Prosím o radu příspěvek na péči

Anonymní
14.3.16 12:30

Prosím o radu příspěvek na péči

Holky mám takob´vý zvláštní problém a dotaz, jsem dlouhodobě nemocná, potřebovala bych aby moje 5 letá dcera :srdce: mohla být u moji maminky, která by se o ni postarala, ale je v důchodu a peněz má málo…nezvládla by ji mít takhle, je možné že by měla šanci na nějaký příspěvek na péči, nebo se to dělá soudně? když se o ni nemůže postarat vlastní maminka, která se musí ještě dlouhodobě léčit v nemocnici? Jak se dá v tomto případě postupovat? Manžel si ji vzít nemůže jsme v rozvodovém řízení. Prosím kdo by mi poradil co se dá dělat? Moc děkuji za jakoukoli radu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10248
14.3.16 12:32

Příspěvek na péči by mohla mít leda maminka na vás, pokud jste nemocná… je to příspěvek na péči o osobu nějak postiženou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25260
14.3.16 12:34

A co alimenty? kdyby (bývalý) manžel posílal peníze mamince? nebo nechce dát dceři ani korunu??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54004
14.3.16 12:37
@Anonymní píše:
Holky mám takob´vý zvláštní problém a dotaz, jsem dlouhodobě nemocná, potřebovala bych aby moje 5 letá dcera :srdce: mohla být u moji maminky, která by se o ni postarala, ale je v důchodu a peněz má málo…nezvládla by ji mít takhle, je možné že by měla šanci na nějaký příspěvek na péči, nebo se to dělá soudně? když se o ni nemůže postarat vlastní maminka, která se musí ještě dlouhodobě léčit v nemocnici? Jak se dá v tomto případě postupovat? Manžel si ji vzít nemůže jsme v rozvodovém řízení. Prosím kdo by mi poradil co se dá dělat? Moc děkuji za jakoukoli radu…

PnP je pro postižené, pokud jste vážně nemocná a nezvládáte péči o sebe tak to by se dalo zkusit ale trvá to několik měsíců a odklepnout nic nemusí :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
14.3.16 12:37

Mas asi na mysli pestounsky davky. Ano, k tomu musi byt soudni rozhodnuti o svereni do pestounske pece. Potom vyplaci Urad prace. Prispevek na peci souvisi s dlouhodobe nepriznivym zdravotnim stavem, jak pise @Bejbyy, takze pripadne na tebe ale ne na dceru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.16 12:39

@Bejbyy tam jde právě že já budu několik měsíců v nemocnici u se o dceru starat a dceru bych chtěla dát na postarání mamince, ona by to ale z důchocu neutáhla proto zjištuji zda by byly nějaké možnosti, rozvod bude až za několik měsíců do té doby ji alimenty nedá…další řešení je že bych mola být u maminky až se zalčim a a ona by měla příspěv na mě…a já alimenty od bývalého i to je asi možnot…

• Citovat
  • Nahlásit
3300
14.3.16 12:40

Viz výše. příspěvek na péči by mohla tvoje maminka mít na tebe. ale to bys nesměla být dlouhodobě v nemocnici. jinak pěstounské dávky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
14.3.16 12:46
@Anonymní píše:
Holky mám takob´vý zvláštní problém a dotaz, jsem dlouhodobě nemocná, potřebovala bych aby moje 5 letá dcera :srdce: mohla být u moji maminky, která by se o ni postarala, ale je v důchodu a peněz má málo…nezvládla by ji mít takhle, je možné že by měla šanci na nějaký příspěvek na péči, nebo se to dělá soudně? když se o ni nemůže postarat vlastní maminka, která se musí ještě dlouhodobě léčit v nemocnici? Jak se dá v tomto případě postupovat? Manžel si ji vzít nemůže jsme v rozvodovém řízení. Prosím kdo by mi poradil co se dá dělat? Moc děkuji za jakoukoli radu…

leda příspěvek na Tebe, ale otázka je, jak narychlo to je třeba, protože ono trvá několik měsíců, než se to vyřídí. Na zdravé dítko to nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
14.3.16 12:49

Ještě mi napadla pěstounská péče - přechodná. Ale to je taky na dlouhé lokte :think: pak by mohla pobírat mamka pěstounské dávky. Ale to vyřizování by bylo asi ještě horší a delší, jak u toho příspěvku na péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
14.3.16 12:53

Jeste podotykam k prispevku na peci, pokud by jsi byla v nemocnici po nejakou delsi dobu (nekolik) mesicu, tak se pobirani stejne pozastavuje, jelikoz o tebe pecuje zdravotnicke zarizeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.16 12:54

@Alyss1 Takže je možnost příspěvek na péči na mě, kdybych zůstala po nemocnici u ní a ona by se o mě strala…

• Citovat
  • Nahlásit
10248
14.3.16 13:06

Zakladatelko, PNP je toto: http://www.ledax.cz/…na-peci.html pokud nebudeš schopná se orientovat, komunikovat, nebo se starat o domácnost… pokud prostě nezvládneš 3 body, dostanete možná 800 měsíčně…
Zrovna čekám na rozhodnutí u syna… tam je to tedy víc peněz když je to do 18 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7592
14.3.16 16:47

A nejsou ty pěstounský dávky teď nějak omezený? Mám za to, že to kvůli jistým spoluobčanům upravili tak, že prarodiče nemůžou pobírat dávky na vlastní vnoučata. Ale nechci kecat.
Manžel souhlasí s tím, že dítě bude u babičky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat