Velikosti bot dětí

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taciras
Extra třída :D 11378 příspěvků 02.11.14 14:19
Prosím o radu ohledně velikosti bot

Ahoj,
velmi nedávno jsem tu oživovala diskusi https://www.emimino.cz/…boty-103429/
Myslela jsem si totiž, že jsou synovi malé boty. To podle otisků na stélce. Jenže ve zmíněné diskusi mi @Bunnies trochu zamotala hlavu… udělala jsem tedy otisk tak, že jsem synkovi namazala nožičku lehce olejem a postavila ho na papír, udělal se krásný a jasně ohraničený otisk, který jsem pak překreslila. Tu nožku má hrozně širokou, prsty velmi daleko od sebe, ale tak to bylo i na tom originálním otisku, tak má asi bosou nohu skutečně rostlou… bota je na délku víc než dost dobrá, ale problém bude asi ta šířka. Nebo nevím, zda jsem to udělala a pochopila správně, proto zakládám diskusi a prosím o rady, co tedy teď? Jaké tedy boty? Pořádně tápu :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 02.11.14 14:23

Mě i ten otisk vpravo příjde ok. Přeci nemůže mít před palcem těch 1,2 cm, to by se přizabil. Já se teda řídím krabicí od Superfitů, odpovídá akorát. Malá byla přesně na začátku 26, takže na zimu jsem jí pořídila 27, tam počítám s tlustou funkční ponožkou, na běžné nošení bych brala 26.

Hadumi
Extra třída :D 13726 příspěvků 02.11.14 14:26

Já kupovala malé boty dle otisku, který jsem měla na papíře, v obchodě jsem vybrala velikost s rezervou 1 cm a doma jí boty byly malé, nerozumím, ale bylo to tak. Kupuji také superfit.

Aliik
Echt Kelišová 8427 příspěvků 2 inzeráty 02.11.14 14:29

Podle me jsou ok ;) ja jsem na zimu koupila 26ky (nadmerek asi 16-18mm) a mala se i v tlustsi ponozce mohla chudak prerazit. Tak jsem je po 5 dnech prodala a koupila 25ky s nadmerkem cca 9-11mm, a v tech chodi uplne jinak :oops: :lol:
Edit: taky superfitky

yweta
Závislačka 4162 příspěvků 02.11.14 14:34

Kupuju o 1-1,5 větší botky.

Robin154
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 14:44

Superfity jsou spíše na užší nohy. Já postavím dítě na papír, obkreslím nohu. Pokud se to dělá tím olejem, může to být trochu zkreslené, protože se nemusí otisknout nejdelší body. Když obkresluju nohu, držím tužku pokud možno kolmo k papíru, změřím a podle toho nakupuju boty - nadměrek cca 1,5cm. Zatím nebyl problém.

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 14:55

@maminka159 vse je ok.

AnastazieB
Echt Kelišová 8555 příspěvků 02.11.14 15:29

Taky si myslím, že olejový otisk není přesný, protože se otiskne např. jen bříško prstu, ale ne úplný konec. Takže se to obvykle dělá tak, že se dítě postaví na papír a nožičku kolmo k papíru obkreslíš. Nebo vyndáš stélku z boty a postavíš na ní dítě a pak vidíš, že bota je třeba o 1cm užší, než nožička. Na děti se v tomto vůbec nejde spoléhat, syn se nacpe i do bot o číslo menších a chodí tu v nich a říká, že jsou mu dobře :D

Boty jsou u nás většinou úzké, málokdo to řeší. Ale u některých značek (např. i Superfit) existuje více šířek, standardně se prodává M, ale vyrábí se i širší (W - weit), i užší (S). Já jsem třeba teď na zimu sháněla použité Superfity v širší šířce, včera jsem sehnala a mám radost ;)

pannda
Kelišová 6827 příspěvků 33 inzerátů 02.11.14 16:26

Já vždy změřím délku nožky špejlí a v obchodě ji vkládám do velikosti boty, kterou chci zakoupit. Dám špejli až do špice a nadměrek vidím v botě u paty. Nechávám vždy kolem 1cm místa.

AnastazieB
Echt Kelišová 8555 příspěvků 02.11.14 16:40

@KackaDoup co ti na tom prijde ok? Treba to, ze ta boticka je viditelne uzsi nez otisk nohy?

Taciras
Extra třída :D 11378 příspěvků 02.11.14 16:42
@pannda píše:
Já vždy změřím délku nožky špejlí a v obchodě ji vkládám do velikosti boty, kterou chci zakoupit. Dám špejli až do špice a nadměrek vidím v botě u paty. Nechávám vždy kolem 1cm místa.

Jj, o tomhle triku jsem už slyšela, to je fajn, ale jak na tu šířku… to je důvod, proč jsem dělala ten otisk. Délka se změří snadno, ale mám právě strach, že mu morduju v těch superfitkách paleček. Má je od jara a teď mi přišly malý, ale asi je to tou šířkou :think:

Kassy
Závislačka 3302 příspěvků 02.11.14 16:50

Podle mějsou ty boty příliš úzké (to je obecně problém většiny nejen dětských bot u nás). Olejový otisk je nesmysl, ten ti ukáže jenom zatíženou část nohy, ale ta se do boty musí pohodlně vejít celá. Postav syna na papír a tužkou postavenou kolmo k zemi mu nohu obkresli. Obě nohy, můžou se o dost lišit. Na tom pak můžeš změřit rozměry pro nákup nových bot. Já teda dodržuju ten nadměrek 1,2 cm (u své dospělé nohy aspoň 8 mm podle typu boty). Dcera chodí dobře a rozhodně nezakopává. Noha potřebuje při chůzi prostor, navíc děti rostou rychle a kdybych boty kupovala přesně tip ťop, vydržely by tak měsíc dva.
Jinak nejspolehlivější, když boty fyzicky máš (tj. nevybíráš třeba v e-shopu) je samozřejmě stélku vyndat a dítě na ní postavit. Tady přece musíš sama jasně vidět, že synova noha je širší než stélka. I na tom, jak ji má vyšlapanou je vidět, jak má prsty zmáčknuté k sobě.

Jestli neznáš, tak si přečti něco o konceptu barefoot bot a podívej se na nějaké. Když boty takhle řešíš, třeba tě to zaujme.

Naty12
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 02.11.14 16:51

Ahoj :mavam: Syn má také širokou nožku. Boty musím kupovat jen s ním, musím vidět, jak v nich chodí. Když nám paní ve specializovaném obchodě dala na vyzkoušení boty na širokou nožičku, tak v nich neuměl chodit, i když se bota pořádně utáhla. Dala mu tedy botku o trochu užší a už bylo vše v pořádku. Na zimu měl loni šněrovací superfitky a výborně mu seděly, letos také. Jen musím kupovat pouze o číslo větší, jinak v nich hrozně zakopává. Teď má velikost 23 akorát a musela jsem kupovat 24, ve 25 už padal. Takže za mě kupovat boty s dítětem a klidně vyzkoušet všechny boty, které v obchodě mají :kytka: :mavam: Jinak doma chodí bos a nožička se mu také rozplácne tak, že má nohu jak slon.

pannda
Kelišová 6827 příspěvků 33 inzerátů 02.11.14 16:54
KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 17:07

@AnastazieB delka…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >