Prosba o radu - pořízení audiozáznamu během schůzky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 18:51
Prosba o radu - pořízení audiozáznamu během schůzky

Zdravím,
pokud je tu někdo, kdo podobnou věc řešil nebo se v ní orientuje, prosím, aby napsal svůj názor.

SITUACE jednání s dlouhodobě problématickou osobou, úředníkem a mnou. Problémová osoba dlouhodobě uměle vytváří spory, napadá a lže. Před úředníkem během schůzky lhala, urážela mě a snažila se mě vyprovokovat. Úředník tuto osobu nechal dělat si co chce, avšak jakýkoliv můj pokus o vyjádření mého názoru rázně utnul, v podstatě mě nenechal mluvit, urážky druhé strany však nezarazil a to ani i přesto, že se celý monolog druhé strany absolutně nevěnoval důvodu zchůzky.

OTÁZKA - Mohu použít audiozáznam (pořízen z opatrnosti, dlouhodobá špatná zkušenost s jednáním úředníka) k tomu, abych poukázala na chování problematické osoby i samotného úředníka? Audiozáznam byl pořízen bez vědomí obou účastněných, na veřejném prostranství.

Předem děkuji za jakoukoli radu.

Nepíši ze svého profilu, tak se omlouvám za anonym. Snad nevadí.

Reakce:
asanUK
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 24.06.19 19:21

Ano, pokud se jedná o úředníka ve výkonu povolání, můžeš bez předešlého upozornění udělat zvukový záznam. Jedná se o par. 88 NOZ. Pokud bys ale zveřejnila nějaký záznam kde se nejedná o nic nezákonného, nebo co není v rozsporu s veřejným zájmem, může z toho být možná problém.
http://www.i-noviny.cz/…eho-souhlasu?…

Ou
Echt Kelišová 8136 příspěvků 24.06.19 19:31

Hele na celý tenhle spor chceš mít za zády advokáta. Už jen proto, že onen úřad svoje právníky má.

Fakt se to vyplatí.

Váš příspěvek
Reklama