Proplácení zdrav. starostlivosti v ČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Xsenova
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 15.01.19 12:04
Proplácení zdrav. starostlivosti v ČR

Ahoj, hľadám radu a vysvetlenie. Moja kamarátka 35r, rodená česka, žijúca v Prahe, má melanom od března 2018. Blbý nález od začiatku, všetko zlé. Teraz sa jej začali rozširovať meta po tele a ona prišla s tým, že 6m biologická liečba bola plne hradená poistovňou, ale tá operácia - na meta, ktorú bude mať nie je úplne hradená z poistenia, ale musí z nej časť uhradiť sama. Bolo mi blbé sa jej pýtať, prečo to platí sama keď je poistená, pretože v stave v akom je, by to vypadalo, že jej neverím, a do tej debaty sa mi s ňou nechce. Mohli by ste mi napísať, či je možné aby si človek musel hradiť operácie a lieky v ČR sám? Nikdy sme v rodine rakovinu nemali, nepoznám nikoho kto rakovinu mal a preto o týchto problémoch nič neviem. Nechcem byť voči kamarátke netaktná.

Reakce:
cecetka
Echt Kelišová 7863 příspěvků 15.01.19 12:40

@Xsenova Jedinne, co me napada je nejaka alternativni lecba nebo postup, ktery neni hrazeny z verejneho zdravotniho pojisteni :nevim:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20498 příspěvků 15.01.19 12:41

Tato léčba zřejmě není součástí veřejného pojištění.
Tak jako normální plombu na zubu nebo sádru na zlomenou ruku dostaneš „zdarma“, tak bílou plombu, odlehčenou sádru nebo právě experimentální léčby si člověk musí zaplatit sám, nebo částečně sám.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20498 příspěvků 15.01.19 12:44

Je to o pojišťovně. Dá se požádat na pojišťovně o proplacení daného typu léčby.
Na první kolo obvykle žádost zamítnou, chce se to odvolat a pak se vidí,.

Kamarádovi takhle na první kolo odmítli zaplatit protonovou léčbu nádoru v mozku (z důvodu, že ve městě je kvalitní onkologické centrum a tento typ nádoru lze léčit i léčbou, která v systému veřejného pojištění je). Na druhý pokus už mu to proplatili komplet i s cestovními náhradami.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >