Proplacení paragrafu na dítě

20.11.19 18:23

Proplacení paragrafu na dítě

Ahoj, potřebuji radu. Malá má tři roky, chodí do školky, já stále pobírám rodičovský příspěvek a chodím na plný úvazek do práce. Malá omarodila a devět dní s ní byl na paragrafu doma přítel a pak. devět dní já, také na paragrafu. A přišel nám dopis z OSSZ že přítel nemá nárok na ošetřovné, protože já stále pobírám rodičovský příspěvek. Setkaly jste se s tím některá? Děkuji za odpověď. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7277
20.11.19 18:33

Je to správně, nárok nemá, když ty na ni pobíráš rodičák. Měl by nárok, pokud ty by ses nemohla starat např. kvůli nemoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 18:35

Aha, tak to jsem podělala. A já tedy nárok mám? Už jsem z toho jelen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13043
20.11.19 18:40

@HanullaH85 ty nárok na proplacení máš. Je ale otázka, zda v tomto případě, když jsi byla doma až jako druhá v pořadí… To byla pořád jedna a ta samá ošetřovačka se stejnou diagnozou nebo pro tebe si doktorka vymyslela novou nemoc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 18:47

Myslím, že mi tam sestřička napsala jinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 19:07

@HanullaH85 myslím si, že nemáte nárok ani jeden. Jasně se tam potvrzuje, že není na dítě vyplacena jiná sociální dávka. V tomto případě máš rodicak. Takže absenci v práci vám to omluví, ale bez nároku na dávku. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
20.11.19 19:10
@Mochomurka83 píše:
@HanullaH85 myslím si, že nemáte nárok ani jeden. Jasně se tam potvrzuje, že není na dítě vyplacena jiná sociální dávka. V tomto případě máš rodicak. Takže absenci v práci vám to omluví, ale bez nároku na dávku. :think:

Ne, potvrzuje se tam, že jiná osoba nepobírá rodičák. Žadatel o ošetřovné rodičák pobírat může. Ale tady je otázka, jestli to mají jako novou potřebu ošetřování a není to pokračování té původní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
706
20.11.19 19:34

Resila jsem zrovna dnes. Pracuji, dobiha mi rd, na osetrovne nárok mam. Přítel nárok nema, ty pokud mas osezrovacku na jinou nemoc, ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 19:38

Myslím si, že na paragrafu se zaškrtává PPM, ne rodičák, ale možná si to pletu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 20:12

@Poštolka J zaškrtává se tam i rodičák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 20:15

Moc děkuji za odpovědi. Účetní mi v práci řekla, ať na svém paragrafu zaškrtnu, že pobírám rodičák, přišlo mi to divný, když je tam zmínka o té jiné osobě. Tak snad s tím nebude další problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
20.11.19 20:19

@HanullaH85 Pokud jsi zaškrtla, že jiná osoba pobírá rodičák, tak ti to taky neproplatí. Zavolej si na OSSZ a domluv se, jak to máš opravit, že to bylo špatně pochopeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama