Prosím o radu s výběrem sporťáku

27
16.7.15 22:18

Prosím o radu s výběrem sporťáku

Prosím o radu s výběrem sporťáku. Jsem už celkově z kočárků zoufalá a opravdu nevím. Před narozením syna jsem vybrala Britax Affinity 3-kombinaci. Nic moc jsem o kočárkách nevěděla a vybírala spíš podle vzhledu a ceny. V praxi jsme zjistili, že nám nevyhovuje, že potřebujeme kočár, co zvládá terén, kostky atd. Affinity šlo pryč a my koupili Mutsy Urban Rider, již bazarový. Lákala mě natáčecí náprava, že je to takový kompromis mezi pevnými a otočnými koly. Nyní je syn čerstvě ve sporťáku a opět mám dilema. Mutsy sporťák nejde dát do úplného lehu, což jsem před tím nevěděla. Když syn usne, vadí mi, že ho nemůžu úplně položit. Nemám z toho dobrý pocit. Takže zase uvažuji o výměně. Původně jsem si říkala, že syn bude teď jezdit proti směru jízdy v Mutsym a až budem chtít přehodit po směru (cca v roce), tak bych koupila nějakou terénní tříkolku, která bude lehká a skladná (např. Bumbleride Indie), protože Mutsy je těžký a velký. Ale pokud budem kupovat jiný kočár už teď, tak potřebuji, aby šel proti směru, což mi tyto tříkolky nesplňují. Syn je ještě malý a nechci ho po směru zatím dávat. Prosím, poraďte mi. Bude to už třetí kočár a já už chci opravdu, aby nám vyhovoval.
Moje požadavky:

• sedačka po i proti směru jízdy
  • sedačka do úplného rovného lehu včetně polohování nožiček (nechci žádná korýtka)
  • terénní kočár, co zvládne polní cesty, kostky, trávu…, tedy odpružení, velká nafukovací kola
  • pokud nějaký kočár s otočnými koly tohle zvládne bez toho, abych z malého vyklepala duši, tak otočná, jinak raději pevná
  • 4 nebo 3 kolka, to je mi jedno
  • kočár denně nosíme přes schody (ve dvou s dítětem nebo sama bez), takže aby měl nějakou rozumnou váhu (do 15kg)
  • prostorný, syn je a bude velký
  • pohodlné a tiché sklopení sedačky, aby to syna nevzbudilo, když začne usínat (u Mutsyho to je horor)
  • velká bouda, ideálně s větráním (síťka) a velký koš
  • dostupný z druhé ruky cca do 5 tisíc. Nový už raději nechci, bojím se už investovat, co když nebude poslední :)

Už je mi i jedno, jak bude vypadat, hlavně aby byl funkční. Ale nemůžu najít nic, co by mi tohle splňovalo. Zaujal mě třeba Icoo Peak 4air, ale je hrozně těžký. Pak Quinny Freestyle 3, Concord Wanderer, Gesslein F10, Hartan Topline. Ale opravdu nevím… Díky za každou radu.

Příspěvek upraven 16.07.15 v 22:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27
16.7.15 22:36

Ještě je možnost, že bychom Mutsy nechali vyloženě do terénu a na město koupili druhý, ale stejně musí zvládat kostky a jiné nerovnosti a nedrncat. Ale ideálně Mutsy prodat a mít jen jeden, nemáme moc místa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.15 22:38

Ahoj, jsem zrovna v uplne stejne situaci, tak jsem zvedava, co se doctu :-)… Ja bych jeste rada rucni brzdu. Mame Ballilu a jsme s ni spokojeni, ale nakladam ji ted denne do auta a uz z toho mam zada v haji… Zatim co jsem videla, tak melo budto aretovaci kola nebo sklapeni operadla pomoci snurek, to se mi moc nezdalo. Tak hodne stesti s vyberem!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2074
16.7.15 22:41

@LucieDr Ahoj, já mám Gesslein (tedaF6, což je verze primárně s menšími předními otočnými kolečky, jinak je to to samé) a splňuje všechno co píšeš kromě ceny, to bys asi musela mít štěstí, tolik se jich neprodává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
16.7.15 22:42

Máme lonex sport, jen nevím co považuješ za uplný leh, on má sklon zhruba 5°… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9969
16.7.15 22:53

Já už mám kočár v pořadí 11 a to je dceři teprve 8 měsíců…taky jsem pořád hledala to pravý ořechový a nemojla najít.
Konečně jsem našla a splňuje všechny požadavky…Teutonia s3.
Je fakt super…koupila jsem si jej na zkoušku a zjistila, že fakt bomba, tak jsem si hned pořídila ještě jeden…akorát v barevné kombinaci, která je moje gusto :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
16.7.15 23:01

Hartan Topline S…Velká spokojenost. Já teď Hartan vyměnila za Snap 4 - kompromis mezi sporťákem a golfáčem, potřebovali jsme něco lehčího, skladnějšího na cesty (malá už má 2 roky) Jsem s ním moc spokojená, ale na Hartan nedám dopustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2291
16.7.15 23:03

Já mám taky Gesslein F6 a splňuje vše, co píšeš. Syn ještě nesedí a jezdí v lehu, má tam celkem dost místa. Sehnala jsem ho z druhé ruky, ale za 5000,– to nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2291
16.7.15 23:06

@kristty po tom Snapu taky pošilhávám, že bych ho časem pořídila. Hartan, Gesslein, Teutonia jsou opravdu kvalitní kočáry, ale mají dva mínusy. Jsou celkem těžký (kvalitní konstrukce) a cena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
16.7.15 23:09

@Komteska80 No manžel se hodně cukal u první výměny, teď to kupodivu bere docela dobře :) A co ty kola u Teutonie S3, když nejsou nafukovací? Jsou opravdu do terénu? Já měla za to, že do terénu jedině nafukovací…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9969
16.7.15 23:14

@LucieDr nejsou nafukovací, ale jsou super.
Jezdíme s ním terén v lese, když jsme na chalupě a je to pecka.
Bezva odpružený, takže malá sotva zaregistruje, že přejíždíme hrboly, kořeny atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1045
16.7.15 23:21

Mě teda napadl Peg-pérego GT3. Na bazaru najdeš do 5000 Kč. Kočárek je prostorný, má „tiché“ polohování zad a nožiček a jde do lehu, stříška je taky veliká a má i odvětrávání neboli síťkou. Jediný co, tak nemá otočnou sedačku…klidně mrkni na youtube na videa. Ještě k tomu koši… Ten je super přístupný i když dítě spí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
16.7.15 23:30

@Pavla087 Děkuju, ale otočná sedačka (nebo přehazovací madlo) je teď pro mě základ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1045
16.7.15 23:32

@LucieDr já vím… :/ jinak se mi jako tříkolka líbí ;) Přeji šťasnou ruku při výběru :) Ten Gesslein F10 nevypadá zle ;) ale zkušenost s ním nemám :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.15 09:12

Ten Peg perego vypada dobre a ma i rucni brzdu, nevite nekdo jestli je tezky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama