Bolestivá dáseň u kořene zubu

Anonymní
16.12.20 13:52

Prosím o rady, dásně nebo zub

Prosím o radu, jsem zoufala :nevim: vím že ti nikdo z nás není zubař, jsem ke svému objednaná, ale až na konec ledna a vzhledem k tomu, že budou svátky, tak začínám mít hrůzu abych neskončila někde na pohotovosti.
Bolí mě dáseň u kořene zubů, je citlivá na studené/ teplé, jen vždycky na chvilinku a hned to pak přejde. Občas při čištění plivu krev.
Včera jsem si koupila ústní vodu paradontax a pastu od elmexu na citlivé zuby, přijde mi že se to trosku zlepšilo, už mi nevadí tolik horké a studené, ale dásně u toho zubu mě při jídle nebo po čištění " pálí
Všimla jsem si že mám na dásní asi dvě miniaturní bílé tečky nevíte co to může být? Nedávno jsem si koupila nový kartáček, měl dost tvrdé štetinky, čištění zubů dost bolelo, už jsem ho vyhodila do koše, je možné že jsem si dásně mechanicky poškodila tím, nebo je to spíš kaz? Nechci to nechávat nějak dlouho pokud jde o kaz, tak přemýšlím zda otravovat zubní jestli může dřív..
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8533
16.12.20 14:31

Urcite navstiv dentalni hygienu. Tam ti vysvetli co delas spatne a co mas delat lip a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3954
16.12.20 15:00

Ty bílé tečky budou dost možná hnis, takže zub může být buď mrtvý nebo v posledním tažení. Počítám, že tě čeká endodontický zásah (čištění kanálků). Jinak „citlivé“ pasty jsou na nic, protože to, co je nejdůležitější, je mechanické čištění, zejména mezizubními kartáčky nebo nití, aby se tam neusazoval ten plak, který pak narušuje dáseň. Ale to ti na hygieně určitě řeknou. Nic jako dědičná paradontóza neexistuje, dědí se jen špatný styl čištění zubů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1806
16.12.20 15:03

Zaprvé, na zuby se používá měkký kartáček a zadruhé to vypadá na zánět dásní… ;) Určitě bych se co nejdřív objednala na dentální hygienu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 15:25
@Julča001 píše:
Ty bílé tečky budou dost možná hnis, takže zub může být buď mrtvý nebo v posledním tažení. Počítám, že tě čeká endodontický zásah (čištění kanálků). Jinak „citlivé“ pasty jsou na nic, protože to, co je nejdůležitější, je mechanické čištění, zejména mezizubními kartáčky nebo nití, aby se tam neusazoval ten plak, který pak narušuje dáseň. Ale to ti na hygieně určitě řeknou. Nic jako dědičná paradontóza neexistuje, dědí se jen špatný styl čištění zubů.

Já bych pochopila kdyby ta bílá tečka byla tam kde to bolí, tedy ten hnis, ale já těch bílých triček po dasnich mam více, to bych musela mít zkažené, mrtvé minimálně tři zuby :nevim: :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
3954
16.12.20 16:52
@Anonymní píše:
Já bych pochopila kdyby ta bílá tečka byla tam kde to bolí, tedy ten hnis, ale já těch bílých triček po dasnich mam více, to bych musela mít zkažené, mrtvé minimálně tři zuby :nevim: :oops:

Tak to nevím, jestli je to hnis poznáš podle toho, že to jde vymáčknout (fuj). Jinak to může být cokoli. Prostě asi počkej na dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 20:27
@Julča001 píše:
Tak to nevím, jestli je to hnis poznáš podle toho, že to jde vymáčknout (fuj). Jinak to může být cokoli. Prostě asi počkej na dr.

Vymáčknout to nejde, nic z toho neteče.
Mrtvý zub jak jste psala předtím to doufám že ne, chodím na pravidelné prohlídky, mrtvý zub je až z hodně zanedbané péče ne? Předpokládám nebo aspoň doufám že když chodím k zubařce pravidelně že to tak špatné nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
2648
16.12.20 21:01

Mrtvý zub není citlivý na teplo, chlad a skus. Takto se projevuje zánět dásně.

PS: nejsem lékař

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 21:33

@opulus já jedem mrtvý zub mám, dřív jsem nechodila k zubaři, nic k chlazení vím, nebyla jsem tam 7 let, pak mě dohnaly bolesti moudraku, ale mám mrtvou 4 a upřímně všude jsem se dočetla jak to odumírání zubů bolí a mě nebolelo vůbec nic :oops:
Nevíte prosím jak dlouho zánět trvá? Mohl vniknout podráždění dásně tvrdým kartáčkem?
Já jsem dřív na dásně používala corsodyl ústní vodu, ta byla super ale v lékárně ji neměli, dali mi paradontax vodu, že je to to samé, ale silnější upřímně co jsem to použila mám pocit v puse jak kdybych ji měla celou spálenou od horkého jídla, škube mi v dásních, zubech a pálí mě i jazyk :oops: ale citlivost na studené/ teplé mi to zlepšilo. Jen mě to pálí, není celý den a je to strašně nepříjemné. Děkuji za odpověď ;) :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 21:34

K chlubení, pardon automatické opravy

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 21:40

Když na ten zub poklepeš kovovou lžičkou z okluzní ( kousací) plochy, bolí to? Pokud to bolí je to pulpitida. Pokud te boli teple -studené - muže být také. Pak to může být necrosa dřeně- zub umřel sám- bakterie se namnožily-vznikl váček.
Může jít take o gingivitidu -ta také bolí- zánět dásní. Vzhledem k vážnosti a blížícím se svátkům dóoručuji navštívit sveho ošetřujícího jako akutní pacient. Proste si sedni do čekárny, on tě vezme. Řekni že máš bolest.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 21:54
@Anonymní píše:
Když na ten zub poklepeš kovovou lžičkou z okluzní ( kousací) plochy, bolí to? Pokud to bolí je to pulpitida. Pokud te boli teple -studené - muže být také. Pak to může být necrosa dřeně- zub umřel sám- bakterie se namnožily-vznikl váček.
Může jít take o gingivitidu -ta také bolí- zánět dásní. Vzhledem k vážnosti a blížícím se svátkům dóoručuji navštívit sveho ošetřujícího jako akutní pacient. Proste si sedni do čekárny, on tě vezme. Řekni že máš bolest.

Poklepat mi říkala mamka ať zkusím, zkoušela jsem poklepat na všechny spodní zuby, jak z vrchu tak že spodu a nebolí nic, ani když jsem tam trošku " štrourala "
Počkám tedy ještě a kdyžtak v pátek zkusím zavolat zubařce znovu, už sestra mi do telefonu říkala že toho mají hodně, bude pěkně nepříjemna :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 21:59

Mě to upřímně nijak zvlášť nebolí, spíš to bylo hodně citlivé na studené nebo horké, zabolelo to krátce při pití horkého, ale po užití tě ústní vody mě brní celá pusa, dásně. Ta citlivost nebo jak to popsat relativně přešla, citlivé to je, ale ne bolestivé. Je to prostě hodně nepříjemné nevím jak ti vysvětlit lépe :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 22:42

Ještě pro doplnění mě to bolí pálí když čistim zuby, jen na některých místech ne na celé dásní jak kdybych tam měla oděrky..no a taky občas plivu krev :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
2648
17.12.20 11:27
@Anonymní píše:
@opulus já jedem mrtvý zub mám, dřív jsem nechodila k zubaři, nic k chlazení vím, nebyla jsem tam 7 let, pak mě dohnaly bolesti moudraku, ale mám mrtvou 4 a upřímně všude jsem se dočetla jak to odumírání zubů bolí a mě nebolelo vůbec nic :oops:
Nevíte prosím jak dlouho zánět trvá? Mohl vniknout podráždění dásně tvrdým kartáčkem?
Já jsem dřív na dásně používala corsodyl ústní vodu, ta byla super ale v lékárně ji neměli, dali mi paradontax vodu, že je to to samé, ale silnější upřímně co jsem to použila mám pocit v puse jak kdybych ji měla celou spálenou od horkého jídla, škube mi v dásních, zubech a pálí mě i jazyk :oops: ale citlivost na studené/ teplé mi to zlepšilo. Jen mě to pálí, není celý den a je to strašně nepříjemné. Děkuji za odpověď ;) :kytka:

Také mám zkušenost, že odumírání zubí nebolelo.
Trvdý kartáček mohl dáseň podráždit. Pokud tě pálí celá ústa určitě bych ústní vodu dál nepoužíval. Pokud ti vyhovoval Corsodyl kup jej jinde.
Určitě bych zašel k zubaři jako akutní pacient. Zubař nemusí dělat hned nějaký zákrok, ale může posoudit, o co jde a co máš dělat do řádného a naplánovaného vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat