Propojení bank a nákup na splátky?

Anonymni
16.4.09 14:49

Propojení bank a nákup na splátky?

Holky ráda bych se zeptala, chystám si koupit kočár na splátky bez navýšení- je mi jasné, že většina z Vás si bude ťukat na čelo, ale v tom mám jasno, když se můžou kupovat ledničky, televize, tak proč ne kočár.
Můj dotaz je tento: kočár stojí 12000 - 8000 dám hotově a ty 4000doplatím ve zbývajících splátkách. Zajímá mě jestli i nákupy na splátky jsou nějak propojeny s bankami, mám totiž u ČS hypotéku a chystám si vzít půjčku na zařízení bytu. Zdali si tedy firma, která zprostřekuje nákup na splátky, zjišťuje výši hypotéky, a naopak, jestli banku může ovlivnit nákup na splátky. Děkuji. katka.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
16.4.09 15:08

já myslím, že něco takového je. Jistá si nejsem, ale brali jsme si úvěr na auto a v prodejně někam zaslali mailem info a my jsme pak asi hodinu či dvě čekali, než zavolají zpátky a vyjádří se. Teda ono se musí i hlásit v žádosti, pokud vím, že splácíš a kolik

Jen teda si neodpustím - když 2/3 zaplatíš, není škoda si na to brát úvěr? Nebo možnost si půjčit od někoho v rodině a zaplatit to jim?Neřeknu větší čásku, ale 4tis mi přijde škoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.4.09 15:10

No mě taky, ale právě tu možnost nemám. Štve mě, že je to fakt jen 4000,– ale půjčit mi nikdo nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
35401
16.4.09 15:18

Tak kdyz je to bez navyseni, tak proc ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.4.09 15:23

No je to bez navýšení, jinak bych do toho nešla, jen se právě bojím,a by mi banka nestopla tu půjčku, když bych si vzala ten kočár na splátky.

• Nahlásit
  • Citovat
6545
16.4.09 15:40
Anonymni píše:
No je to bez navýšení, jinak bych do toho nešla, jen se právě bojím,a by mi banka nestopla tu půjčku, když bych si vzala ten kočár na splátky.

no já si nejsem jistá, ale nějaký registr asi je. Dokonec se podepisuje něco jako „informovaný souhlas“ či jak bych to nazvala. Hlavně jak řikam, ty to musíš přiznat sama. Když to neuděláš, vystavuješ se riziku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
16.4.09 15:56

Registrů úvěrů je hned několik. Dřív byly myslím oddělené bankovní registry a registry pro úvěrové společnosti (Cetelem apod.). Nyní si ale myslím, že už je to spojené. Všechno ale záleží na tom, jestli jsi někde v podmínkách podepisovala, že si tě tam mohou banky (nebo úvěrové společnosti) zanést a ověřovat. Standardně je to napsáno malým šedivým nečitelným písmem. A nemusela jsi to podepsat jen v bance, ale např. i u mobilního operátora, u zmíněných úvěrových společností apod. Prostě počítej s tím, že se o tvých úvěrech dozví. Oni se totiž dozví, i když jsi s nějakými splátkami např. u mobillu ve zpoždění - pak se to také zanáší jako pohledávka. Je to pěkná sviňárna, a dost neprůhledná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.4.09 16:15

je otázka, nakolik je to sviňárna - když se na to podíváš jejich pohledem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
16.4.09 16:44
Anonymni píše:

Ne, to určitě banka neudělá, toho se neboj, zpětně rušit úvěr nelze.
Stejně tak ti banka nezruší hypošku pokud přijdeš o práci, nebo nastoupíš na MD. Banku pak už zajímá jen to, jestli splácíš nebo ne.

Ovšem každá další instituce už bude vědět, že splácíš hypošku a budeš pro ni méně bonitní klient, tudíž nemusíš dostat další úvěry. 4 litry ale asi nikdo řešit nebude.
Jestli je ta půjčka na kočár bez navýšení a bez dalších poplatků, tak bych do toho šla, i kdybych ty prachy měla - je to výhodné, neboť stále máme inflaci a hodnota peněz které zaplatíš později je nižší;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2111
16.4.09 19:10

ahojky.........takže registr pohledávek existuje a plně funkční. Pracuji v bance, sice jsem teď na mateřské, ale od holek z práce vím, že registr začal makat na 100%. Banky pochopily, že když se spojí a budou spolupracovat, tak na tom jen vydělají. Funguje to asi následovně, klient je dotázán na svoje pohledávky. Když vše přizná je to pro něj velké plus. Banka na něj pohlíží jako na spolehlivého. Kdy se snaží něco zatajit, tak ztrácí boniku a může mu být úvěr zamítnutý z důvodu nespolehlivosti. A to ze mu byl uvěr zamítnut se zanáší také do registru. Takže jestliže ti zamítne úvěr jedna banka, můžeš mít problémy i jinde. V této době (finanční krize) jsou pravidla nastavený hodně přísně, takže si nikdo nelajzne nic prominout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
16.4.09 20:02

Ahoj,
já pracuji pro leasingovku a vím, ja registr funguje. Jednoduše se dá zjistit, jaké úvery má potenciální žadatel o úvěr (leasing, hypotéku apod.). Je tam vidět u jaké společnosti úvěry má, na jako výši, kolik je měsíční splátka a taky případné opožděné splátky. Takže banka, u které o nový úvěr žádáš musí zjistit, zda jsi podle doložených příjmů schopna platit všechny splátky, které se ukáží v registru + novou splátku úvěru o který právě žádáš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.4.09 20:06

čili na druhou stranu ten registr může být i plusem, když se žádá např. o hypotéku a oni se podívaj a uviděj - jo, tak už pár úvěrů měla, splácela dobře, včas, nebo naopak, jo? Což může být výhoda, když žádáš třeba u jiné banky, než jsi kdy měla úvěr? Jakože máme úvěr na auto od banky a mysleli jsme si, že by to bylo plus, kdybychom žádali o hypo u téže banky. Tak ono by to bylo jedno, kde…Chápu to dobře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
17.4.09 09:55

Když splácíš v pohodě hypotéku (počítám aspoň pár stovek tisíc), tak ti s půjčkou na 4 tis. potíže dělat určitě nebudou právě proto, že si v registru najdou, že jsi spolehlivý platič.
Splátky bez navýšení jsou super, fakt nedáš ani Kč navíc, máme za 70.000,– kuchyňský nábytek z IKEA, sedmičku jsme zaplatili hned, do konce roku dalších 9 splátek (mají to vždy na 10 splátek a do max. 75.000,–), k Vánocům stejným způsobem vybavíme holkám pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3148
18.4.09 10:25

Tak doufám, že to projde. Díky za rady. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama