Prosím o radu ohledně mateřského a umělého mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 12:51
Prosím o radu ohledně mateřského a umělého mléka

Zdravím, chci se zeptat mám svoje mléko ale malého prostě nezasytí a teď po něm i hodně zvrací (jsou mu dva týdny ),dr mi řekla ať přejdeme na sunar.. jenže me to přijde Škoda když svojeho mléka mám dost
Co by jste dělali vy? 8o

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9904 příspěvků 28.05.19 12:54

Co to znamena, ze ho nezasyti? Mas mleka dost, tak mu musi stacit a jestli po nem zvraci, tak se zrejme prejida a proste nadbytek vyzvraci.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 28.05.19 12:55

Pozvala bych si domů laktační poadkyni, aby tě zkoukla a případně poradila, jak kojení zefektivnit.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8857 příspěvků 28.05.19 12:55

Jak jsi přišla na to, že ho nezasytí? Protože pláče? To může i úplně z jiných důvodů. Zvracení je normální. Pokud máš svého mléka dost a dítě nehubne tak není důvod dávat sunar.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10715 příspěvků 28.05.19 12:56

Jak víš že ho nezasyti? Pribira? Pokud zvrací má ho asi spíš moc. A jaký máš ty jídelníček?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 13:00

Protože mu dám vždy najíst a on toho vypije poměrně hodně a za půl hodiny má hlad znovu, takže se vzbudí a zase pláče dokud mu nedám další mléko.. můj jídelníček je dietní nejim nic koreneneho ani nějak slaného, zvrací hodně protože mu davam vždy 90 ml (odsávám) a pak mi zvraci snad půlku určitě a prave když jsem to řekla dr tak mi řekla at dam sunar ze ten ho zasyti :nevim:

lenitkab
Stálice 73 příspěvků 28.05.19 13:03

Podle ceho se usuzuje ze maleho to mleko nezasyti? A caste zvraceni je celkem bezne, nemas zarucene ze nebude zvracet i po umelem..takhle brzy bych urcite nedelala zadne zavery. Hlidala bych jestli bude pribyvat, jestli toho sni dost a pokud ano, tak bych v zadnem pripade nemenila. ;)

janickaIII
Závislačka 4086 příspěvků 28.05.19 13:06

Pokud mas dost sveho, um bych nedavala, je to skoda. Na zacatku se holt nekdy musi kojit casteji. Pozvi si LP, poradi Ti.

Verun83
Echt Kelišová 9904 příspěvků 28.05.19 13:08
@Anonymní píše:
Protože mu dám vždy najíst a on toho vypije poměrně hodně a za půl hodiny má hlad znovu, takže se vzbudí a zase pláče dokud mu nedám další mléko.. můj jídelníček je dietní nejim nic koreneneho ani nějak slaného, zvrací hodně protože mu davam vždy 90 ml (odsávám) a pak mi zvraci snad půlku určitě a prave když jsem to řekla dr tak mi řekla at dam sunar ze ten ho zasyti :nevim:

To bude jen obdobi. Ja nejsem kojici fanatik, ale teda u tebe mi prechod na um prijde zbytecne. Je malinkej a proste te potrebuje.
A proc odsavas? Proc nedas rovnou z prsu?

P4ja
Echt Kelišová 9467 příspěvků 28.05.19 13:10
@Anonymní píše:
Protože mu dám vždy najíst a on toho vypije poměrně hodně a za půl hodiny má hlad znovu, takže se vzbudí a zase pláče dokud mu nedám další mléko.. můj jídelníček je dietní nejim nic koreneneho ani nějak slaného, zvrací hodně protože mu davam vždy 90 ml (odsávám) a pak mi zvraci snad půlku určitě a prave když jsem to řekla dr tak mi řekla at dam sunar ze ten ho zasyti :nevim:

No a není to tím, že ho prostě nacpeš k prasknutí. Kdo ti řekl, že vždy potřebuje 90?? On toho půlku vyhodí a pak má hlad?? A nebo taky tím, že mu místo prsu dáváš z láhve a on se potřebuje taky přitulit? Dítě nemusí vždy brečet z hladu.

Kolik má počůraných plen a jak přibírá?? Tohle bych řešila prvně a potom řešila láhev.

Verun83
Echt Kelišová 9904 příspěvků 28.05.19 13:13

A ten plac, to nemusi mit vubec hlad. Jen te proste vola a chce byt u tebe.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 28.05.19 13:18

Tak když půlku z 90 ml vyzvrací tak jasně že má hlad. Proč nepije z prsu? Pokud je nutný odsávat a dávat jinak, tak bych dávky zmenšila, klidně na 70 a krmila častěji, postupně se pokoušela navyšovat. Nedávat vypít dávku naráz ale cca v půlce nechat odříhnout, hned pak dát zbytek a 20 min po dokrmení držet ve zvýšené poloze. Pokud nepůjde s váhou dolů tak bych e UM vůbec nezalamovala. Kolik váží?

zelenoockaa19
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 28.05.19 13:29

V první řadě bych zkusila kontaktovat laktační poradkyni, oni doktoři tomu mnohdy taky moc nerozumí. Co když nepláče hlady? Kolik přibírá? Může se i přejídat… Sunar není žádná katastrofa ale přijde mi že jsou s tím doktoři hodně rychle hotoví…

Elessa
Kecalka 224 příspěvků 3 inzeráty 28.05.19 13:31

Ze miminko pije casto, je normalni. Reflux nemivaji vsechna miminka, ale je casty. Pokud nezvraci obloukem a prospiva, nemusel by to byt problem. Syn byl plne kojeny do 6. mesice a ublinkaval take hodne, casto uz i natravene MM, jen vodu. Krasne ale prospival, coz je dulezite. Ublinkavat prestal okolo 4. mesice. Zkuste si pozvat laktacni poradkyni. Pro me je nasazeni UM az posledni moznost.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10715 příspěvků 28.05.19 13:35

Pít může často, já kojim druhého syna a ty první týdny chtěj oba pít skoro pořád, já nakojim, položím ho a za pár minut řve a chce prso zpátky aby se dojed :roll: kojene dite můžeš krmit klidně co půl hodiny. A jídelníček sem myslela jestli nedržíš nějakou dietu, to je pak mliko nekvalitní, musíš hodně mléčných výrobků, maso, proteiny a hodně pít.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama