Proplacení dovolené za mateřskou- doba určitá

17.11.15 16:22

Proplacení dovolené za mateřskou- doba určitá

Ahoj holky, jak je to s proplacením dovolené když mi mateřská skončí 18.4.2016 a smlouvu mám na dobu určitou do 31.5.2016. Kolik dovolené mi proplatí, myslela jsem poměrnou část do toho května což je asi 8 dní, ale někde jsem četla, že když jsem v tom roce na mateřské déle jak 60 dní proplácí se celá 20 dní, ale je to i v tomto případě, když je smlouva na dobu určitou?

A po skončení smlouvy i když budu na RD se mám nahlásit i na pracák jako nezaměstnaná? a je možnost si udělat nějakou rekvalifikaci, abych pak měla větší šanci něco najít, nemáte s tím některá zkušenost?
díky všem za rady ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70095
17.11.15 16:34

@maajduska Tak předně se dovolená neproplácí, ale čerpá. Jinak ano, při 60 pracovních dnech PPM je nárok na celou dovolenou, ovšem na celou dovolenou dle trvání pracovního poměru, tedy těch 20 dní je v případě, že by pracovní poměr trval celý rok, klidně i na dobu určitou, ale alespoň do 31.12.2016. Při konci v květnu máš nárok na 5/12 dovolené, tedy cca těch 8 dní.
Jinak ty na RD od konce pracovního poměru nebudeš, pouze budeš pobírat rodičák. A jinak na UP se hlásit můžeš, ale nemusíš. Pokud uvažuješ o rekvalifikaci, tak bych se klidně přihlásila hned po konci pracovního poměru, protože pokud si nebyla většinu těhotenství na neschopence, tak bys mohla mít podporu počítanou z platu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 17:46

Moc děkuji za rychlou odpověď a ještě bych se zeptala tu podporu by mi vypočítali z platu a vypláceli až by mi skončil rodičák?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70095
17.11.15 18:40

@maajduska Ne, po rodičáku už bys měla jen tu malou z průměrné mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 19:15

Aha, a to se teda pobírá zároveň rodičák a podpora, to by bylo nějak moc ne? tak snad až se na UP půjdu přihlásit na ten rodičák tak mi poradí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70095
17.11.15 19:18

@maajduska Jo, jde to… ale většinou to neradí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 19:29

No to je pravda, takže se budu spíš muset přihlásit já :mrgreen: jenže když bych pak chtěla, aby na mě manžel uplatnit slevu v daň. přiznání tak nevím, jestli bych se vešla do těch 68.000, to budu muset teda zjistit co bude lepší, ježda na to aby měl člověk nějakou školu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70095
17.11.15 19:57

@maajduska To se stejně s velkou pravděpodobností nevejdeš, protože se tam počítá jak mateřská, tak ta dovolená, co budeš čerpat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 20:08

No s mateřskou a dovčou se vejdu, mateřská od 1.1. do toho 18.4. 2016 je asi 39.000 a dovolená za 8dní je něco přes pět tisíc, ale koukala jsem na to a na ten pracák bych se mohla přihlásit až v roce 2017 a to bych splnila, že jsem v posledních dvou letech pracovala 12 měsíců a taky by se mi počítala podpora ze zaměstnání ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70095
17.11.15 21:24

@maajduska Hele to nevím, protože tady nevím, zda opravdu nemusíš pracovat jako pracovat… nevím jak je to s PPM, ale třeba RD se ti z pohledu podpory jako práce nepočítá, přestože ti pracovní poměr trvá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama