Proplacení pojišťovnami - jsou úředníci benevolentní?

Anonymní
17.10.19 13:54

Proplaceni pojistovnami - jsou urednici benevolentni?

Stala se mi ted zvlastni vec.. Syn ted chodi do jednoho Baby clubu do miniskolky. Neni to zrovna levne. Od pojistovny vzp uz cerpal 500 v lednu tak ted mi rekla vedouci ze doklad muze vypsat na me jmeno a ze to pojistovny taky proplaci. (Tedy ma vzp ma prispivat 500 rocne) Ze to napisou i na manzela nebo prarodice a pojistovny prispeji. V tom klubu je cviceni atd.jen pro deti nebo rodice s detmi.. nechala jsem nevyplneny nazev aktivity at se to vyplni po domluve na pojistovne, co ona proplaci. Urednice ale mila nebyla a poslala me s dokladem nekam, ze pry je to Baby club a ze na to mne neprispeji. Ze je to proste aktivita toho ditete a smula.
To me zaskocilo, nevedela jsem ze to az tak tam hroti a doufam, ze v pojistovne, kam prechazim od ledna, nebudou delat problemy. Je takova jen vzp? Nebo jsem jen mela smulu na urednici?
Nejsem vyzirka, necerpala jsem od nich roky nic. Pozaduji doklad s utratou 1500, ja prisla s 2500 a neprispeli ani pozadovanou petinu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

660
17.10.19 14:02

Připadá mi logické: cvičení pro děti - dát příspěvek jen dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10878
17.10.19 14:02

Přečti si podmínky na stránkách pojišťovny, u mojí pojišťovny, když chodí cvičit matka s dítětem, tak příspěvek lze čerpat pouze na dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10878
17.10.19 14:04

A úředníci benevolentní být nemůžou, i oni mají nad sebou kontroly, a pokud by přiznali něco nad rámec, nejen že mají problém, ale také by to museli zaplatit ze svého a ještě třeba stržené ohodnocení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 14:09

Tak ten příspěvek snad čerpá dítě a ne rodič, ne? Pokud vím, tak pojišťovny mají dost jasně definované, kdo a co může čerpat.
Ani nechápu podle jaké logiky sis myslela, že to čerpáš ty (nebo otec, babička, dědeček…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.10.19 14:20

@Jitul.kaaa9 myslela jsem si to protoze me o tom presvedcovala vedouci toho zarizeni.. ze to pojistovny proste proplati, ze nebudou delat problemy. Tak me to mrzelo ze ta ma docasna pojistovna v tom problem videla :?

• Nahlásit
  • Citovat
1659
17.10.19 14:22

To je podobne u nas, deti chodi do plaveckeho oddilu, pojistovna prispiva na kurzy plavani 1000 kc, ale toto neni kurz, tak smula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 14:23
@Anonymní píše:
@Jitul.kaaa9 myslela jsem si to protoze me o tom presvedcovala vedouci toho zarizeni.. ze to pojistovny proste proplati, ze nebudou delat problemy. Tak me to mrzelo ze ta ma docasna pojistovna v tom problem videla :?
Řekla bych, že ty příspěvky bude mít každá pojišťovna vázané na dítě. Asi tě přesvědčovala, abys to s klidným srdcem zaplatila s tím, že ti to pojišťovna stejně proplatí…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 14:28

@Adelka951 jo, já si takhle šla jednou nechat proplatit očkování :lol: pediatr mi to ještě kladl na srdce, když mi vypisoval účtenku, abych s tím šla určitě na pojišťovnu, že mi to proplatí… No neproplatila, prej je tohle očkování částečně hrazené pojišťovnou, takže smůla (jako jak to má člověk vědět, že :lol:).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
17.10.19 14:31

Tak pokud na to mám, je příspěvek od pojišťovny příjemný bonus. Ale rozhodně se nemůžu rozčilovat, že na to mají pravidla a předpisy a paní u přepážky je dodržuje.
A nebo na to nemám a pak tam teda nebude chodit, určitě se dají najít pro děti i levnější aktivity.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7047
17.10.19 14:33

Já si letos nechávala proplatit u jiný pojišťovny očkování pro děti. A paní sama mi řekla, že pokud jsem na sebe nic ten rok nečerpala, můžu to jakoby přesunout na děti a proplatili jim i 500 Kč na druhou dávku očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 14:35

No je mozne ze vam to nechtela rict ale pokud od ledna prechazite jinam oni to vidi v pc a uz vam nedaji ani korunu :( i kdyz jste do konce roku jejich pojistenec tak proste nedaji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2306
17.10.19 14:36
@Jitul.kaaa9 píše:
@Adelka951 jo, já si takhle šla jednou nechat proplatit očkování :lol: pediatr mi to ještě kladl na srdce, když mi vypisoval účtenku, abych s tím šla určitě na pojišťovnu, že mi to proplatí… No neproplatila, prej je tohle očkování částečně hrazené pojišťovnou, takže smůla (jako jak to má člověk vědět, že :lol:).

A co to bylo za očkování? Mě proplatili alespoň částečně všechna nepovinná očkování u dětí - meningokoky, žloutenku A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 14:41
@PapeJ píše:
A co to bylo za očkování? Mě proplatili alespoň částečně všechna nepovinná očkování u dětí - meningokoky, žloutenku A.

Prevenar. Hele mně to bylo ve finále jedno, očkovat bych ji dala tak jako tak. Jen jsem tam šla zbytečně :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3365
17.10.19 14:48

V cpzp je bonus klub. Za každou preventivní prohlidku vám dají 50kc na nákup vybraného zboží v lékárně. Chtěla jsem dceri nechat proplatit laktobacilky za 400, protože z počátku má preventivky pořád. Jenže úřednice mi bonus klub pri nahlášení novorozence :think: zapomnela aktivovat, takže smula. Neměla nascitane body. Benevolentní nebyla ani k miminu :lol:

Ale zase mi poradila, že mají teď akci na zubní hygienu, koukla na body zbylých členů rodiny a proplatili celé rodině kartáčky curaprox za 600,– kč. Proplaci helmy pro děti na kolo. Kroužky také, musí tam být ovšem psané pohybové aktivity.

Ochotně jsou, ale neprivrou očí, nesmí, i když vedela, že dcera měla na proplacení laktobacilu nárok. Ale poradí, co se dá čerpat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama