním termínu nebo se o to musím nějak upomínat? V těch papírech o tom nic není a kontakt na účetní nemám. Osobně tam taky nezajdu, protože je až někde v Brně, což mám více jak dvě hoďky vlakem a to už teď prostě nedám… Tak kdyby někdo věděl budu moc ráda. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

227
1.11.19 21:19

Ahoj, pises uplne jak o me.. proplati te to v tomhle terminu v plne vysi. Bez kraceni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8218
1.11.19 21:31
@Cekk píše:
Ahoj, pises uplne jak o me..proplati te to v tomhle terminu v plne vysi. Bez kraceni.

Na základě čeho jsi přesvědčená o tom, že se proplatí dovolená bez krácení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.19 21:38
@Cekk píše:
Ahoj, pises uplne jak o me.. proplati te to v tomhle terminu v plne vysi. Bez kraceni.

A jakto, že se to nebude krátit? Jako ne, že bych nebyla ráda, ale přeci po určitých dnech nemocenské to jde nějak dolů ne? Jako proplácení celých 4 týdnů by bylo super o tom žádná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
1.11.19 22:00
@white_snow píše:
A jakto, že se to nebude krátit? Jako ne, že bych nebyla ráda, ale přeci po určitých dnech nemocenské to jde nějak dolů ne? Jako proplácení celých 4 týdnů by bylo super o tom žádná.

Také se mi to nekratilo, ale měla jsem na neurčito

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7286
1.11.19 22:02

Na celou letošní dovolenou nemáš nárok, tvůj pracovní poměr netrval celý letošní rok. Odpracovala jsi letos alespoň 60 směn? Od toho se odvíjí, jestli máš nárok na poměrnou část roční dovolené krácenou ještě o dobu na nemocenské nebo jen na dovolenou za odpracované dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.19 22:58

@Lendeš nastupovala jsem loni k prvnímu listopadu. To jsem měla nárok na tři dny osobního volná a čtyři dny dovolené. Vybrala jsem si ty osobní a za to mi vzali tři dny dovolené, takže se mi převedl den. A k 1.1. mi naskočilo 20 dní dovolené, které jsem si měla hned rozplánovat až do konce smlouvy, tedy do včera, ale nevybrala jsem z toho nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7286
1.11.19 23:51

@white_snow To že něco v systému naskočilo začátkem roku neznamená, že to odpovídá reálnému nároku. Předem nikdo nevěděl, že půjdeš na neschopenku a systém ani nemusel počítat s tím, že pracovní poměr skončí v průběhu roku. Odpracovala jsi letos alespoň 60 směn?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
2.11.19 02:10

@white_snow
1/ nemocenská od 26.3. s tím, že si od 1.1. -25.3. odpracovala všech 60 směn - nárok na poměrnou část dovolené 20/12×11 tzn. 18,5 dne. Měla jsi ale víc jak 100 zameškaných prac. dnů, proto se ti bude nárok krátit o 1/12 za prvních 100 dnů a kažýdh další 21 dnů vždy po 1/12. V tvém případě to bude krácení okolo 4/12. Pak by ti zůstalo cca 12 dnů dovolené.
2/ počátek nemocenské před 26.3. - nárok na dovolenou za odprac. dny. Za každých 21 odprac. směn je to 1/12 ročního nároku max. 2/12.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7286
2.11.19 07:41

@Sojkka Poměrná část za 10 měsíců, ne 11.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
2.11.19 11:47

@Lendeš jj díky. jsem už byla na konci listopadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 23:23

@Sojkka děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie