Propuštění nesoběstačné babičky domů a nemožnost se o ni starat

16.12.19 13:54

Propuštění nesoběstačné babičky domů a nemožnost se o ni starat

Dobrý den, třeba mi tu někdo poradí protože nevíme jak vyřešit následující situaci. Babička manžela bydlí sama v bytě kousek od nás, manžel již jí zemřel a nikdo další z rodiny krom nás o ni nemá zájem. Já jsem na mateřské, máme dvě malé děti a manžel je od rána do večera v práci. Babička se o sebe starala sama s tím, že jsme jí zajišťovali obědy a nákup, pravidelně chodily na návštěvy, volali jí, zařizovali lékaře, léky a vše co potřebovala. Ted nastala situace kdy ve středu večer ji odvezla sanitka do nemocnice, protože jí bylo špatně, měla závratě a padala.Tam se dostala na neurologii, v pátek byla úplně mimo, ležící na plenách, mimo realitu, přes víkend se stav zlepšil ale zdaleka není ve stavu jít domů a být tam sama jako dřív. No a dnes nám volá doktor, že chtějí babičku propustit domů, je to vůbec možné? Přece musí existovat možnost následné péče, když my nemáme možnost se o ni postarat. O domov důchodců má zažádáno, ale stejně mají plno, takže nám ji nevezmou. I kdyby k ní chodila pečovatelka tak to také není na nonstop péči. Babičce je skoro 90 let. Prosím, má někdo zkušenost, jaké máme možnosti? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1262
16.12.19 13:58

LDN, ale taky tam bývá hodně plno. Zajdi na socialku tam ti poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1179
16.12.19 14:00

@Teruška85 nevim, jestli se to tak presne jmenuje, ale i v nemocnici by melo byt oddeleni nasledne pece (ta tam ale vetsinou byva silena). Da se sehnat soukroma nasledna pece, ale ani tam nemusi byt kvalita zajistena. Existuje organizace Zivot 90, tam by mohli poradit. Pripadne socialni pracovnice. Poptej se primo v nemocnici doktora, urcite vam take nejake moznosti navrhne. Drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9485
16.12.19 14:02

@Teruška85 Kontaktuj socialni pracovnici v nemocnici. Samozrejme, ze existuje oddeleni nasledne pece. Uvidis, ze spolecne reseni najdete. Pokud si babicku neodvezete, nemusis se bat, ze by vam ji sanitka vyklopila pred barakem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8429
16.12.19 14:05

Obrat se na sociální pracovníci nemocnici. Pokud je paní nesobestacna, propustit by ji neměli. Spoj de s tou sockou nemocnice. Nikdo jiný ti moc nepomůže. Osloví domovy pro seniory, popřípadě zajistí sociální lůžko v nemocnici, byt jiné nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.19 14:16

Nemocnice není zaopatrovaci ústav. Na oddělení následně pece se umisťují pacienti, kteří již nevyžadují náročnou péči odborného pracoviště, nicméně ještě je jim poskytována lékařská pece například interní. Nejedna se o sociální lůžka. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6938
16.12.19 14:27

@Della Street souhlas, ale s lLDNKu prosím ne :slight_smile:, ne to tam hnus jak se k lidem chovají. Bylo mi cssto doplace, když jsem to tam viděla. Tam lidé čekají jen na smrt :roll: :roll:. Zkuste, prosím, raději babičce zařídit hospic, s dobrou pověstí, ať babi může aspoň trosku dožít důstojně. A klidně se zkontaktuj i s tou sociální pracovnicí u Nemocnice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.19 14:35

Ldn, lépe pak odlehčovací služba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
16.12.19 14:47

Nejlpépe se obrátit na sociální pracovnici v nemocnici. Oddělení následné péče, nebo LDN jsou jen dočasné řešení, další vec je, že skutečně dobrých jich je málo… Není se čemu divit, není to úplně top obor a poměr pacientů a ošetřovatelského personálu tristní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.19 14:54
@Teruška85 píše:
Dobrý den, třeba mi tu někdo poradí protože nevíme jak vyřešit následující situaci. Babička manžela bydlí sama v bytě kousek od nás, manžel již jí zemřel a nikdo další z rodiny krom nás o ni nemá zájem. Já jsem na mateřské, máme dvě malé děti a manžel je od rána do večera v práci. Babička se o sebe starala sama s tím, že jsme jí zajišťovali obědy a nákup, pravidelně chodily na návštěvy, volali jí, zařizovali lékaře, léky a vše co potřebovala. Ted nastala situace kdy ve středu večer ji odvezla sanitka do nemocnice, protože jí bylo špatně, měla závratě a padala.Tam se dostala na neurologii, v pátek byla úplně mimo, ležící na plenách, mimo realitu, přes víkend se stav zlepšil ale zdaleka není ve stavu jít domů a být tam sama jako dřív. No a dnes nám volá doktor, že chtějí babičku propustit domů, je to vůbec možné? Přece musí existovat možnost následné péče, když my nemáme možnost se o ni postarat. O domov důchodců má zažádáno, ale stejně mají plno, takže nám ji nevezmou. I kdyby k ní chodila pečovatelka tak to také není na nonstop péči. Babičce je skoro 90 let. Prosím, má někdo zkušenost, jaké máme možnosti? Děkuji
@Teruška85 píše:
Dobrý den, třeba mi tu někdo poradí protože nevíme jak vyřešit následující situaci. Babička manžela bydlí sama v bytě kousek od nás, manžel již jí zemřel a nikdo další z rodiny krom nás o ni nemá zájem. Já jsem na mateřské, máme dvě malé děti a manžel je od rána do večera v práci. Babička se o sebe starala sama s tím, že jsme jí zajišťovali obědy a nákup, pravidelně chodily na návštěvy, volali jí, zařizovali lékaře, léky a vše co potřebovala. Ted nastala situace kdy ve středu večer ji odvezla sanitka do nemocnice, protože jí bylo špatně, měla závratě a padala.Tam se dostala na neurologii, v pátek byla úplně mimo, ležící na plenách, mimo realitu, přes víkend se stav zlepšil ale zdaleka není ve stavu jít domů a být tam sama jako dřív. No a dnes nám volá doktor, že chtějí babičku propustit domů, je to vůbec možné? Přece musí existovat možnost následné péče, když my nemáme možnost se o ni postarat. O domov důchodců má zažádáno, ale stejně mají plno, takže nám ji nevezmou. I kdyby k ní chodila pečovatelka tak to také není na nonstop péči. Babičce je skoro 90 let. Prosím, má někdo zkušenost, jaké máme možnosti? Děkuji

Je to možné a je jen váš a babičky problém že se o ni nemá kdo starat. nemocnice není zaopatřovací ústav. Takže ji propustí a hotovo. Každý člověk má myslet na zadní kolečka a plánovat co bude a kam půjde až nebude schopen. A ne čekat a pak se divit co budu dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.19 15:08

V nemocnici zajdi za sociální pracovníci, vysvětli jí vaši situaci, ona ti dá kontakty do zařízení, kde bys mohla babičku umistit. Pomůže i s dočasným umístěním na následnou péčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9485
16.12.19 15:20

@Della Street @Švédka87 Pokud pacient neni schopen se o sebe postarat z duvodu, pro ktery byl hospitalizovan, pak je oddeleni nasledne pece zadouci. I tam se poskytuje lekarska pece, jen ne uz ta akutni, ale ta nasledna. Nekdy he zkratka rekonvalescence delsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.19 15:34

@Švédka87 náš a babičky problém? Nikdo za svou rodinu přece nemůže a my máme právo žít svůj život, přece nebudu čekat s dětmi až dochováme babičku, abych se o ní mohla starat, nehledě na to že je to babička manžela a ten co, má dát v práci výpověď. To že nikdo jiný není, za to přece nikdo nemůže. A babička má zažádáno o domov, jestli jste to četla, tak co tedy měla udělat více? Zajímal by mě váš názorna toto, proč tedy když má dlouhodobě podanou žádost, nelze ho najednou když je potřeba umístit, co tedy máme podle vás dělat, doma v malém bytě ji mít prostě nemůžeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8429
16.12.19 17:18

@Teruška85 s tím ti pomůže sociální pracovnice v nemocnice. Už jsme ti to psaly. Lidé z nemocnice mají přednostní postavení v poradniku do domova pro seniory. A sociální pracovnice může obvolávat domovy. Nebo zařídit sociální lůžko na nasledne peci.
Pobírá babička příspěvek na péči?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.19 17:22

@Teruška85 nebojte se půjde to. Náš dědeček už neni ale také zůstával v nemocnici, poté šel na odlehčovací službu.
Sociální pracovnice v nemocnici jak uváděli výše vám musí pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama