Prosím o radu - je-li mezi námi gynekolog na e-mimino

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:00
Prosím o radu - je-li mezi námi gynekolog na e-mimino

Dobrý den a ahoj. Ráda bych svojí otázkou oslovila na e-miminu lékaře-lékařku gynekologa. Mám totiž takové ´´trápení´´. Jsem na začátku prvního trimestu, otěhotněla jsem po několika IVF, vymodleně. Bohužel však užívám na rychlý puls a vyšší tlak Vasocardin - metoprolol. Ihned jsem se obrátila na svého gynekologa, zda mohu lék užívat. Ten mě odkázal na internistu nebo obvodního lékaře, který mne zná. Obvodní lékař mi lék užívat nedoporučil - okamžitě vysadit. Poradila jsem se ještě s internistou, který mi řekl, že užívat lze, ale bezpečně jen v pozdější fázi těhotenství. Zkoušela jsem jej po dohodě vysadit, ale bohužel se vrátil velmi rychlý tep a bylo mi doporučeno jej opět brát. Nechci ale ubližit vyvíjejícímu se plodu. Ráda bych znala názor gynekologa. Děkuji. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
atominnka
Generální žvanilka 22010 příspěvků 07.11.14 11:06

@arcanobacterium je gynekoložka myslím

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:07

@atominnka zakl. děkuju :mavam:

ana11
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 07.11.14 11:08

Než ti odpoví někdo fundovaný, můžeš se podívat na http://safefetus.com - je to obsáhlá dtb podle generik i obch. jmen léků. Můžeš zkusit konzultovat na pracovišti genetiky, tam budou mít asi vemtší přehled, než gynekolog. Já jsem si tam volala ohledně vysazení léků před početím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:11

@ana11 zak.: To je perfektní. Děkuju!

Koty
Závislačka 3814 příspěvků 07.11.14 11:20

A nemůžou Ti nasadit jiný lék? Já brala v těhotenství dopegyt, tlak nešel srazit dolů, tak mi ho nasadili v kombinaci s vasocardinem. No stejně to nepomohlo. Ale v těhotenství tento lék určitě užívat lze, každopádně já ho dostala až v nějakém 27tt. Myslím ale, že Tvá otázka ani tak není na gynekologa, ale spíš na kardiologa :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:22

@ana11 zakl.: ahojky, tak jsem byla akční a hned jsem na genetiku volala. Bohužel mi ale neporadili..mám se prý obrátit na internistu… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:24

@Koty Ahojky - ono je to těžké. Před otěhotněním jsem měla vyšší tlak, ten ale na začátku prvního trimestr kles na normální hodnoty. Bohužel ale užívám Vasocardin i na rychlý tep..a na to jiný lék není, respektive jsou, ale ty jsou v těhotenství kontraindikovány určitě… :(

Koty
Závislačka 3814 příspěvků 07.11.14 11:27

Na uklidnění tepu je ještě něco. Já to brala současně s gynipralem, ale zaboha si nevzpomenu na název :zed:

ana11
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 07.11.14 11:29
@Anonymní píše:
@ana11 zakl.: ahojky, tak jsem byla akční a hned jsem na genetiku volala. Bohužel mi ale neporadili..mám se prý obrátit na internistu… :nevim:

aha, tak to jsem překvapená, protože můj internista konzultoval a genetičkou.

bonduell
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 07.11.14 11:31

Ja po prvním těhotenství beru Betaloc a brala jsem ho i cele druhé těhotenství a ted s tim i kojim. Zádný doktor s tim nemel problém a malá je naprosto v pořádku. Nevím jestli by tobe pomohl na tvé problémy, ale určitě bych se zkusila zeptat na jiný lek nez nebrat nic.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 07.11.14 11:32

Ahoj, jsem internistka a myslím, že betablokátory (což vasocardin je) se užívat mohou (když to jinak nejde samozřejmě). Spíš než na začátku bych viděla riziko ke konci těhotenství kdy mohou vyvolat bradykardii (pomalý tep) u plodu

Koty
Závislačka 3814 příspěvků 07.11.14 11:38

Už jsem si vzpomněla - brala jsem isoptin

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 07.11.14 11:40

Ještě s tím vysazením. Jak velkou dávku si brala? A vysadila jsi to najednou? Pokud bereš vyšší dávku tak se to nemá vysazovat najednou, protože to způsobuje pak právě ten rychlý tep. Tak kdyžtak snižovat dávku na co nejmenší možnou. která Ti ještě udrží tep pod kontrolou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:42
@ana11 píše:
aha, tak to jsem překvapená, protože můj internista konzultoval a genetičkou.

Zakl.: Ahojky, no.. mně odbyli..po telefonu… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >