Reklama

Prosba o tipy na knihy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.17 17:39
Prosba o tipy na knihy

Holky, moc vás prosím o nějaké tipy na dobré knihy. Popíši vám, co bych si tak představovala za žánr. :)

1. Tak začnu tím nejtrapnějším, ať to mám za sebou. :D Od pubertálního věku mám hrozně ráda Lenku Lanczovou. :oops: :D Teď mi je sice už 26 let, ale její styl psaní si prostě ještě teď ráda přečtu. :oops:
  2. Taky mě hodně zaujala knížka poselství růží leila meachamová, což je romantická rodinná sága. To mě tak strhlo, že jsem se od toho nemohla odlepit. :)

Tak bych vás chtěla poprosit o tipy na nějaké dobré čtivé romány. :)

1. Stejně tak mě totálně dostaly knihy Milénium od Stiega Larssona, což je detektivní román.
  2. No a v poslední řadě jsem milovnicí Harryho Pottera, ale jinak sci-fi nemusím.

Pokud vás napadne jakýkoliv tip, budu moc vděčná a děkuji předem. :kytka:

Nejnovější recenze z kategorie Knihy

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Detsa
Extra třída :D 10687 příspěvků 02.12.17 17:40

Na západní frontě klid od Remarqua. Jediná kniha, co jsem za svůj život přečetl… :mrgreen: :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.17 17:44

@Detsa Děkuji. :-) Sice jsem to nikdy nikdy nečetla, ale ani mě to jaksi neláká, moc mi to zavání stařešinou. :D

Kelliee
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 02.12.17 17:46

Aha, takže Remarque je stařešina a Harry Potter sci-fi :roll: :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.17 17:50

@Kelliee Děkuji za velice přínosný tip. :*

P4ja
Kelišová 5764 příspěvků 02.12.17 17:50

Jestli se ti líbí milénium, tak zkus detektivky od Jo Nesba. A pokud ccheš romantické ságy, tak doporučuju dojít do místní knihovny, bývá tam toho spousta.

Jinak nevím, co je strého na Remarquovi. Asi jsi nikdy nic od něj nečetla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.17 17:55

@P4ja Moc děkuji za tipy. :) Jinak - zrovna Na západní frontě klid je kniha z roku 1929, což je teda pro mě rozhodně stará kniha. :-) A celkově jeho poslední kniha je z toku 1971, což třeba pro vás být staré nemusí, ale pro mě ano. Chtěla bych si přečíst spíše něco současného, ale to jsem do příspěvku nenapsala, takže tímto se omlouvám za dezinformaci. :-)

P4ja
Kelišová 5764 příspěvků 02.12.17 17:57
@Anonymní píše:
@P4ja Moc děkuji za tipy. :) Jinak - zrovna Na západní frontě klid je kniha z roku 1929, což je teda pro mě rozhodně stará kniha. :-) A celkově jeho poslední kniha je z toku 1971, což třeba pro vás být staré nemusí, ale pro mě ano. Chtěla bych si přečíst spíše něco současného, ale to jsem do příspěvku nenapsala, takže tímto se omlouvám za dezinformaci. :-)

To, že je kniha z roky xy vůbec neznamená, že je stará. Datem vydání jistě, ale kolikrát je mnohem lepší a kvalitnější než leckteré bláboly ze současnosti.

Emimin7
Echt Kelišová 8816 příspěvků 02.12.17 17:58

Detektivka je za mě nejlepší Maltézský sokol. Dále celkově knihy od Dashiella hammetta a Raymonda Chandlera jsou kvalitou výrazně lepší než zbytek, co jsem četl.

K tomu detektivky od Eda MacBaina jsou hrozně čtivé. Ne tak „dokonalé“ jako výše zmiňovaný autoři, ale snad všechny se čtou jednim dechem a nejdou odložit. Nejlepší z nich je pro mě kniha Zabiják.

Harryho mám taky hodně rád a typem podobná série je Hraničářův učeň.

Jinak moje uplně nej kniha ze všech je Obraz Doriana Graye.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.17 18:00

@Emimin7 Paráda, moc, moc děkuji! :kytka: Ráda se na zmíněné podívám blíže. :)

Emimin7
Echt Kelišová 8816 příspěvků 02.12.17 18:00

Jo aha, koukám, že chceš spíš současnost. Ty mnou doporučované budou dle tebe asi pravěké. :D
Z novějších určitě trilogie od Kinga o Billu Hodgesovi - Pan Mercedes, Právo nálezce a Konec hlídky.
Pak už moc neznám, protože čtu hlavně ty vykopávky. :D

Detsa
Extra třída :D 10687 příspěvků 02.12.17 18:06
@Anonymní píše:
@Detsa Děkuji. :-) Sice jsem to nikdy nikdy nečetla, ale ani mě to jaksi neláká, moc mi to zavání stařešinou. :D

Nojo… já to četl asi 7 měsíců, protože jsem vždycky u toho usnul :nevim: :nevim: :mrgreen:. Každopádně tak starý to neni, je to z války :think:.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 34 inzerátů 02.12.17 18:06

Doporučuji H. M. Kornerovou, všechny její knihy jak ze současnosti, tak historické romány, úžasná 5ti dílna série Kočár do neznámá a další. Teď čtu Lékařka Samantha od Woodove, úžasne.
Zkousela jsi Padesát odstínů šedi?

Aries6
Generální žvanilka 21947 příspěvků 5 inzerátů 02.12.17 18:08

Já si doteď ráda přečtu Stanislava Rudolfa nebo Jarmilu Dědkovou ;) Lanczová mě nikdy nechytla, abych pravdu řekla :think:
Ráda bych poradila, četla jsem v poslední době pár hodně chytlavých knih, ale zrovna pozitivní nebyly :think:

Anna766
Hvězda diskuse 69081 příspěvků 02.12.17 18:13
@Aries6 píše:
Já si doteď ráda přečtu Stanislava Rudolfa nebo Jarmilu Dědkovou ;) Lanczová mě nikdy nechytla, abych pravdu řekla :think:
Ráda bych poradila, četla jsem v poslední době pár hodně chytlavých knih, ale zrovna pozitivní nebyly :think:

Stanislav Rudolf je dobrý, píše i pro dospělé. Četlas od něho Pyžamo po mrtvém? Dost dobrá kniha.
Anonymní, jestli se ti líbí Lanczová, zkus knihy od Danielle Steel, to je taková lepší a američtější Lenka :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >