Prosím o radu. Nemovitost - darování x dědictví, má nárok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 16:56
Prosím o radu. Nemovitost - darování x dědictví, má nárok?

Dobrý den, prosím o ponechání anonymu, neboť se to týká mé nejbližší rodiny. Stručně popíši, nechci rozvádět soukromé detaily. Manželský pár. Manžel měl z předchozího manželství děti, které se po rozvodu s jejich matkou nechtěli s otcem stýkat a nekomunikovali s ním skoro třicet let. Během druhého manželství manžel dostal od svých rodičů nemovitost, která se logicky nevztahovala do společného jmění manželů, kterou ale po několika letech řádně daroval darovací smlouvou sepsanou u právníka své manželce. Samozřejmě proběhl i zápis do katastru o změně vlastníka. Takže již nějakou dobu byla výhradním vlastníkem nemovitosti manželka. Po smrti manžela již nezvládla nemovitost spravovat a prodala jí. Jenže teď se jedno z manželových dětí po jeho manželce domáhá vydání financí za prodej té nemovitosti a vyhrožuje žalobou a soudy. Jelikož se nemovitost nevztahovala do SJM a vlastníkem byla manželka nebylo ani předmětem dědického řízení. Otázka tedy zní, kdyby to dal k soudu je nějaká šance, že mu budou muset být nějaké finance vyplaceny když nemovitost nebyla ve vlastnictví jeho otce, ale jeho manželky? Všichni si myslíme, že ne, že jen zkouší jak přijít k penězům, ale víc hlav víc ví. Navíc tvrdí, že se s otcem stýkal, ale je plno svědků, kteří mohou potvrdit, že ne a že když ho potkal otočil hlavu s tím, že ho nezná a otce nikdy ani nenavštívil. Ani ve zdraví ani když byl nemocný a umíral, přitom o jeho nemoci věděl. Děkuji.


Reklama

Reakce:
 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61842 příspěvků 3 inzeráty 16.02.18 17:00

Není, jen ať si tu žalobu klidně podá…

 
Procházející
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 16.02.18 17:12

Bylo to na katastru napsané na manželku, na katastru je právník, co vše kontroluje. Kdyby to nešlo, na katastru to není převedené. A když se dům prodával, realitka to zase prověřovala. Pokud by to bylo nějak sporné, nešlo by to prodat…

Někdo, kdo má takový charakter, že se odmítá stýkat s rodičem (záměrně nepíšu starat), tak nikoho nemůže překvapovat, že někdo tak podlý se snaží citově vydírat vdovu po otcovi.

Proč se neozvalo to děcko během dědického řízení? Ony asi ted došly peníze a děcko přemýšlí, kde by ty peníze vytřískalo. Obdarovaná s tím nemá nic společného, at si to jde děcko vyříkat s otcem na hřbitov. Já bych mu řekla, že se nestydíš! Tůůdle! :jazyk:

 
terinka4444
Hvězda diskuse 65757 příspěvků 16.02.18 17:13

Bez šance, jen ať si to podá.

 
Staworowski
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 16.02.18 17:15

Dle mého názoru nemá šanci, pokud manžel dům získal až po rozvodu a daroval ho druhé manželce, dům byl tedy bez výhrady její a případné peníze z prodeje taky. To že se s otcem syn nestýkál a nezajímal se v tom nehraje roli, stále je dědic a pokud by dům nebyl darován, měl by nárok stejně jako ostatní děti.

 
Andreww
Kecalka 278 příspěvků 16.02.18 17:18

Na katastru prevedeno na manzelku nějakou smlouvou ktera bude pravně ošetřena = vyhradní pravo manzelka = muze si to prodat kdy chce jak chce a komu chce a vse je její.

Bejvale deti maji smulu muzou se na hlavu stavet a podavat klidne jak chcou ale nemají zadné pravo. Nehlede na to ze po manzelovi bylo dedické rízení u pravníka kde byli vsichni kdo neco dedili prizvani osttní mají smůlu

 
P4ja
Závislačka 4879 příspěvků 16.02.18 17:21

Člověk se svými věcmi může za života dělat, co chce. A pokud dům už byl dávno darovaný a převedený před jeho smrtí, tak si na něj ani neopominutelný dědic nemůže dělat žádný nárok.
Kdyby dům odkázal v závěti a nebo se řešil až v dědickém řízení, tak je to něco jiného. Ale takhle nikdo nemá nárok.

 
Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 16.02.18 18:29

Už za života rodiče byl dům darován a řádně přepsán, tudíž je to jako by jej prodal a už je nemá. Nemá tedy právo něco chtít. Asi otec věděl, proč dům přepisuje na manželku.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kiki a Viki se vrací k rodině. Děti do dětských domovů nepatří

Sestry Kiki a Viki se po několika letech stěhování po ubytovnách a... číst dále >

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >


Reklama