Prosím, chci zhubnout - kde vzít tu pevnou vůli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

baculkaji
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 25.03.18 09:09
Prosím, chci zhubnout- kde vzít tu pevnou vůli?

Ahoj všem. Prosím o radu. Jako hromada z nás tady chceme zhubnout…ale kde vzít tu pevnou vůli? A já vás prosím o radu. Pracuju v malém obchůdku s potravinama. Ráno v šest snídám, pak většinou o půl desáté až desáté, jsem poslaná na svačinu (což se bere jako oběd) a pak si můžu po obědě (myslím po 12 h)vždycky něco rychle skousnout a jít zase pracovat. Končím o půl čtvrté. Poradíte mi prosím, co si dávat jako tu druhou svačinu, co si dáte kousek do pusy a jdete zase pracovat, takže to nemáte snědené hned? A co si pak dát doma jako tu odpolední svačinu? Budu vděčná za každou radu…jo a jen musím dodat, že strašně moc,,žeru"slad­ký…Jsem na něm závislá…díky za vyslechnutí:-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mehaaja
Kecalka 241 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 09:18

Rano snidam vlocky s ovocnym jogurtem 3%tuk, to ti doda sacharidy a nebudes mit pres den takove chute na sladke. Dopo svacina 1 banan a odpo svacinka zitny chleba se sunkou, lucinou… Obed normalni jidlo (ne smazene) a vecere treba cockova polevka. Plus hodne pit. Jdu dolu pul kila za cca 3 dny… Pomalu, ale nemam hlad. U te tvoji prace je asi dobre si jidlo chystat doma den predem. Prvni dny jsou narocnejsi, ale kdyz to vydrzis, pak uz to jde snaz, telo a hlava se preorientujou… :kytka:

svycarka
Kelišová 7448 příspěvků 25.03.18 09:27

Omezit sladke, bile pecivo, pridat zeleninu a hodne pit. Po 17.00 zadne sacharidy a zacit se hybat, byt jen sviznejsi vychazky ;)

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 25.03.18 09:32

Sladké vynechat co nejvíce. Zapojit aktivní pohyb, večer nejíst, pouze zeleninu. Já jsem kdysi takhle zhubla 12 kilo asi za 2 měsíce. Tančila jsem zumbu a dělala body styling. Jde to. Ale musíš úplně změnit život.

rennys1
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 25.03.18 09:32

@baculkaji taky jsem teď „v procesu“. To sladké budeš muset zrušit, mě to trvalo týden a to ti můžu říct, že jsem byla taky závislá, snědla jsem třeba i 3 tabulky čokolády za den, k tomu sušenky atd. Prostě prasátko :mrgreen: Ono je to ten první týden asi opravdu jen o pevné vůli… Teď už na sladké chuť nemám. Ráno si dám 4 knackebroty, k tomu něco (šunka, sýr, pomazánka z tvarohu nebo cottage, tvarůžky… a k tomu trochu zeleniny. Svačina: buď jen ovoce (ale ne více jak 100gr), ovesnou kaši se sušeným ovocem a oříšky (celkem toho je tak 150gramů) nebo trochu ovoce s bílým jogurtem. Oběd je různý, to jím i normální jídla, prostě plátek masa, k tomu trošku sacharidu (brambora, rýže, těstovina, kuskus…) a k tomu zase zelenina. Odpo svačina je u mě problém, tu dost šidím, ale když už tak si dám trochu kefíru, knackebrot, kedlubnu…
Večeři si dělám zeleninový salát, kde musí být i bílkovina, takže kus masa nebo vajíčko… Na tvém místě bych si jídlo brala sebou do práce, potřebuješ i „vařené“, zeleninu si můžeš koupit, ale důležité je to maso, vajíčka, tofu a tak…

mehaaja
Kecalka 241 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 09:33

Jo a ta zavislost na sladkem - mne funguje si tri dny po sobe nic sladkeho nedat a nutkani prejde… Pak uz nemam takove puzeni :)

rennys1
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 25.03.18 09:37

Jo a k tomu cvičím, je to teda hrozné přemáhání, protože já jsem byla úplný nesportovec…

kaja00
Extra třída :D 13367 příspěvků 25.03.18 09:38

Zkus zapisovat do kalorických tabulek

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 25.03.18 09:47

Víš co na to pomáhá? Výsledek. Pokud nevidím výsledek, nevydržím. Zhubla jsem cca 3 roky zpět a od té doby mi to nešlo ani za nic.
Teď to zase jde, vidim, že to jde pryč.
Na sladké mi pomohlo úplně jo vyřadit z jídelníčku :) A pak povolené sladké, takže mám jako sladkost proteinovou tyčinku, kterou mám místo svačiny.

sissive
Kecalka 207 příspěvků 25.03.18 09:58

Zjisti si svůj bazální metabolismus a podle toho si nastav kolik musíš mít výdej. Pokud budeš mít příjem vyšší než výdej, tak sice možná zhubneš, ale vždy to můžeš hned nabrat zpátky. Jinak je jedno kdy co budeš jíst když ti to bude sedět do příjmu, ale poslední jídlo si dej cca 2 hodiny před spaním. A hlavní je pravidelnost.

mehaaja
Kecalka 241 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 10:02
@kaja00 píše:
Zkus zapisovat do kalorických tabulek

Jo, taky pouzivam… Je to dobry bic - hned vidim kde jsem „ujela“ :) Napr. zrovna vcera ryze basmati… Miluju ji, ale ty kalorie jsou hukot :lol: Ridim se tim a jde to dolu lepe…

Venceslavka
Kecalka 218 příspěvků 25.03.18 10:05

Mně pomáhá, když se vážím v pravidelných intervalech, 2× týdně se musím zvážit- vždy když chci večer mlsat, tak si řeknu, zítra se vážím a přece nechci aby ta váha šla nahoru…je to takový bič na mě. Nebo se holky i fotí…pak je fajn koukat jak se ta postava formuje a je to taky taková mativace.
Kalorické tabulky u mě nefungovaly, po pár dnech mi nebavilo do nich psát.
K odpolední svačině bych dala zeleninu/ bílý jogut.

Aries6
Generální žvanilka 21828 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 10:17

To sladké prostě omezit, jak píšeš, jsi na něm závislá, jsi závislá na cukru. Mě třeba pomohlo číst složení, podrobně si zjišťovat, co která složka vlastně je (http://www.ferpotravina.cz/) a po tom, co jsem zjistila, jaké sr. čky do sebe dostávám, tak jsem to přestala kupovat. Načti si něco o tom, jak moc ti cukr a nebo obezita ubližují (cukrovka, klouby v háji, atd.). Prostě se pouč z toho horšího.
A pevnou vůli, myslím si, že jak shodíš prvních pár kilo, tak to bude motivace a vůle se upevní.
Hlavně vyvážený jídelníček, zjisti si, co jsou sacharidy, tuky, bílkoviny, vláknina. Kdy a asi kolik se čeho má jíst. Pak by tě neměla honit mlsná.
Nepíšeš, kolik máš kilo a další podrobnosti - třeba zdrav. stav. Ale určitě taky pohyb. Místo auta chůze, pokud možno. Když ne, tak prostě něco extra. PRocházka, běh, nebo něco řízeného v tělocvičně. Najdi si to, co ti bude vyhovovat.

kaja00
Extra třída :D 13367 příspěvků 25.03.18 10:25

@mehaaja jo, mě to naučilo jíst naopak více, akorát jsem si svůj příjem vypočítala na http://fitnessgirl-lifestyle.blogspot.com/…rii-pro.html Abych tam nemusela zadávat každou aktivitu, naopak když vím, že jsem byla sportovat, můžu si dát trochu víc např. oříšků apod.
Jinak zakladatelko jako pohyb doporučuji něco co tě bude bavit, mě třeba moc baví HIIT, je to na 20 minut, cvičím to cca obden (stačí 3-4× týdně) - cvičím HIIT od Joa Wicka, najdi si to na youtube, je to rychlé a efektivní ;) Nebo pokud jezdíš autobusem, autem, tak doporučuji hlídat si aby si dostatečně chodila, tj. minimálně! 6000 kroků, mělo by se 10 000 alespoň, ale pro začátek i 6000 je dobré. Nebo můžeš začít běhat, plavat, jezdit na kole, koloběžce (za mě nej) chodit do fitka, cokoliv, hlavně aby tě to bavilo :palec:

Korculalala
Kecalka 419 příspěvků 25.03.18 15:27

Nejíst pečivo, ideálně žádné ale pro začátek stačí omezit to bílé. Sacharidy (ovoce, pečivo, vločky) jen dopoledne nejlépe po dobu redukce vůbec. Oběd si nachystej z domu ideálně maso+zelenina. Večeře doma lehká například zeleninový salát ale nezapomínej na bílkoviny(1g na 1kg cílové váhy) chutě a hlad zaháněj kvalitním tukem ( na salát olivový olej, do kávy kokosový olej atd.) Hlavně nejez méně než pptřebuješ - to znamená vypočítej si svůj bazální metabolismus a co sníš, si zapisuj (někomu to jde i bez toho ale někomu to spomalí metabolismus natolik že nezhubne ikdyž bude jíst jen zeleninu). Pokud chceš opravdu zhubnout, a to nejen navenek ale i tuk který obaluje a utlačuje vnitřnosti, cítit se dobře a předejít různým nemocem zkus LCHF, můžu ti s nastavením jídelníčku pomoct do sz pokud budeš chtít.. jinak na fb slupina Low carb a Keto životní styl ti zodpoví veškeré otázky. :mavam: držím palce, hlavně to nevzdávej než vůbec začneš protože skoro každý může být štíhlý a cítit se skvěle, stačí jen začít.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Čunek debatoval s nejslavnější českou transsexuálkou. A bylo to ostré!

FTV Prima na svém Facebooku už nějakou dobu vysílá online pořad s názvem... číst dále >

Rodiště Rytmuse zažívá obří sjezd Romů! Důvodem je léčitel připomínající Ježíše

Do slovenských Piešťan, odkud pochází známý raper Rytmus, už několik dní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama