Prosím o radu, musím zjistit, co je to

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 07.09.18 13:50
Prosím o radu, musím zjistit co je to

Ahoj, jsme na 14 dní v Bulharsku, a děti mě onemocnely, dost hnusně, zdejší doktoři celkem nanic, pomůžete s diagnostikou? Předevčírem oba 40 ks, vůbec to nešlo srazit, apatický, strašný den. Bolest břicha a šílená bolest v krku. Večer začátek vyrážky. V noci ještě horečky vysoko, 39,5, začalo už trochu jít srážet. Přes den jiz teplota výrazně nižší, cca 38, dobře už reagující na léky. Hrozna ale strašná bolest v krku. Crp 22, oba dostali cefalosporin antibiotika. První dávka včera večer. Noc oba do 37,5. Dcera už dnes absolutně ok!!! Bez teplot, jen na prdylce, stehnech a rukou má vyrážku. Na trupu jen pár teček. Syn také mnohem lepší, teploty okolo 37, 5 a ne furt, ráno byl bez, veselý, jen mu pokračuje bolest v krku, ji jen jogurty, přesnídávky, mléko, vlazny čaj s cukrem. Vyrážka hrozná u obou. Konzultovala jsem po telefonu naší Dr a podle ní spála, spalničky i zarděnky jsou hlavně na trupu. Nevíte někdo co to je? Kdybych si byla jista že jen hnusná viróza, pustím už dceru zítra do moře, když dneska už byla bez teplot, jedla, pila…ty ATB prej samy o sobě nevadí, pokud byly nasazeny spíše zbytečně…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13512 příspěvků 07.09.18 13:55

A nejde tvojí doktorce poslat tyhle fotky?

Rezii
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 07.09.18 13:57
@Hadumi píše:
A nejde tvojí doktorce poslat tyhle fotky?

No to se právě moc netvářila. Ona mě odbyla že určitě viróza …tak jsem myslela jestli to tu nekdo dle popisu nepozná.

j-p
Extra třída :D 11731 příspěvků 07.09.18 14:02

@Rezii :mavam: A není to 5 nebo 6 nemoc?I toho jsou vysoké teploty,Pak vyrazka. .

Fazulina
Závislačka 3687 příspěvků 07.09.18 14:03

A nemohla by to být alergie na slunce? Nebo nějaký uzeh?

Rezii
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 07.09.18 14:04
@j-p píše:
@Rezii :mavam: A není to 5 nebo 6 nemoc?I toho jsou vysoké teploty,Pak vyrazka. .
Šestou už dcera měla. Vypadalo to jinak a teploty trvalý tři dny a teprve pak vyrážka. Leda ta pátá, tu neměli. To by bylo celkem asi dobrý, to celkem nic není ne? Ale nevím, u páté pry 40 ky nejsou:(

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 07.09.18 14:06
@Rezii píše:
No to se právě moc netvářila. Ona mě odbyla že určitě viróza …tak jsem myslela jestli to tu nekdo dle popisu nepozná.

Spala neni viroza.

Rezii
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 07.09.18 14:07
@Fazulina píše:
A nemohla by to být alergie na slunce? Nebo nějaký uzeh?

Napadlo mě též že spolu teploty a vyrážka nemusí souviset, tchýně totiž chytla jen ty horečky s bolesti v krku, bez vyrážky . Ale alergie pod plavkama? Jinak byli mazaný 50 kou a drženy ve stínu, za úžeh ručím že ne…

Rezii
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 07.09.18 14:08
@asha píše:
Spala neni viroza.

No však ona říkala že to spála není, tam že je postižen z 90 procent trup. My na trupu skoro nic nemáme. A fotky spaly vypadají o dost hnusneji.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 07.09.18 14:10

Porad se tady https://www.ulekare.cz/poradna

Rezii
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 07.09.18 14:11
@Rezii píše:
No však ona říkala že to spála není, tam že je postižen z 90 procent trup. My na trupu skoro nic nemáme. A fotky spaly vypadají o dost hnusneji.

A taky doufam že spálu by poznali i ty joudove tady. Říkají taky viróza, ATB dali pro jistotu stran toho hnusnyho krku a crp 22.

Rezii
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 07.09.18 14:12

@jenny.fields díky to zkusim!!!!

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 07.09.18 14:13

Podle mne viroza, u dětí je často vyrážka u vyšších teplot. Pokud může s atb na sluníčko, tak bych ji do vody pustila.
Nemá cenu to nějak zvlášť řešit, když už jsou skoro zdraví. Na bolest v krku nurofen.

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 07.09.18 14:13
@Rezii píše:

Ok, ono to z psanyho tak jasne neplyne :) Kazdopadne je to pravdepodobne
jedna z flekatoz http://www.ordinace.cz/…-s-vyrazkou/

Luclic
Stálice 54 příspěvků 07.09.18 14:15

CRP 22 mi přijde nízké na bakteriální infekci. Spíše to fakt vypadá na nějakou virózu a ty někdy dělají vyrážku jako jeden z příznaků (tzv. parainfekční), bez nějakého dalšího dopadu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >