Rada jak s dávkami

Anonymní
31.5.15 18:17

prosím o radu jak s dávkami..

Moc Vás všechny zdravím,…
potřebovala bych radu od Vás, žijeme s 3,5 letou dcerkou v bytě, který patří tchýni-tedy papírově ano, je vázán hypotékou kterou platí stále ještě můj manžel-rozvod je už v půce (původně jsme se rozváděli jen na oko, protože má na krku obvinění za majetkovou trestnou činnost a tak aby neohrožoval dluhy mě a dcerku)naše manželství štasné není v podstatě bylo prvních pár měsíců a pak to bylo spíše peklo. pro mě tedy ano…Postupem času létaly facky, sem tam monokl…vyhrožovaní likvidací, že přijdu o malou, míření plynovkou ke spánku, topení ve vaně…ted je situaci, kdy nenám práci, jediné co mám je svěřená dcera do mé výchovy, jsem bez peněz… vyskytla se nabídka garsonky, která by nám s malou moc pomohla, aby jsme žili v klidu konečně, ale jediné co se nemůžu pořádně nikde dočíst je, jak to mám udělat, aby mi sociálka pomohla… je to hrozné, připadám si jako úplný odpad, a dcera je neustále nemocná - mě nikdo nezaměstná,..jsem už z toho úplně v pasti, prosím poradte mi někdo, na co nárok mám a na co ne,.. :oops:
mockrát všem děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
31.5.15 18:22
@Anonymní píše:
potřebovala bych radu od Vás, žijeme s 3,5 letou dcerkou v bytě, který patří tchýni-tedy papírově ano, je vázán hypotékou kterou platí stále ještě můj manžel-rozvod je už v půce (původně jsme se rozváděli jen na oko, protože má na krku obvinění za majetkovou trestnou činnost a tak aby neohrožoval dluhy mě a dcerku)naše manželství štasné není v podstatě bylo prvních pár měsíců a pak to bylo spíše peklo. pro mě tedy ano…Postupem času létaly facky, sem tam monokl…vyhrožovaní likvidací, že přijdu o malou, míření plynovkou ke spánku, topení ve vaně…ted je situaci, kdy nenám práci, jediné co mám je svěřená dcera do mé výchovy, jsem bez peněz… vyskytla se nabídka garsonky, která by nám s malou moc pomohla, aby jsme žili v klidu konečně, ale jediné co se nemůžu pořádně nikde dočíst je, jak to mám udělat, aby mi sociálka pomohla… je to hrozné, připadám si jako úplný odpad, a dcera je neustále nemocná - mě nikdo nezaměstná,..jsem už z toho úplně v pasti, prosím poradte mi někdo, na co nárok mám a na co ne,.. :oops:
mockrát všem děkuji

najit si podnajem třebas te garsonky a prihlasit si tam trvalej pobyt :roll:

• Citovat
  • Upravit
31.5.15 18:25

Nejlepší varianta by byla jít do spolubydlení s nějakou maminkou na mateřské a jít do práce. S tím, že ta maminka by hlídala a ty bys byla v práci a hradila třeba větší část nájmu za to hlídání :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
31.5.15 18:30

Máš alespoň nějaké peníze? S tím ti sociálka nepomůže na první a asi druhý nájem, než se rozjedou dávky, na kauci…úplně bez jediné koruny to nepůjde

Jak dlouho jsi po rodičáku? Jsi hlášena na úp?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
31.5.15 18:58
@JayLee píše:
najit si podnajem třebas te garsonky a prihlasit si tam trvalej pobyt :roll:

To jí ale nepomůže…kdo za ní jako zaplatí kauci? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
31.5.15 18:59
@Meluzinecka píše:
Nejlepší varianta by byla jít do spolubydlení s nějakou maminkou na mateřské a jít do práce. S tím, že ta maminka by hlídala a ty bys byla v práci a hradila třeba větší část nájmu za to hlídání :)

Tohle by byla nejschůdnější varianta ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2648
31.5.15 19:01

Garsonka, trvalý pobyt a následně zažádat o příspěvky na bydlení apod.
Spolubydlení s nějakou maminkou s dítětem, sice to není tolik komfortní, ale vyskakovat si bohužel nemůžeš.
Ubytovna/azylák.
Bydlet u rodičů, příbuzných.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30882
31.5.15 19:03

V této situaci je spolubydlení výhodnější finančně i v hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2648
31.5.15 19:05
@Burj Chalifa píše:
V této situaci je spolubydlení výhodnější finančně i v hlídání.

Jsem stejného názoru, jen nebude možná až tak jednoduché někoho takového sehnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30882
31.5.15 19:20
@Poison Eve píše:
Jsem stejného názoru, jen nebude možná až tak jednoduché někoho takového sehnat.

záleží, odkud dotyčná je. Větší města - větší šance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
31.5.15 23:51

pool

Tak si najdi jiného co se o vás postará. A když to máš tak hrozné, jsi mohla odejít máš rodinu nebo ne? A rozvod na oko a pak jinak. Facky ta zpráva je hodně zmatená a dal bych si pozor aby se taková zpráva nezneužila proti tobě. Sám jsem něco podobného zažil a sice pozdě ale přesto se ukázalo že moje ex žena lhala a neprávem mě obvinila. Já byl ji na vazbě a zničilo mi to život… Pokud píšeš pravdu je to smutné ale ji od tebe že jsi dávno neodešla a asi muže potřebovala a nyní když má soudy za majetkovou tak už ho nepotřebuješ??? Hodně štěstí v boji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30882
1.6.15 05:40
@pool píše:
Tak si najdi jiného co se o vás postará. A když to máš tak hrozné, jsi mohla odejít máš rodinu nebo ne? A rozvod na oko a pak jinak. Facky ta zpráva je hodně zmatená a dal bych si pozor aby se taková zpráva nezneužila proti tobě. Sám jsem něco podobného zažil a sice pozdě ale přesto se ukázalo že moje ex žena lhala a neprávem mě obvinila. Já byl ji na vazbě a zničilo mi to život… Pokud píšeš pravdu je to smutné ale ji od tebe že jsi dávno neodešla a asi muže potřebovala a nyní když má soudy za majetkovou tak už ho nepotřebuješ??? Hodně štěstí v boji

Už vidím tu frontu spasitelů, jak se perou o sponzoring :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
1.6.15 07:42
@Anonymní píše:
mockrát všem děkuji

pokud jsi absolutně bez peněz, tak těžko můžeš bydlet sama - je třeba zaplatit většinou nájem předem nebo nějaké kauce :think: Jinak TP v místě bydliště, nájemní (nikoliv podnájemní) smlouvu, pak můžeš žádat příspěvek na bydlení. Ale jako první je třeba mít vyřízené alimenty pro dítě, pak pro sebe (byli jsme manželé, takže můžeš žádat i alíky na sebe).. poté jsou takové věci, jako přídavky na děti, u hmotné nouze doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí (či jak se to jmenuje).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama