Propuštění z vězení po části trestu

Anonymní
20.4.17 16:51

Propuštění z vězení po části trestu

Zdravím. Zajímá mě jestli s tím někdo nemá zkušenost. Známý dostal 4 roky, a po půlce si může zažádat o propuštění. Má se sepsat dopis pro soud. Vše víme co a jak. Všechno splňuje. Má se kam vrátit, chová se tam ukázněně. Před tímto trestem neměl žádnou podmínku. O propuštění bude žádat za měsíc. Doufám že mu to vyjde. Myslíte, že to záleží na soudci, a nebo ho opravdu pustí, když má zázemí, kde bejt, choval se řádně atd? Četla sem na internetu, že pouští i po třetině, nebo po čtvrtině trestu. Ale nikdo nenapsal zkušenosti..Nemáte někdo? Prosím o anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25784
20.4.17 17:08
@Anonymní píše:
Zdravím. Zajímá mě jestli s tím někdo nemá zkušenost. Známý dostal 4 roky, a po půlce si může zažádat o propuštění. Má se sepsat dopis pro soud. Vše víme co a jak. Všechno splňuje. Má se kam vrátit, chová se tam ukázněně. Před tímto trestem neměl žádnou podmínku. O propuštění bude žádat za měsíc. Doufám že mu to vyjde. Myslíte, že to záleží na soudci, a nebo ho opravdu pustí, když má zázemí, kde bejt, choval se řádně atd? Četla sem na internetu, že pouští i po třetině, nebo po čtvrtině trestu. Ale nikdo nenapsal zkušenosti..Nemáte někdo? Prosím o anonym.

Myslím, že ho pustí. Soudci jsou tlačeni k propouštění na podmínku, věznice jsou přeplněné. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50123
20.4.17 18:16

Asi jo. Dneska propustí kdekoho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 18:49

Děkuji za názor, a není to třeba na "náladě " soudce? Nebo to musí nějak okomentovat, proč by ho popřípadně nepustily?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.4.17 18:50

A jedná se o Pankrác.

• Nahlásit
  • Citovat
421
20.4.17 18:52

Zrovna nedavno jsem se bavila s kamaradkou jeji pritel je taky myslim na podobnou dobu zavreny, chce zazadat o predcasne propusteni. Rikala ze potrebuje trvale bydliste (bude prihlasen u ni), pak nejake razitko ze ho chteji zamestnat a jeste ze za dobre chovani v tom vezeni dostavaji nejake body nebo co tak to se snad taky pocita. Snad jsem na nic nezapomela kdyztak dam jeste vedet :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
20.4.17 19:01
@jaelisa píše:
Zrovna nedavno jsem se bavila s kamaradkou jeji pritel je taky myslim na podobnou dobu zavreny, chce zazadat o predcasne propusteni. Rikala ze potrebuje trvale bydliste (bude prihlasen u ni), pak nejake razitko ze ho chteji zamestnat a jeste ze za dobre chovani v tom vezeni dostavaji nejake body nebo co tak to se snad taky pocita. Snad jsem na nic nezapomela kdyztak dam jeste vedet :-)

Ano, takhle nějak to je. Jeden „známý“ to má taky tak, ale také prý záleží na soudci. On už totiž žádal o půlku, ale jelikož tam už nepracuje jistá soudkyně, která na půlku propouštěla téměř každého, tak měl jaksi smůlu. Teď je tam údajně jiný soudce a ten je přísnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1043
20.4.17 19:20

Je pravděpodobnější, že ho pustí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 19:29

Jste hodne, děkuji. Chování má velmi dobré, se všema spolupracuje..A teď si teprve poprvé bude žádat o půlku..Tak jsem hrozně zvědavá a hrozně mu držím palce. Bohužel si taky myslím, že to bude jen v soudci. Tak snad bude v pohodě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.4.17 19:31

@jaelisa a pustily ho? Prý když to u soudu vyjde, tak ten samý den může ještě domů :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
421
20.4.17 20:02
@Anonymní píše:
@jaelisa a pustily ho? Prý když to u soudu vyjde, tak ten samý den může ještě domů :srdce:

Teprve za pul roku budou zadat, jen se zatim pripravuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 20:12
@Anonymní píše:
@jaelisa a pustily ho? Prý když to u soudu vyjde, tak ten samý den může ještě domů :srdce:

Ano, pokud ho soud pustí, tak ho převezou zpět do věznice a ještě tentýž den jej propustí. Je dobré, pokud ho někdo vyzvedne přímo u věznice, jsou z výkonu trestu hodně odtržení od reality. Jinak pokud odsouzený má trvalé bydliště, doklad o tom, že má v civilu zaměstnání a prohlášení rodiny, která se o něj pro začátek postará, tak ho pustí. Do týdne po propuštění z výkonu trestu se musí hlásit u kurátora v místě svého bydliště a v období prvních půl roku po propuštění do místa trvalého bydliště přijede Policie ČR za účelem zjištění, zda podmínečně propuštěný vede řádný život. Kamarádce přeji hodně štěstí a psychické pohody, neb začátky po propuštění odsouzeného jsou hodně složité než se zaběhne do reálného života.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.4.17 20:52
@Anonymní píše:
Ano, pokud ho soud pustí, tak ho převezou zpět do věznice a ještě tentýž den jej propustí. Je dobré, pokud ho někdo vyzvedne přímo u věznice, jsou z výkonu trestu hodně odtržení od reality. Jinak pokud odsouzený má trvalé bydliště, doklad o tom, že má v civilu zaměstnání a prohlášení rodiny, která se o něj pro začátek postará, tak ho pustí. Do týdne po propuštění z výkonu trestu se musí hlásit u kurátora v místě svého bydliště a v období prvních půl roku po propuštění do místa trvalého bydliště přijede Policie ČR za účelem zjištění, zda podmínečně propuštěný vede řádný život. Kamarádce přeji hodně štěstí a psychické pohody, neb začátky po propuštění odsouzeného jsou hodně složité než se zaběhne do reálného života.

Kočko, on je to můj bývalý a tak nějak si spolu píšeme :srdce:..Rozešli sme se, pak udělal jednu věc, kvůli které tam je. Takze myslíš, že je velká šance, že ho pustí? :andel: zaměstnání před tím, než tam šel neměl. Bydlí v rodinným baráku. Jeho rodina ho podporuje a jsou právě schopný mu všechno zařídit. V tom dopise, že ho chtějí mít doma a pomoc mu.

• Nahlásit
  • Citovat
20.4.17 22:26

A co provedl? To take snad hraje roli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
20.4.17 22:39
@Greenknight píše:
A co provedl? To take snad hraje roli?

Drobnost, jen pokus o loupeznou vrazdu pantaty z Holic. S udalostmi v Sarajevu to nema absolutne nic spolecneho :andel: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama