Bolí bříško, pomůže kašička?

11.1.16 06:15

Prosím bolí bříško, pomůže kašička?

Ahojte holky, mám moc velký dotaz…muj syn má 4,5 měsíce a už 14 dní papá zeleninku, strašně mu od začátku chutná i se po ní krásně vykaká, vše je jak má být. Jen to břicho v noci… Už jsme měli pokoj a ted najednou to začalo zase tak tři dny zpět. V sedum ho uložím nakojim, obvykle hned usne, ale od desíti to začne začne se kroutit a tlacit a je zle…me přijde, že jak v něm to mateřské mlíčko,, kyše,, tak z toho ma prdiky…tak me napadlo mu začít dávat kašičku třeba v 5 prostě, aby v tom bříšku měl i něco jiného než jen to mlíčko…jinak je to spáč, spinkava celou noc jen s dvěma kojenima jen tohle ho budi a kolikrát tlačí ale pokaka se až ráno…co si myslíte, co by mu pomohlo? Moc děkuji za rady Klára a Lukášek
Ahojte holky, mám moc velký dotaz…muj syn má 4,5 měsíce a už 14 dní papá zeleninku, strašně mu od začátku chutná i se po ní krásně vykaká, vše je jak má být. Jen to břicho v noci… Už jsme měli pokoj a ted najednou to začalo zase tak tři dny zpět. V sedum ho uložím nakojim, obvykle hned usne, ale od desíti to začne začne se kroutit a tlacit a je zle…me přijde, že jak v něm to mateřské mlíčko,, kyše,, tak z toho ma prdiky…tak me napadlo mu začít dávat kašičku třeba v 5 prostě, aby v tom bříšku měl i něco jiného než jen to mlíčko…jinak je to spáč, spinkava celou noc jen s dvěma kojenima jen tohle ho budi a kolikrát tlačí ale pokaka se až ráno…co si myslíte, co by mu pomohlo? Moc děkuji za rady Klára a Lukášek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35691
11.1.16 06:20

Kaše neublíží, zkus to. Už by měl ochutnávat malá množství všeho, zkusila bych lžičku jogurtu večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1218
11.1.16 06:52

Tak ja si zase myslim, kdyz je kojeny, ze je na nej s prikrmy brzo :think: a pokud se krouti po zelenine, tak bych bud zustala stale u mleka, nebo zkousela jinou zeleninu. Kasi bych do toho nemotala, ta je tezka. Ono se doporucuje jako prvni zelenina mrkev, ale ta casto zpusobuje brichabol, zacpu, takze za me lepsi zacinat dyni a bramborem a jestli ma problemy, tak nove druhy pridavat opravdu pomalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.16 07:31

Děkuji moc za rady, právě že po zelenině se krasme vykaka a bříško ho nebolí, protože nemá,, jen,, mlíčko v bříšku… Proto se ptám na kašičku, aby měl na noc i něco jiného v bříšku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9822
11.1.16 07:59

No ale jestli jí zeleninu v poledne, tak jí ještě večer v těch 10 ve střevech má a může mu ty prdíky způsobovat právě zelenina. Nevím, čemu říkáš, že se po zelenině krásně vykaká, ale ta zelenina neprojde zažívacím traktem během hodiny :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
11.1.16 08:14

@Klára23lukin Taky myslím, že je to spíš zeleninou, pokud potíže začaly až s jejím zavedením. Je celkem nelogické, že by po zavedení zeleniny začal najednou hůř trávit MM. Já bych naopak zvolnila s tou zeleninou. Případně zvolila nějakou pro zažívání „nenáročnou“- napadá mě třeba dýně. A opravdu postupně, pomalu a sledovat, co to s ním udělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13868
11.1.16 08:18

U kojeneho ditete ne podle me ve 4,5 mesicich brzo na zeleninu i kasi. Spis bych zvolnila a prikrmy. Kase by v tomto pripade mohla mit spis opacny dopad a brisko bude bolet jeste vic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
11.1.16 08:27

Mne pri kojeni mala ve 4m malo pribirala, tak mi dr. doporucila nejdriv kasi. Zeleninu pry az pozdeji. Problem byl v tom, ze ryzova kase hrozne ucpava a stejne tak i mrkev. Takze kdyz jsme v 5m zavedli i zeleninu, tak jsme po 14ti dnech najeli i na ovocne presnidavky. Od te doby ok. Ale jestli zacali problemy se zeleninou, tak bud zmen podavanou zeleninu, super je treba dyne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
11.1.16 08:38

Za 1. na prikrmy formou zeleniny ve 4,5 měsících mi přijde brzo…za2. s mateřského mléka mít „prdy“ nemůže, jedině ztoho co jíte vy, takze pokud si dopřáváte nadýmavé potraviny tak ho pak může trápit bříško… A za 3. Rozhodně nedavejte jogurt, jak někdo radil..vždyť je tam kravské mléko, to víc uskodi než pomůže…
Zkusila bych k večeru zavést nemlecnou ryzovou kaši…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
11.1.16 08:39

U nas treba kase vsechno zhorsila, holku prave bolelo brisko z ni, mlicko ji naopak plne vyhovovalo, ze ji tolik „nezabetonovalo“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3255
11.1.16 08:49

Ja bych se take priklonila k tomu ze na kasi je brzy. Kdy tu zeleninu davas? A nedavas ji moc? Kdyz pises jak mu chutna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.16 09:09

Tak s kaší radši počkám. Dostává novou zeleninu vždy 1.den 1 lžičku, 2.den 2-3 a třeti den 4 lžičky…měl už dýni, květák to bylo vpohode…trápí nás to celou dobu v noci ty prdici právě…jen poslední tri dny je to naprd a to papal fenykl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59287
11.1.16 09:14

@Klára23lukin celý ten problém může být proto, že je moc brzy - je mu 4,5 m - je kojený :think: Jinak kaše? Nepomůže ničemu, spíš to dítko ucpe :think: osobně jsem kaši zaváděla až jako poslední…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.16 09:33

Nám právě řekla doktorka, že malej krásně prospívá ze ma uz 6800g 57 cm porodni vaha byla 3150 a 51 cm a 23.1. Mu bude 5 měsíců, že už mu mám dávat zeleninku k obědu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35691
11.1.16 14:40

Ze by deti nemely koliky z MM? A trimesicni kolika je co? U nekterych matek sice pomuze vysadit cesnek a fazole, u vetsiny ale ne.
Zrovna ja mam tu zkusenost, ze jakykoli zavedeny prikrm zlepsil decku traveni i komfort. kazdej netoleruje vyhradne mlecnou stravu, ostatne zkluste to, vudiite, jak budete prdet. prepocteno na vahu dospelaka je to cca 10 litru mlika/den :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama