Duphaston a nevolnosti v 10tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
miamama
Kecalka 122 příspěvků 12.11.14 09:32
prosím o radu duphaston a nevolnosti

Ahoj všem, jsem asi v 10 tt, předtím jsem měla 2× zamklý potrat. Proto beru duphaston, ale už nezvládám ty nevolnosti a cítím, že bych ten duphaston chtěla už přestat brát mám, ale obrovský strach, že když to udělám začnu krvácet nevíte někdo jaké je riziko? Já mám jít k dr až za 2 týdny a už to je fakt nesnesitelné všera jsem si dala ty čípky tercan a nemohla jsem se ani vyblít ani vykadit, nemohla jsem zaspat je to čím dál horší a ráno se mi spustila z nosu krev. Vím, že to může být normální, ale cítím, že ty hormony mi nedělají od začátku dobře… Moc Vás prosím o zkušenosti a samozřejmě, že se zeptám i dr.. ale taková zkušenost je k nezaplacení. díky

Reakce:
Marry11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 09:35

Tak ty nevolnosti určitě nejsou z duphastonu opravdu beru ho po čtvrté v těhu a opravdu ne pěkně ber dál až je ti spíš líp ale prý by se to mělo tak nějak brát v podobný časy aby hladila hormonu byla ustálená.
Já to beru až tak po 10té nebot si vstáváme jak kdy a večer po 10té

kerrankin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 09:41

Duphastonem by to fakt být nemělo, naopak by měl být líp snášený než třeba utrogestan. Můžeš dávku zkusit snížit, kolik bereš? ale na vysazení bych si bez doktora sama netroufla…

Lasislava1
Kelišová 6638 příspěvků 12.11.14 09:46

Já zatím zkušenosti nemám, picháme Agulitin, ale za dva dny přecházím na Duphaston, nicméně bych bez doporučení lékaře nevysazovala, zvlášt po tom, co jsi zažila :nevim:

Marry11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 09:48

Utrogestan mi dělal opravdu problémy ale taky ne s nevolnosti pouze s unavou dala jsem si ho a za 15minut to nasttovalo jak kdybych vzala snad platíčko prášků na spaní a za 2 hodiny to přestalo a pomalu jsem ssi dávala další to jsem brala 3× denně.
Takže to byl masakr to byla síla. Ale vyměnili mi ho za asi 5 dnů to bych fakt nedala.
Ale udajně utrogestan se možná zavádí kvůli předčasnýmu porodu tak pokud mně to čeká tak to budu muset zvládnout pokud tedy to zas tak bude fungovat :roll:

A každopádně vysazuje se pozvolna ne že ted nevezmeeš a už nikdy ráno vezmeš pak večer nic druhý den zase pak vynecháš 2 dny třeba pak alší den vezmeš to ti musí říct lékař a vysazuje se po 12týdnu já ho budu brát i v 13+2 než půjdu k DR a mám obavy, že mi nasadí utrogestan a to bude teda fakt veselo :twisted:

miamama
Kecalka 122 příspěvků 12.11.14 09:49

Beru 2× 1 ráno a večer

eli196
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 12.11.14 09:53

Určitě bych bez doporučení lékaře nevysazovala. Byl ti nasazen z nějakého důvodu a upřímně, jsi na začátku těhotenství a když ti byl nasazen, hraje opravdu pro udržení důležitou roli.
Jako každá jsme jiná, nikdy nelze na 100% říci, že ti zrovna z něho není blbě. Ale zpíše bych řekla, že je ti prostě špatně z těhotenství, nepřičítala bych to Duphastonu jako čistému progesteronu. Brala jsem ho 2 roky a nikdy žádný problém, samozřejmě je to individuální.
Co se týče zácpy, ta je v těhotenství taky normální. Doktor mi doporučil jíst kompoty. A co se týče toho, že se ti chce ale nemůžeš zvracet, tenhle stav u mě byl od 7tt až skoro do 20tt. Permanentní nevolnost bez možnosti si ulevit. Duphaston jsem brala až do 17tt, brala jsem i Prednison, který je mnohem horší svinstvo a ty nevolnosti prostě k těhotenství patří.
Tak ať se ti brzy uleví a hlavně těhotenství zdárně pokračuje :kytka:

angellik23
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 12.11.14 09:55

Tak záleží kolek ho bereš. já teda brala utrogestan a brala jsem jich 6-8 denně. No bylo mi zle jen jsem se na něj podívala. Uprvního těhu jsem měla vysadit naráz v 10 týdnu a teklo ze mě krve jak z vola, takže jsem ho zase začala brát a musela vysazovat postupně. Brala jsem pak třeba 2-2-2,po 3 dnech 2-1-2, pak 1-1-2, 1-1-1, 1-0-1 a pak nic a bylo to v pohodě. U druhého už jsem začala postupně snižovat asi od 9 tydne a v pohodě. Ale stejně mi to vyšlo až do 13 týdne ale to už byly nízké dávky tak už mi z něj nic nebylo.

miamama
Kecalka 122 příspěvků 12.11.14 10:09

Tyjo a přesně toho jsem se bála.. beru sice jen 2 a né 8 denně, ale víš co já vůbec nechápu na základě čeho mi ho předepsal. Dobře jsem si četla letáček a bylo tam, že ho mají brát ti, kteří mají málo toho hormonu, který on do těla dostává. Ale mě nikdo neřekl máš málo toho a toho hormonu.. ani mi nevzlali krev, ale to až po druhém potratu a řekli mi, že jsem někdy dřív neví kdy prodělala toxoplazmózu a že už ji nemám a pro jistotu mě přeléčil antibiotiky… TeĎ jsem těhotná po třetí dneska mám 10tý týden a a mám přijít až 27.11. kdy mi vezmou první moč a snad i krev… Moc nechápu tyto postupy, vždyť já už budu v 3tím měsíci a oni mi ještě ani nezjistili jestli nemám něco v krvi… Já ten duphaston jak vy říkáte nepřestanu brát. Zavolám dr a zeptám se ho…

kerrankin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 10:13

@miamama tak nasadili ti ho prostě preventivně - neuškodí, možná pomůže… Prostě po dvou potratech zkusit něco změnit, jsi v 10tt, tak to třeba zabralo :think:

miamama
Kecalka 122 příspěvků 12.11.14 10:16

Tak to ještě vydržím a snad to i přežiju… Důležité je že vím, že to ten duphaston nedělá…

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 12.11.14 10:45

Já brala oba, kvůli otěhotnění a je pravda, že z Duphastonu mi bývalo celkově hůř a občas i nevolno. Utrogestan za mě lepší a beru ho na noc a polykám ho, nebo se dá zavádět-to by možná pomohlo Vám, že neprojde žaludkem.

miamama
Kecalka 122 příspěvků 12.11.14 11:47

Děkuji všem za rady :)
:mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >