Proplacení pobytu v nemocnici s dítětem

18.4.17 11:07

Proplacení pobytu v nemocnici s dítětem

Ahoj, dcera (3) musela být 2 dny plánovaně v nemocnici. Protože čekám za měsíc a půl další, tak byla v nemocnici s tatínkem. Teď jsme chtěli vystavit papír pro zaměstnavatele, aby mu ty 2 dny byly proplacený, ovšem bylo nám řečeno, že když já pobírám „rodičák“, tak mu to nikdo neproplatí. Jak ono to teda vlastně je, ví někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

18.4.17 11:10
@Nickylinka píše:
Ahoj, dcera (3) musela být 2 dny plánovaně v nemocnici. Protože čekám za měsíc a půl další, tak byla v nemocnici s tatínkem. Teď jsme chtěli vystavit papír pro zaměstnavatele, aby mu ty 2 dny byly proplacený, ovšem bylo nám řečeno, že když já pobírám „rodičák“, tak mu to nikdo neproplatí. Jak ono to teda vlastně je, ví někdo?

Přesně pokud jste doma na rodičáku s dcerou měla jste být v nemocnici Vy - pouze pokud jste z nějakého zdravotního důvodu nemohla být s dcerou (musíte mít potvrzení od lékaře) může uplatnit nárok otec..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
18.4.17 11:11

Pokud ty pobíráš rodičák tak chlap nemá nárok na paragraf, jedině kdybys byla nemocná ty tak na tebe, takto mi to taky řekli

• Nahlásit
  • Citovat
18.4.17 11:19

Jej, nu jsme zas o něco chytřejší. Na jednu stranu to chápu, na druhou je to teda pěkně na pytel :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 11:28

Ono i kdybys ty na rodičáku nebyla, tak doprovod dítěte v nemocnici nemá nárok na paragraf, ale pouze na nemocenskou, která je v prvních třech dnech stejně nula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 11:31

@Nickylinka Bohužel je to tak. Dcerka byla týden v nemocnici a druhou dcerku neměl kdo hlídat. Vyřešili jsme to tak, že si nechal napsat manžel na mě OČR.

• Nahlásit
  • Citovat
2133
18.4.17 11:32

Přesně tak. Při pobytu v nemocnici není na OČR nárok, protože o dítě nepečuješ, pečují o něj sestřičky. I když ho tam třeba krmíš a vpodstatě se o něj staráš ty, třeba, ale je prostě v péči nemocnice.
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8415
18.4.17 12:27
@Nickylinka píše:
Ahoj, dcera (3) musela být 2 dny plánovaně v nemocnici. Protože čekám za měsíc a půl další, tak byla v nemocnici s tatínkem. Teď jsme chtěli vystavit papír pro zaměstnavatele, aby mu ty 2 dny byly proplacený, ovšem bylo nám řečeno, že když já pobírám „rodičák“, tak mu to nikdo neproplatí. Jak ono to teda vlastně je, ví někdo?

kým vám „bylo řečeno“? pokud byl otec přijatý na pojišťovnu jako doprovod dítěte, tak by mu v nemocnici měli na požádání vystavit neschopenku. ale tedy je lepší to řešit hned při příjmu. nicméně vzhledem k tomu, že se jedná jenom o dva dny, tak po ty dny neschopenka stejně není placená, tak by bylo finančně lepší, kdyby se otec se zaměstnavatelem dohodnul na dovolené :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 20:38

@sagina nám bylo řečeno, co píše zakladatelka. Tvrdili to všichni doktoři. Dítě je prý v péči toho, kdo na něj bere RP. Proto druhý rodič nemá nárok na OČR na dítě. Neschopenka by asi šla, ale zakladatelka asi podle mě řešila OČR.

• Nahlásit
  • Citovat
8415
18.4.17 20:42
@Anonymní píše:
@sagina nám bylo řečeno, co píše zakladatelka. Tvrdili to všichni doktoři. Dítě je prý v péči toho, kdo na něj bere RP. Proto druhý rodič nemá nárok na OČR na dítě. Neschopenka by asi šla, ale zakladatelka asi podle mě řešila OČR.

no jasně, pro OČR to platí - kdo pobírá rodičák na dítě, ten má nárok na OČR, ten druhý ne. ale jak už bylo psáno, při pobytu v nemocnici nenáleží OČR, tam náleží neschopenka a u té se neřeší, kdo na dítě pobírá nebo nepobírá rodičák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 10:10

Ahoj, ještě dodatek. Volala jsem do nemocnice, jestli mu (otci) vystaví papír (neschopenku), že byl s malou ve špitále a u tý příležitosti jsem se zeptala, jak je to s hlidacenkou, tak mi paní řekla, že občas hlidacenku vystaví dětský lékař, na dotaz, že jsem na RP s malou já, mi paní řekla, že to nemá na to vliv. Tak teď v tom mám hokej úplně :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama