Prosím, kdo se musel učit hrát na klavír kvůli VŠ?

30
8.8.13 13:02

prosím, kdo se musel učit hrát na klavír kvůli VŠ?

Dobrý den, nastupuji do prvního ročníku učitelství pro mš, kde bude hra na klavír. Hraju jen na kytaru a na klavír se budu učit. Bohužel nikdo v rodině ani klavír nemá a já si musím koupit něco levného, aby mi to stačilo na naučení :think: Nemáte prosím někdo tušení jestli by mi postačily klávesy s 61 klávesami? nebo mám přidat peníze a koupit s 88? to už je ale potom něco jako elektrické piano a stojí to opravdu hodně. Myslím, že by mi 61 kláves mohly stačit, ale vůbec se v tom nevyznám, co myslíte? Jsem ráda za všechny názory :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4190
8.8.13 13:10

@Chicita Tak samozřejmě klávesy nejsou to samé co klavír. Nejenže obojí jinak zní, ale i ty údery jsou trošku jiné. Pokud jsi úplný začátečník, tak ti budou stačit třeba 3 oktávy, takže 61 kláves určitě. Jinak já jsem nejvíc cvičila přímo na katedře HV, kde jsme měli klavíry v každé místnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
8.8.13 13:11

61 ti bude určitě stačit. Hrála jsem spoustu let na klávesy a doma jsem měla 61 a úplně v pohodě :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
8.8.13 13:13

@LLL1
Já jsem doma trénovala na klávesy, v hudební škole jsem pak sedala pravidelně i za klavírem - spíš jsem tam na něj dokonce hrála v 90% a nikdy jsem neměla s údery problém, a to jsem byla dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
NikitaULL
8.8.13 13:18

Já taky trénuju na klávesách a stačí, je dobré aby klávesy měly dynamiku úhozu. Studuju ten samý obor.

• Nahlásit
  • Citovat
1143
8.8.13 13:20

Já měla 4 roky klavír na střední-peďák a doma jsem měla jen klávesy a ještě k tomu menší, na těch jsem hrála v zušce a na ten trénink stačili ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22746
8.8.13 13:26

@Chicita taky si myslím, že ty menší klávesy by měly stačit (aby to mělo malou, velkou oktávu a nahoře do c4). Akorát by bylo dobré cvičení prostřídávat s klavírem (na KHV jsou vyhrazené místnosti, kam studenti chodí cvičit), ať si trochu osvojíš i jiné údery a taky kvůli dynamice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
8.8.13 13:59

Mělo by ti to stačit, stejně po tobě budou chtít jen základní písničky typu Skákal pes s doprovodem a nějakou jednoduchou skladbičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4190
8.8.13 14:24

@SussieS Tak každý to má asi jinak. Mně se hrálo lépe na klavír než na klávesy.. právě kvůli těm úderům a dynamice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
8.8.13 14:31

Všem vám moc děkuju :) moc jste mi pomohly, nemám totiž zrovna moc peněz a tak jsem fakt ráda, že ty klávesy postačí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
8.8.13 18:10

@LLL1 Tak určitě je ten klavír příjemnější, to nepochybně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama