Prosím o názor, co dělat..nezvládám to sama s dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 14:25
Prosím o názor, co dělat..nezvládám to sama s dítětem

Ahoj, jelikož už jsem zoufalá tak píšu sem a ráda bych si poslechla názory jiných maminek. Uvažuju i o tom psychologovi.to prosím neraďte..asi půjdu taky.-když budu mít někdy vůbec čas.
Moje situace je taková, že jsem s dcerou -skoro 3 roky sama již skoro 2 roky. Její otec žije v zahraničí takže přiletí za ní jen tak 1× za rok. Takže nemám volné žádné víkendy, večery, nic. Prostě v podstatě jakoby otec nebyl.Ani se nic nezajímá nezeptá atd. takže všechno rozhodování, řešení nemocí, nákup oblečení, hraček atd je na mě. Ano naštěstí posílá peníze. I když jsem jště na rodičáku a mám k tomu jen výživné takže finančně taky nic moc. JInak malá je dost náročná-živá, opravdu každý to říká-není to jen můj názor. TAkže si vůbec neodpočinu, teĎ ještě období vzdoru, všechno ne ne, odmlouvá, argumentuje, nechce si uklízet..atd no klasika. Ale o to asi ani nejde. Mám na starost i byt včetně těch manuálních, technických věcí, nákupy, domácnost, všechno. a hlídání nic moc-prarodiče si ji berou 2× týdně na cca 4 hod. Za ty 2 roky jsem byla 1× venku večer do 22hod kdy se mamka smilovala a pohlídala ji. JInak večer si ji nechtějí brát ani celý víkend nebo celý den. Naštěstí chodí jedno dopoledne týdně do jeslí. I když hrozně brečí anechce tam být. šla bych i do práce ale malá opravdu nechce do těch jeslí a stejně v našem městě není volné místo na každodenní docházku. Dětskou skupinu nemůžu (a to je další problém) protože nemám držené místo, kam se vrátit. Před MD jsem byla OSVČ ale tuto práci již dělat nemůžu ani nechci-práce z domu-už teď mi hrabe že jsem furt doma, potřebuju mezi lidi. Ale jako sama matka s malým dítětem které bude nejspíš furt nemocné už vidím, jak mě někdo zaměsttná-snad aspoň LIdl nebo někde. I když jsem studovala i v zahraničí před tím atd. ale no holt teď jsem uplně jinde sociálně. TAkže můj život víceméně žádný, jen okolo dcery, peníze tak akorát na jídlo, plíny atd.-pro sebe nic. Plus žádné volné večery, víkendy, doma malá furt řev. Už mi z toho haraší a mám fakt depky co je to za život..Hrozně se snažím být dobrá matka a aspon v rámci možností malé zajistit hezké dětstí-chodíme do lesa, hriště atd. ale pak nestíhám navařit, nakoupit, kolem sebe. Když byla menší tak se to ještě dalo, ale teď jak už chce lítat víc venku má té energie tak už to nezvládám fyzicky já, i psychicky. prostě už jsem vyčerpaná plus ten tlak ohledně té práce, nebo kdyby se mi něco stalo, že se o ni nemá kdo postarat (prarodiče jsou pracující a moc nefungují-neraďte ať je požádám aby se víc zapojili-již jsem je v zoufalství prosila zda by si ji nemohli nechat 1 celý den v neděli kdy jsem měla jet do Prahy na školení kvůli jedné práci z domu. Musela jsem odmítnout protože jsem neměla malou kam dát. Nějaké paní na hlídání si nemohu dovolit. Bohužel jak jsem takto vystresovaná tak potom křičím na malou a i ji někdy plácnu..pak je mi to líto ale někdy už si připadám že už ani nemám žádné emoce. Jedu jak nějaký robot, bez citů, e mocí. v podstatě musím fungovat a nikoho nezajímá jak se cítím tak co,. stejně žádné emoce, city si nemůžu dovolit. Ohledně pocitů samoty se ani nevyjadřuju. s otcem dítěte jsme se rozvedli protože naše soužití opravdu nebylo možné-oba jsem udělali vše pro udržení manželství ale nešlo to-hrozné hádky..děs hrůza. Nicméně teď ze zoufalství prostě uvažuju o tom, že mu malou pošlu do zahraničí. Soud ji svěřil do péče mě, ale prostě už sama mám pocit že to nezvládám a že to pro ni není dobré prostředí být se mnou a že se jí dobrovolně vzdám. Nebo ji tam pošlu aspon na pár měsíců. Blbé je že je to hrozně daleko (Austrállie) takže to nejde en třeba na týden atd. Také mám rok na to, abych ex vyplatila penlíze za byt, jinak se budeme muset i s dcerou vystěhovat někam..A jak jsem psala, místo držené nemám. Ano asi si oddechnu až malá konečně půjde v září do školky, ale v něčem to bude ješě horší-kolotoč do práce z práce, nákupy, uklid-na vše sama. Chlapa jsem si zkoušela najít ale nepovedlo se. Někteří se zalekli i malé, že je taková divoká. Brečím už i před dcerou, kolikrát se rozbrečím i v obchhodě, prostě všude. večer depka největší. Co radíte?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Cuddy
Neúnavná pisatelka 16205 příspěvků 17.05.19 14:34

Práci, utíkej pracovat. Psala jsi, že jsi OSVČ, proč to nejde i s dítětem? Psychologa nepotřebuješ, jsi normální matka, co je na ten kolotoč kolem dítěte sama. Bohužel tvá zpruzenost se přenáší na dite a je to o to horší. Snaž si vše zjednodušit, nevarím, nemáš možnost obědu z nějaké jídelny? Buďte co nejvíce venku, dítě bude mít nové podněty. V září půjde do školky, to už není daleko. Snaž se pozitivně užít vás poslední společný čas.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 14:36

Ver, ze bude lepe az bude mala chodit do skolky. Jsou na tom zeny i hure, nektere nemaji ani to vyzivne. Muzete s muzem domluvit na střídání např ob měsíc nebo on se může přestěhovat sem nebo opačně. Nejsi v neresitelne situaci.

Jtecka
Nováček 9 příspěvků 17.05.19 14:39

Nezlob se, ale mozna by ses mela zamyslet nad tim, jaky dar je mit zdrave dite.ja muze mam, ale hlida min, nez tvoji rodice, proste to tak mame. k tomu od roku maleho pracuju po nocich, abychom vychazeli v pohode (z domova).na hlidaci tety mam, ale maly je odmitl. samozrejme, taky si obcas pobrecim a zanadavam, ale vim, ze mam byt vdecna. kazdy sveho stesti strujcem, jednou ses pro dite rozhodla a ted ho chces poslat pryc jak balik???

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 17.05.19 14:40

I můj obvyklej cynismus jde stranou…
Zkusila bych rozhodit sítě po okolí, přes internet nebo klasicky… najít kamarádku, rodinu, „náhradní babičku“… kohokoliv, kdo ti pomůže, kdo malou občas pohlídá. Nevím, odkud jsi, zato vím, že ani dnešní době všichni lidi nejsou bezcitný sv*ně, co se starají jen sami o sebe.
Představy „jednou bude líp“ jsou fajn, ale podle mého bys měla začít hledat pomoc dřív, než se úplně sesypeš. :hug:
Zkus aspoň sem napsat, odkud jsi, nebo opravdu sesmolit pár inzerátů… třeba se něco vyvrbí. :hug:

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 17.05.19 14:42
@Jtecka píše:
Nezlob se, ale mozna by ses mela zamyslet nad tim, jaky dar je mit zdrave dite.

Jo, a ty se zamysli, jakej dar je psychicky zhroucená matka. :roll:
Hezký, že ty svoji situaci zvládáš, ale to zadavatelce úplně nepomůže, stejně jako jí nepomůže naložit na hřbet, že má vlastně zavřít hubu a ještě za svoje trápení být vděčná.
Míra empatie některých lidí je vskutku na zapsání zlatým písmem… :roll:

Králičice
Extra třída :D 13388 příspěvků 17.05.19 14:47

A jak to vypadá v normálních školkách? už jste byli na zápisech?
A víš co potřebuješ? Kamarádku.. :hug: A do práce - klidně do lídlu..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 14:47

Byla jsem take s detmi sama a v pohode. Zvlast s poslednim jsem byla dlouho doma a byla jsem moc stastna.Ty jsi asi hodne mlada, ze ti chybi spolecnost.Ja jsem byla doma s ditetem naprosto spokojena. Porad nejake akce, jezdili jsme na vylety, kolo, se psem, i na hory. Zadne vstavani, fakt pohoda. Hlidani nebylo, ty mas 2krat tydne prarodice, jedenkrat jesle a rodice v nejhorsim pohlidaji! No uplny luxus.Spis jsi zklamana ze vztahu a prenasis to na dite.
Vubec se mi nelibi, ze ji, takovou malou, chces poslat do zahranici. Doted byla zvykla na Tebe a otce, jak pises, nezna. To by bylo pro me naprosto neprijatelne.Pro svoje spliny se vzdas ditete?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 14:50
@Anonymní píše:
Byla jsem take s detmi sama a v pohode. Zvlast s poslednim jsem byla dlouho doma a byla jsem moc stastna.Ty jsi asi hodne mlada, ze ti chybi spolecnost.Ja jsem byla doma s ditetem naprosto spokojena. Porad nejake akce, jezdili jsme na vylety, kolo, se psem, i na hory. Zadne vstavani, fakt pohoda. Hlidani nebylo, ty mas 2krat tydne prarodice, jedenkrat jesle a rodice v nejhorsim pohlidaji! No uplny luxus.Spis jsi zklamana ze vztahu a prenasis to na dite.
Vubec se mi nelibi, ze ji, takovou malou, chces poslat do zahranici. Doted byla zvykla na Tebe a otce, jak pises, nezna. To by bylo pro me naprosto neprijatelne.Pro svoje spliny se vzdas ditete?

Naprosto souhlasím, zakladatelka má co se týká hlídání docela luxus i oproti jiným matkám, které mají blízko otce svých dětí. O penězích nevím, záleží jak je zakladatelka náročna.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52571 příspěvků 17.05.19 14:51
@Jtecka píše:
Nezlob se, ale mozna by ses mela zamyslet nad tim, jaky dar je mit zdrave dite.ja muze mam, ale hlida min, nez tvoji rodice,proste to tak mame. k tomu od roku maleho pracuju po nocich, abychom vychazeli v pohode (z domova).na hlidaci tety mam, ale maly je odmitl. samozrejme, taky si obcas pobrecim a zanadavam, ale vim, ze mam byt vdecna. kazdy sveho stesti strujcem, jednou ses pro dite rozhodla a ted ho chces poslat pryc jak balik???
:roll: Takže žijete i z jeho příjmu, ne? A tady je na to ona sama. Navíc s vědomím, že když to nezvládne, tak tu není ten druhý v záloze…
Rive
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 17.05.19 14:52

Píšeš, že bude mít tři roky, takže bych dceru dala do školky a vrátila se do práce.
Pak si třeba našla nějakou paní na hlídání, aby sis mohla třeba zacvičit, odpočinout, nebo jinak vypnout.

Netopirek
Echt Kelišová 9267 příspěvků 17.05.19 14:54

A co jsi dělala jako OSVČ? To by to s dítětem nešlo? Nemusela by jsi se aspoň obávat o finance.
Co se týče hlídání, zkoušela jsi hledat na netu třeba jinou mámu na MD s kterou by jste si hlídali navzájem?
A co děláš když je malá v jeslích?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 14:56
@Lama Lama píše: :roll: Takže žijete i z jeho příjmu, ne? A tady je na to ona sama. Navíc s vědomím, že když to nezvládne, tak tu není ten druhý v záloze…

Vždyť píše, že má výživné od otce dítěte. Pokud ji nestačí není nic snazšího než si ho nechat zvýšit.

Králičice
Extra třída :D 13388 příspěvků 17.05.19 14:57

Mimochodem - zakladatelko, můžeš mi napsat, co děláš pro sebe? :hug: začni třeba tím, že malé pustíš pohádku a místo kolotoče „prádlo-žrádlo“ si udělat třeba tento kurz? https://www.seduo.cz/…t-si-nadhled

Horká.cokolada
Stálice 66 příspěvků 17.05.19 15:03

O hlídání dvakrát týdně 4hod. si můžu nechat zdát. Já myslím, že jsi hodně mladá a na dítě jsi asi úplně nebyla připravená…? Protože po večerech taky nikam nechodím, a nechybí mi to. To, že s většinou žen žije muž, ale znamená i práci navíc, a taky většina mužů je natolik pracovne vytížená, že si večer „pomuchlaji“ čisté okoupané dítě před spaním a pro ženu to az taková úleva není, naopak to pro ni znamená více praní, vaření, uklízení společného domova, o větším nákupu Ani nemluvě :) Hlídání od tatínků většinou ani nepřekračuje tve 2×4hodiny týdne.
Takže klasická depka na mateřské. Chce to vyrazit do práce, ale než se k tomu dostaneš, tak výrazte s malou víc ven, mi neříkej že vaření pro tebe a dítě je tolik náročné. I ty nejlepší matky si někdy dají oběd venku, vezmou si ho z restaurace v obedvaku nebo to prostě odbydou jednou za čas jogurtem :) Blíží se léto, koupák, najdi si kámošku s podobne starým dítětem a může vám být tak fajn :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama