Prosím jak se počítá dpo :D nerozumím tomu

Anonymní
13.11.19 15:53

Prosím jak se počítá dpo :D nerozumím tomu

Ahoj, Chtěla bych se zeptat nějak nechápu jak se počítá dpo.. V den ovulace je už 1dpo nebo až ten den po ovulaci? A ještě teď tu čtu několik založených diskuzi za posledních pár dní že jestli mohl někdo otěhotnět po ovulaci tak mě tak napadlo jak by se tohle počítalo? Kdyby eventuálně došlo k oplození den po ovulaci tak se to stále počítá stejně? Nebo by se dpo počítalo o den později? napr : 12.11 by byla ovulace a dnes 13.11 je tedy za normálních okolností 1dpo nebo 2dpo? A v té druhé variantě kdyby došlo k početí po té ovulaci tutiz 13.11 tak je to stále 1dpo / 2dpo nebo se to počítá jako by toho 13.11byla ovulace? Vůbec to nechápu tak se omlouvám :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
52506
13.11.19 16:01

Jsi v den ovulace první den po ovulaci?
Ale v podstatě i kdyby jo, ten den už je jedno. Vajíčko je oplodněníschpné max. 24hodin, ale srmě to klesá. A doktorům je nějaký dpo jedno, beztak ti na ultrazvuku může embryo lítat klidně o týden, takže nějaké hodiny fakt nehrají roli. DPO je podstatné leda tak pro nedočkavky, co nevydrží s testem do termínu MS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4306
13.11.19 16:50

Pokud je ovulace třeba ve středu, tak ve čtvrtek je první den po ovulaci. Jenže stejně to tam hapruje zhruba pět dní oplodnitelnosti, takže to prostě nevypočítáš. S testem počkej čtrnáct dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.20 10:02

Ahojky oživuji diskuzi. Zřejmě jsem špatně pochopila jak se počítá dpo.
Když pozitivní test byl 28.1. tak prý 29.1. Ovulace a 30.1. Je tedy první dpo? Myslela jsem, ze jsem tedy 9dpo ale asi tedy spíš budu 8dpo? Můžete mi prosím napsat? Určitě poradíte :kytka:

Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
25705
6.2.20 10:10

Kolik dní po sexu v ovulaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.20 10:12
@pikola píše:

Vždyť to se nepočítá od sexu ne?

• Citovat
  • Nahlásit
52506
6.2.20 10:12

Vzhledem k tomu, že nevíš na den přesně, kdy byla ovulace (obvykle!!! den-dva po pozitivním testu), nemůžeš vědět ani na den přesně, kolikátý den po ní jsi :nevim: Ale ono - osmý nebo devátý, je to naprosto jedno. když to nelítá o týden, nikdo to neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.20 10:14
@ugluk píše:
Vzhledem k tomu, že nevíš na den přesně, kdy byla ovulace (obvykle!!! den-dva po pozitivním testu), nemůžeš vědět ani na den přesně, kolikátý den po ní jsi :nevim: Ale ono - osmý nebo devátý, je to naprosto jedno. když to nelítá o týden, nikdo to neřeší.

Vím jen ze 28 pozitivní test to bylo i mazlení a 29. uz slabl. Byl sex bohužel jen jednou. Přítel odjel na poradu na druhou stranu republiky :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.20 10:15
@ugluk píše:
@pikola píše:

28.1. Jsem byla na gynde a byl folik 2.1.mm a doktor říkal ze se můžeme začít snažit když chlap druhý den musel odjel.

• Citovat
  • Nahlásit
52506
6.2.20 10:17

No a na co se ptáš? Sex byl, takže teĎ prostě budeš čekat. Je úplně jedno, kolikátý dpo jsi :nevim: Jestli nedorazí MS, počůrej test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.20 10:21
@ugluk píše:
No a na co se ptáš? Sex byl, takže teĎ prostě budeš čekat. Je úplně jedno, kolikátý dpo jsi :nevim: Jestli nedorazí MS, počůrej test.

Ptala jsem se pouze na dpo. Tady se fakt člověk uz nemůže ani na něco zeptat. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
52506
6.2.20 10:30

No a já ti říkám, že pokud je tvou jedinou informací pozitivní ovulační test, tak prostě ovulaci na den přesně vědět nemůžeš, na tom není co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19145
6.2.20 10:32
@Anonymní píše:
Ptala jsem se pouze na dpo. Tady se fakt člověk uz nemůže ani na něco zeptat. :nevim:

A uvědomuješ si, že my to tady fakt nemůžeme vědět? Pokud nevíš přesně ovulaci, tak ti ani svatej Petr neřekne jestli jsi 8 nebo 9 dpo. Nechápu, proč na tom tak bazíruješ? Test si udělej až ti nedorazí menzes nebo 14 dní po sexu. Nic víc není potřeba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24945
6.2.20 10:46

Kolik jsi dní po ovulaci můžeš vědět jen pokud máš ovulaci zjištěnou. Což ovulační testy nedokáží obvykle dost přesně. Takže jestli 8 nebo 9 je úplně fuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat