Prosím o radu. Co to je? Vyrážka, ekzém?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deneriss
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 13.01.17 10:46
Prosím o radu. Co to je, vyrážka exem?

Ahoj holky,
Prosím o radu vás zkušené matky :)
Mám první miminko holčičku 6 týdnů.
Adélka mela červené pupínky ty jsme úspěšně „vylecili“ mastickou od weleda. A nyní se nám udělalo toto viz fotka. Je to suché na dotek jako strup očividně ji to nesvedi neboli nic, snažím se to promastit taky měsíčkovým olejem od weledy. Je to něco banálního nebo to může být exem? Děkuji za tady popřípadě co na to dát aby to zmizelo. Děkuji a pěkný den. Veronika

Reakce:

smudlinky
Závislačka 2555 příspěvků 347 inzerátů 13.01.17 10:50

Šla bych s tím za pediatrem, může to být cokoliv, nejlepší je odborník!-)

Bobby
Extra třída :D 14047 příspěvků 13.01.17 10:50

@Deneriss určitě bych šla k doktorovi…

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 13.01.17 10:52

Je to seborea. Je to ta samá věc, co se dělá mimčům ve vláskách, jen obličejová forma. Mohou za to hormony a mazové žlázky. Měly to obě moje děti. Staršímu to potom zmizelo, z mladšího je atopik. Někdy to bývá běh na dlouho trať a většinou se s tím posílají mimča na kožní, protože léčba bývá často jako sázka do loterie. Mazala jsem tenkrát kde čím: nějaké míchané masti z lékárny (zinkovka, Honzova), Lipobase… už ani nevím čím vším. Co zabere jednou, nezabere podruhé. Šla bych na kožní.

Příspěvek upraven 13.01.17 v 10:52

Deneriss
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 13.01.17 10:52

@smudlinky @Bobby jdeme v pondělí. Jen jsem chtěl vědět zda náhodou to někdo taky neměl. No nic jdu to doktorce poslat mms-kou :)

Deneriss
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 13.01.17 10:53

@Fima jezis tak děkuji za info. V pondělí jdu k doktorce tak nás asi někam pošle. :( snad to zmizí a nebude z toho atopický exem..

baccata
Kecalka 359 příspěvků 13.01.17 11:15

Myslím, že to je seboroidska dermatitida

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 13.01.17 11:19

Prosím, hlavně nepanikařit :). Kojenecká seborrhea je velmi obvyklá a časem u valné většiny dětí vymizí.

První pomoc: šupinky promastit (dětský olej, mandlový olej, co máme doma…), nechat změknout a pak šetrně mechanicky odstranit (dr. doporučovala nehtem, já jsem používala jemný kartáček na zuby). Nedřít, jenom zlehka třít. Během týdne jsem měla obě děti „čisté“. A to to měla starší v obrhustých a dlouhých vlasech :). Může se to ještě vrátit, ale recept je zas ten samý. U urputnějších forem pediatr předepisuje na změkčení salicylový olej.

A až teprve když tyhle víceméně babské recepty nezaberou, uchylují se lékaři k těžšímu kalibru, příp. doporučí návštěvu kožního.

B.

Akzeretka
Stálice 73 příspěvků 13.01.17 11:20

Téměř určitě seborea.. Malej měl tohle po celým obličeji.. Dostal mastičku a po pár týdnech byl v pohodě :palec:

Deneriss
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 13.01.17 11:24

@Bublina @Akzeretka holky díky jsem trochu stresar :mrgreen: myslíte, že můžu mastit i měsíčkovým olejem od weledy?

Akzeretka
Stálice 73 příspěvků 13.01.17 11:30

Nám Weleda nepomohla.. Ale asi tím nic nezkazíš :palec: doktorka ti pak napíše něco „na míru“
A nemusíš se stresovat, seborea nesvědí, miminko to vůbec neobtěžuje a když těch pár týdnů vydržíš a budeš pečlivě promazávat a opatrně odstraňovat stroupky, tak by se neměla vrátit.. :*

Karii
Povídálka 23 příspěvků 13.01.17 12:10

Nase holcicka to mela presne v tomto miste asi ve 2 mesicich. Presne jak rikas, nejdriv mela cervene pupinky a potom tohle. Mazala jsem to detskym olejickem a pak olejem od weledy. Postupne jsem ji to odlupovala, kdyz to slo. Pak se ji to udelalo ve vlaskach. Doktorka pri kontrole nam chtela neco doporucit, ja jsem ale rekla, co mi funguje a ona ze ok, at to tedy mastim, necham nasaknout olejickem a pak vycesavam. Nakonec to uplne zmizelo a uz neobjevilo (tuk, tuk :) ).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >