Proplacení operace od pojišťovny

9
1.2.16 21:16

Proplacení operace od pojišťovny

Ahoj, zajímalo by mě jestli mi něco zaplatí pojišťovna, (když mám zdravotní a úrazové pojištění) za operaci prsou. Nejedná se o plastiku, ale o odstranění bulek. Pobudu pár dní v nemocnici + mi určitě zůstane nějaká ta jizva. :?

Zajímalo by mě jestli mám nárok na pojištění jako například u zlomené ruky a podobně. Děkuji za odpovědi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
1.2.16 21:19
@Ivushaak píše:
Ahoj, zajímalo by mě jestli mi něco zaplatí pojišťovna, (když mám zdravotní a úrazové pojištění) za operaci prsou. Nejedná se o plastiku, ale o odstranění bulek. Pobudu pár dní v nemocnici + mi určitě zůstane nějaká ta jizva. :?Zajímalo by mě jestli mám nárok na pojištění jako například u zlomené ruky a podobně. Děkuji za odpovědi :mavam:

tak snad jsi byla s bulkami u dr? ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
1.2.16 21:21

No byla, ale jelikož se tam se mnou nikdo moc nemazlil, tak jsem se ho na to nestihla zeptat. Na operaci teprve půjdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
1.2.16 21:23
@Ivushaak píše:
No byla, ale jelikož se tam se mnou nikdo moc nemazlil, tak jsem se ho na to nestihla zeptat. Na operaci teprve půjdu.

tohle nikdy nepochopim… :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9733
1.2.16 21:25

Pokud je to tak jak píšeš, tak to bude hrazeno ze zdravotního pojištění.
Tak já to špatně pochopila : z urazového pojištění nedostaneš nic.

Příspěvek upraven 01.02.16 v 21:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7254
1.2.16 21:25

Nevím jakou přesně máš pojistku, ale pokud jemom klasickou úrazovu, tak podle mne nedostaneš nic. Plánovaná operace není úraz… :nevim: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
1.2.16 21:28

Já si právě nejsem jistá, protože přeci jen to bude mít trvalé následky a rozhodně to není dobrovolná operace :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
1.2.16 21:31

@Ivushaak : ale ono se jedna o trvale následky po úrazu ( proto je to úrazové pojištění ) a záleží jak mas pripojisteny ten pobyt v nemocnici, někde se dá při pojistit jakýkoli pobyt a jinde pro platí jen nemocnici po úrazu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9733
1.2.16 21:31
@Ivushaak píše:
Já si právě nejsem jistá, protože přeci jen to bude mít trvalé následky a rozhodně to není dobrovolná operace :(

A co by jako měla být dobrovolná operace :nevim:?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7254
1.2.16 21:33

Ale pokud budeš muset na operaci se slepákem, tak taky budem mít na vždy jizvu a úraz to není, takže z úrazové pojistky není důvod cokoliv vyplácet… Prostě to není úraz.
Ale jsou pojistky, které pokrývajáí i jakékoliv hospitalizace, záleží, co máš sjednané…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
1.2.16 21:34

Tak například plastiky atd…

Já to tak nějak tušila, ale chtěla jsem mít jistotu. Připojištěná nejsem, možná to do budoucna zvážím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7254
1.2.16 21:40

Myslíš tím plastiky spojené s úrazem? Tedy třeba po popálení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
1.2.16 21:41

Nn, myslím klasické plastiky jako zvětšení prsou, u těch je mi jasné že se nic neproplácí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27187
1.2.16 22:09
@ivašot. píše:
A co by jako měla být dobrovolná operace :nevim:?

Pochop, je rozdíl mezi nemocí a úrazem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7254
1.2.16 22:14

Hele asi nevim co a po jaké pojišťovně chceš zaplatit. Klasický zákrok ve státní nemocnici ti zaplatí stát (ze zdravotního pojištění).
Pojišťovna, u které máš sjednanou úrazovou pojistku, ti bude něco vyplácet jen v případě úrazu a to ještě za předem dohodnutých podmínek ( např. době léčení delší jak 10 dní a podobně). Proto je to úrazová pojistka.
Dále jsou různá připojištění fungující podobně i v případě nemoci, ale to ty asi nemáš ( nezmiňuješ to), takže ti nikdo nic za to, že budeš muset na neplánovanou operaci, nazaplatí. Pouze stát, resp. zaměstnavatel nemocenskou, pokud jsi zaměstnána. Prostě jako kdybys šla na operaci slepáku či třeba žlučníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama