Propuštění z porodnice s nižší váhou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DangerousIzzi
Povídálka 34 příspěvků 8 inzerátů 27.11.18 19:07
Propuštění z porodnice s nižší váhou

Ahooj, 24.11. se mi v půl 7 večer narodila malá. Říkali mi, že tu ale dodržují minimálně 72hodin, takže by mě teoreticky měli propustit az 28.11. Jenomže mliko pořád nemám, a to, co ze mě malá dostane i když krásně saje je buď vůbec nic nebo skoro nic, takže ji prikrmuji.
Při narození měla 4045g a dnes měla v 18hod 3750g, jinak je ve všem úplně v pořádku. Bojím se, že nás ani zítra nepustí a já tady asi umřu.
Je šance, že pokud se jí podaří alespoň něco přibrat nebo mít tak jak má teď, že půjdeme domu případně lze odejít když se jim upisu? Nemáte některá zkušenosti? :,(
Ráda bych byla s malinkou už doma a měla na vše klid, tady jsem zbytečně ve stresu, protože ne všechny sestřičky jsou příjemné a já si pak případnu jako neschopná.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
veria
Generální žvanilka 23815 příspěvků 1 inzerát 27.11.18 19:13

Pokud aspoň malinko přibere tak vás pustí. My sli domu z téhož důvodu (málo mlika, stagnace váhy) o jeden den dyl. Mela dva dny za sebou stejnou váhu a predtim velký úbytek. Jakmile pribrala snad jen 20 gr šly jsme domu.

DangerousIzzi
Povídálka 34 příspěvků 8 inzerátů 27.11.18 19:20

@veria jee tak aspon jedna dobrá zpráva :)

KarotkaGreen
Kecalka 225 příspěvků 27.11.18 19:22

@DangerousIzzi Myslím, že půjdete domů, ale můžeš se zeptat nějaké sestřičky, jak to tam chodí. Jestli už teď dokrmujes v porodnici, tak se ti mlíčko už moc tvořit nebude,jelikoz jde o tu stimulaci miminkem. Miminka toho první dny moc stejně nevypiji a myslím, že mimi může shodit až 10% váhy. My jsme Teda s porodní váhou neodcházeli, ale v naší porodnici dost dávali na kojení až jsem z toho měla stresy, ale pak doma jsem kojila v pohodě. Hodně zdravíčka přeji :kytka:

Makito
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 27.11.18 19:23

@DangerousIzzi bohužel sestřičky jsou asi všude stejné, každá dává jiný rady a dělá z maminky neschopnou, ale je to úplně normální, že ještě nemáš mléko. Každopádně by tě měli pustit až malá něco přibere. Takže žádný stres a mléko bude! :*

Monchichik
Kelišová 5486 příspěvků 27.11.18 19:24

Odejít můžeš kdykoliv po porodu, pokud je dítě v pořádku, žádných 72 hodin tě nemusí zajímat. Zhubnou všechny děti po porodu, během několika dní začnou zase přibírat. Můj syn se narodil se 4220g a domů jsme šli a měl kolem 3800g.

veria
Generální žvanilka 23815 příspěvků 1 inzerát 27.11.18 19:36

@DangerousIzzi
Neboj to bude dobrý. Moje měla při narození 3800, odcházely jsme při 3250 cca. Proste ten úbytek byl velký. Taky jsme dokrmovali potom po každém kojení poslední den, aby pribrala. Kojim doteď, mala má 5 měsíců, i když pravda dokrm nám zůstal (1-2krat denne), plně jsem se nerozkojila. Ale kojim pořad dost často, teď jsme začali přikrmy a stačí už jen 1 dávka UM denne.

Jasne ze vás tam nemůžou držet proti vůli, ale zas kazdej nemá koule na to podepisovat tam reverz …

lolink
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 27.11.18 19:38

Versi deti mohiu ztatit i vice jak 10 %. Maly mel 4200 a ztratil 12 %. Pustili mne, kdyz zacal pribirat. Ja teda hodne kojeni resila a nikam nespechala. Nektere sestry byly mene prijemne, ale zkousela jsem tl na ne ve stylu, ze poteebuji pomoci a byla za kazdou radu vdecna a nemela jsem problem ani s horsimi sestrami. Nakonec odchazela krasne rozkojena a mlady byl na porodni vaze do tydne. Jde o to, zda kojit chces. Pokud ano a nemas s tim zkusenost, nechala bych si pomoci i za cenu neprijemnych nekterych sester. Ja tak odchazela s prvnim domu nerozkojena a kojeni rychle skoncilo. Prpto jsem ted nespechala. Ale treba budes patrit k tem, co se to doma bez problemu povede…

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 27.11.18 19:48

@DangerousIzzi u nás musela malá začít přibírat. Taky jsme šly domu o den dyl. Nakonec jsem byla ráda, vzala si nás poslední den do parády jedna sestřička a hodně pomohla s kojením, abychom mohly domu. Doma už jsem dokrmovala sporadicky a rozkojila jsem se. Prostě to chce si věřit a dávat miminku tak často, jak chce :palec:

Fazulina
Závislačka 3933 příspěvků 27.11.18 20:04
@KarotkaGreen píše:
@DangerousIzzi Myslím, že půjdete domů, ale můžeš se zeptat nějaké sestřičky, jak to tam chodí. Jestli už teď dokrmujes v porodnici, tak se ti mlíčko už moc tvořit nebude,jelikoz jde o tu stimulaci miminkem.Miminka toho první dny moc stejně nevypiji a myslím, že mimi může shodit až 10% váhy. My jsme Teda s porodní váhou neodcházeli, ale v naší porodnici dost dávali na kojení až jsem z toho měla stresy, ale pak doma jsem kojila v pohodě. Hodně zdravíčka přeji :kytka:

Tak nemusí být, já sem hodně dokrmovala v porodnici, domů jsem šla s tím, že budu dávat UM, ale hned jsem si pozvala domů laktační poradkyni, a ta se mi věnovala bez stresu a naučila mě správné polohy a jak odešla, tak jsem už krabici s UM neotevřela. Dcera byla plně kojená, dokud jsem jí nezačla dávat příkrmy. A UM neměla už nikdy, kojení jsem ukončila ve 13. měsíci a pak už měla jen normální stravu bez UM.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 27.11.18 20:12

@DangerousIzzi

Tak za prvé, pokud dítě není v přímém ohrožení života tak můžeš odejít a na žádné propuštění čekat nemusíš.

Za druhé, je normální že děti zhubnou a odchází s nižší než porodní váhou. Stačí když začnou malinko přibírat, klidně i jen 10-20g a je jedno jestli z kojení nebo dokrmu.

A jak tu někdo psal že když dokrmuješ už se ti moc mlíka tvořit nebude je blbost, vůbec se tím nenech vystresovat. Znám mnoho maminek co šly z porodnice s dokrmem a doma se krásně v klidu rozkojily, prostě nebyly už ve stresu. Já sice s dokrmem nešla, ale mlíko se začalo tvořit až tři dny po porodu, najednou začli oba synové přibírat hned ve velkém. Radím jít domů, tulit se, kojit co nejčastěji, případně pozvat nějakou laktační poradkyni, to co občas radí sestry v porodnicích je úplně mimo. Držím palce ;)

P4ja
Kelišová 6628 příspěvků 27.11.18 20:17

My byly v porodnici skoro 2 týdny, protože se malá špatně přisávala a chtělo to čas. Setřičky samozřejmě nebyly všechny úžasné, ale pomohly všechny. A potom jsem odcházela s tím, že bez problémů nakojím a doteď plně kojím. A jinak nám to říkali na předporodním kurzu o kojení, že pokud chceme kojit, ať se neupínáme na těch 72 hodin, ale počítáme s tím, že nás moc rádi pustí, když budou vědět, že nakojíme a nebudeme druhý den po propuštění hledat laktační poradnu.
Každopádně záleží na tobě, jak se cítíš. Pokud si věříš na kojení a máš pocit, že doma bude líp, pak se ráno domluv.

DangerousIzzi
Povídálka 34 příspěvků 8 inzerátů 28.11.18 02:09

Já bych kojila strašně ráda, dělám vše co mi poradili, ale bohužel skoro nic nemám, jednou je to 5ml,jednou zase nic, tak doufám, že se mi jen udělá později. Teď mi teda řekli po vážení, že pribira, tak snad to bude stačit. :?

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 28.11.18 07:54

@DangerousIzzi Naprosto rozumím Tvým pocitům… Klid, to bude dobré :kytka: Já můžu doporučit bylinku pískavici řecké seno. Dá se objednat v tobolkach např z lékárny Benu. Dávala jsem si 2krat denně 2 tobolky. Jsou i homeopatika, co se mohou brát. Před kojením teplý čaj nebo Caro na spuštění.

Jinak nevím, jakou váhu v porodnici mají, ale jak se dítko mrská, tak se nedá navážit přesně. U manuální váhy litá ručička sem tam a u elektronické to taky ukazuje jakýsi průměr. Řiď se pocuranymi plenami - aspoň 6-8 denně a také spokojenosti mimča. Váš pediatr si vás po propuštění převáží, klidně se domluv, že bys ráda přišla za pár dní znova, abys měla klid :srdce: :kytka:
A samozřejmě, když si pozves laktační poradkyni, taky Ti pomůže.

alameda
Kecalka 289 příspěvků 28.11.18 15:26

Zrovna resim to same, pustili vas nakonec? Maly se narodil 25.11. v 11 zatim nenabral ani deko a z porodni vahy 3060 je na 2700. Tak jsem doufala ze nas dnes pusti a prd…pry az aspon pribere. Tak musim chodit na kontrolni vazeni a odstrikavat…:/ je to strasny lenoch, vypije 5 ml za 20-30 minut, pocuckava, pak kouka, pak zas cuca a ja pak jeste odsaju 20 ml. Je fakt ze prsa se mi zacly nalevat az dneska. Je to treti ditko, tak me to zaskocilo, u orvnich dvou jsem takovy problem nemela a to mel syn zloutenku.:/ tak doufam ze kdyz tedy pribereme, pujdeme domu. Do toho maly i dost kadi, takze v nem opravdu moc nezustane:)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >