Hypotéka. Prosím o radu či zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karin1711
Nováček 3 příspěvky 24.08.18 19:58
prosím o radu či zkušenosti

Ahoj Holky, chtěla bych se prosím zeptát popr poradit Žádáme s přítelem o hypotéku banka nám schvalila hypotéku s tím ze nám dali 90% ale zbytek vlastní zdroje 307 tisíc musíme mít svoje což mi nemáme tak chceme otevrit stavební spoření ale přítel měl dvě splátky po splatnosti v roce 2017 a už nám tekli ze to muže být problém ze to banka nemusí schválit ale i muže měla jste někdo podobný problém v pondělí už budeme objednávat odhad tak aby jsme nevyhodili 5 tisíc jen tak z okna a pak nám řekli ze stavebko nám nedají dekuji moc a budu rada za každou radu :) krásný den ????

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

171Jirka
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 24.08.18 20:02

Do hypotéky bych šel v případě, že jsem za 1) schopen složit základ z vlastních zdrojů, za 2) mám dostatečnou rezervu. Jinak je to hubu.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18518 příspěvků 24.08.18 20:04

Milá Karin, i když je to házení hrachu na zeď, ve vašem případě doufám, že bude mít banka dost rozumu a ty peníze vám nepůjčí. A neptej se, jak jsem na to přišla, nemyslím to zle.

Tichošlápek
Extra třída :D 10433 příspěvků 24.08.18 20:14

Ono ale nestačí mít to stavebko založené. To, kolik vám půjčí se odvíjí o od doby trvání a výše uz naspořené částky. Taky nezapomeňte na následnou daň z nabytí nemovitosti

171Jirka
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 24.08.18 20:30
@hanka.br. píše:
Milá Karin, i když je to házení hrachu na zeď, ve vašem případě doufám, že bude mít banka dost rozumu a ty peníze vám nepůjčí. A neptej se, jak jsem na to přišla, nemyslím to zle.
:palec: :palec: :palec:

JTom
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 24.08.18 20:36

Dva cizí lidé, kteří nejsou ani manželé a neušetřili si ani 300 tisíc chtějí 3 milióny.
Běžte s hlubokou předklonou poděkovat do té banky, která vám nepůjčí.

Aries6
Generální žvanilka 21955 příspěvků 5 inzerátů 24.08.18 20:39

@Tichošlápek to ani nevím, že se platí, myslela jsem, že jen prodavajici. My kupovali cosi před asi 4 roky a platily jsme jen to, co chtěl prodavajici.

JTom
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 24.08.18 20:45

Daň z nabytí nemovitých věcí platí od 1. ledna 2014 kupující.

Aries6
Generální žvanilka 21955 příspěvků 5 inzerátů 24.08.18 20:48

@JTom aha, diky, tak to jsme asi kupovali dřív.

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 24.08.18 21:04
@Karin1711 píše:
Ahoj Holky, chtěla bych se prosím zeptát popr poradit Žádáme s přítelem o hypotéku banka nám schvalila hypotéku s tím ze nám dali 90% ale zbytek vlastní zdroje 307 tisíc musíme mít svoje což mi nemáme tak chceme otevrit stavební spoření ale přítel měl dvě splátky po splatnosti v roce 2017 a už nám tekli ze to muže být problém ze to banka nemusí schválit ale i muže měla jste někdo podobný problém v pondělí už budeme objednávat odhad tak aby jsme nevyhodili 5 tisíc jen tak z okna a pak nám řekli ze stavebko nám nedají dekuji moc a budu rada za každou radu :) krásný den ????

Moc nevím k čemu ti pomůže založení stavebka. Prostředky musíš mít svoje nebo poskytnout dodatečnou zástavu. Splátky po splatnosti mohou být při schvalování problém pokud je to propsáno do registrů (ne každý to dělá a ne hned). Odhad objednáváte kde a na co konkrétně, když vás banka zamítla?

TMana
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 24.08.18 21:06

Sry, ale budu asi hnusný.
1. Musíte zakládat fake profil?
2. Si jako chcete z nuly půjčit 3M, aniž byste si zjistili alespoň základní předpoklady pro úspěšné vyřízení hypo?
3. přítel je neplatič, zjistili jste si, zda je stále v solusu?
4. Vy chcete 300tis přes stavebko? Umíte počítat? Stavebko je nesmysl.
5. Máte volební právo?

Karin1711
Nováček 3 příspěvky 24.08.18 21:15
@TMana píše:
Sry, ale budu asi hnusný.
1. Musíte zakládat fake profil?
2. Si jako chcete z nuly půjčit 3M, aniž byste si zjistili alespoň základní předpoklady pro úspěšné vyřízení hypo?
3. přítel je neplatič, zjistili jste si, zda je stále v solusu?
4. Vy chcete 300tis přes stavebko? Umíte počítat? Stavebko je nesmysl.
5. Máte volební právo?

Tak za 1 přítel to bere sám na sebe :) za 2 v registru není má to ověřené :za 3 nemám fake profil proboha nevím kde jsi na to přišel :D

171Jirka
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 24.08.18 21:16
@Karin1711 píše:
Tak za 1 přítel to bere sám na sebe :) za 2 v registru není má to ověřené :za 3 nemám fake profil proboha nevím kde jsi na to přišel :D

Tak to si přítel zadělává na pěkný malér. Snad mu to banka nedá.

Karin1711
Nováček 3 příspěvky 24.08.18 21:17
@Nimie píše:
Moc nevím k čemu ti pomůže založení stavebka. Prostředky musíš mít svoje nebo poskytnout dodatečnou zástavu. Splátky po splatnosti mohou být při schvalování problém pokud je to propsáno do registrů (ne každý to dělá a ne hned). Odhad objednáváte kde a na co konkrétně, když vás banka zamítla?

Nevím kde jste vycetli to ze chceme 3 miliony chceme 1 500 000 s tím ze nám schválili jen 90% s zbytek de otvírá stavební spoření a Dan je v te hypotéce :)

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 24.08.18 21:21
@Karin1711 píše:
Nevím kde jste vycetli to ze chceme 3 miliony chceme 1 500 000 s tím ze nám schválili jen 90% s zbytek de otvírá stavební spoření a Dan je v te hypotéce :)

Kde píšu cokoliv o 3 milionech, prosím tě? A na co se teda ptáš, když všechno víš a je to na pohodu?

P.S.: Nauč se počítat. Píšeš, že potřebujete vlastních 307 tis. a máte schváleno 90%, to znamená, že žádáte o 3 mil., ne o 1,5 :roll:

Příspěvek upraven 24.08.18 v 21:29

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Kanadský život Lucie Vondráčkové: Na čím klíně zpěvačka sedí?

„Jsem kanadská matka,“ těmito slovy se Lucie Vondráčková na konci srpna... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >