Prosím o radu. Jde o nehtovou plíseň?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 08:40
Prosím o radu. Jde o nehtovou plíseň?

Prosím o radu. Jde o nehtovou plíseň? Nikam se ne rozšiřuje. Nehet je jakoby suchý, roste velmi pomalu. S jakým přípravkem máte nejlepší zkušenosti?

Reakce:
llida
Kecalka 400 příspěvků 16.05.19 08:49

Zajdi na kozni

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 08:52

Žádný přípravek z lékárny ti nepomůže. Můj otec s tím bojoval celý život, mazal vším možným i nemožným a rozšířilo se mu to na všechny nehty. Až jsem ho poslala na kožní, dostal prášky, které musí užívat. Je to sice strašný driák, ale po třech měsících mu konečně začínají odrůstat zdravé nehty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 08:57

Mám to už delší dobu a nijak se to nezhorsuje, na další nehty se to nedostalo.. :,( na kožní je pro mě dost obtížné se dostat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 09:04
@Anonymní píše:
Mám to už delší dobu a nijak se to nezhorsuje, na další nehty se to nedostalo.. :,( na kožní je pro mě dost obtížné se dostat.

Otázka času, ale je to tvoje rozhodnutí. Ta plíseň je usazená hluboko v nehtovém lůžku a musí se léčit zevnitř. Takové ty vodičky a podobně pomůžou možná v začátku, když se objeví skvrna, ale ne na celý nehet. A to, že se člověk nedostane k lékaři, úsměvné :grin:

Levandulina
Kelišová 6642 příspěvků 5 inzerátů 16.05.19 09:40

Tak zkus Chytrou houbu.

mau-mau
Závislačka 3783 příspěvků 16.05.19 09:54

Podle mě to plíseň je. :think:

stinga
Kelišová 6427 příspěvků 2 inzeráty 16.05.19 09:58

Je to plíseň a už docela masívní, přípravky z lékárny na to nepomohou, a že se nemůžeš dostat na kožní, je trošku úsměvné
na kožním dostaneš předpis na ty tablety a na léčebný lak
ale tak každého jeho volba, jestli to chce řešit

Premek_Orac
Závislačka 4976 příspěvků 16.05.19 10:20

Na 95% se o kožní plíseň jedná a v tomto rozsahu bude těžko léčitelná jinka, než pomocí celkových antimykotik.
Strhávání nehtu či něčeho bolestivého se neboj, již se nedělá.
Obecně jsou tělesné plísně dost podceňovanou věcí. Pokud třeba pociťuješ některé z dalších příznaků jako pálení konečníku, kožní problémy, tak můžeš mýt zasažené celé tělo a neléčení ti může přivodit docela velké zdravotní problémy.
Kromě antimykotik a buť roztoku nebo léčivého laku je nutné nasadit také pravidelnou desinfekci bot a ponožek (praní nestačí).

Váš příspěvek
Reklama